האם היו האלים המוצגים במיתולוגיות של שומר בבל ומצרים העתיקה חייזרים מכוכב לכת אחר במערכת השמש ? כוכב לכת ששמו הוא ניבירו ?לדעת זכריה סיטשין עיתונאי ישראלי שהיגר לארה”ב והיה אחד האנשים המועטים בעולם שידעו לקרוא שומרית בצורה שוטפת התשובה היא חיובית.

הוא כתב סדרת ספרים בנושא שתיארו את ההיסטוריה של אותם חייזרים “האנונקים “שהפכו לרבי מכר ענקיים.מאות אלפים ומליונים קיבלו את רעיונותיו .ואנשים אחרים פיתחו את רעיונותיו בספרים משלהם .ובינהם גם הישראלי בן עמי לבבי.הם שימשו מקור השראה לסרטים לרומנים ולסדרת טלוויזיה המצליחה “סטאר גייט” .

אולם על שתי שאלות לא נתן סיטשין תשובה ברורה ויש עליהם חילוקי דעות : האם היה יהווה אל התנ”כי אחד מהחייזרים האלו ?

מאחר שהחייזרים אמורים לחזור כאשר כוכב הלכת שלהם יתקרב שוב לכדור הארץ : ומתי בדיוק הם אמורים לחזור ?

ויאמר אלהים נעשה אדם בצלמנו ובדמותנו וירדו בדגת הים ובעוף השמים ובבהמה ובכל הארץ ובכל הרמש הרמש על-הארץ : ויברא אלהים את האדם בצלמו ,בצלם אלוהים ברא אותו זכר ונקבה ברא אותם .

( בראשית א פס’ כו-כז)

כל דור ודור מוצא בתנ”ך את הנושאים הספציפיים והאקטואליים שמעניינים אותו וובדורות האחרונים שבהם יש עניין רב בחלל ובחייזרים נמצאו בתנ”ך גם חייזרים.

התנ”ך מתאר בעיקרו את ההתפתחות ההדרגתית של תיקשורת עם אינטיליגנצית על מוזרה, שהיא זרה במחשבתה ובהתנהגותה מכל מה שהמתקשרים איתה ( בני עם קטן במזרח התיכון ) מכירים. אינטליגנציה זאת היא ( לפחות לכאורה ) שונה מאוד מהיצורים העליונים שמתוארים בידי קבוצות אחרות של התקופה שרואים את האלים שלהם כיצורים אנושיים לכל דבר פרט לכך שיש להם גם חיי אלמוות וכוחות על.אינטליגנציה זאת טוענת שהיא אחת ויחידה מסוגה וכי היא שבראה את היקום בכלל ואת המין האנושי בפרט.

ועם זאת לאורך המאה העשרים עם התפתחות עידן החלל נשמעו יותר ויותר טענות שמה שהתנ”ך  מתאר  ומה שמתארות המיתולוגיות השונות לאמיתו של דבר זה אינו מפגשים ותקשורים עם בורא היקום בכבודו ובעצמו אלא עם יצורים חייזריים אנושיים למדי שבאו מכוכב אחר. שההבדל בינם ובין בני האדם של תקופת התנ”ך הסתכמו בעיקר ברמתם הטכנולוגית .

צעדים לרעיון זה ניתן למצוא בספר של מרק דאם סופר צרפתי שכתב ספר בשם יהודים מהחלל החיצון שתורגם גם לעברית שבו הוא מוכיח לשביעות רצונו ( ומן הסתם גם של כמה קוראים ) שהיהודים והם לבדם הם תוצר כפיהם של החייזרים,שבבוא היום יבואו לקחת אותם לעולמם . לדעתו ישו הנוצרי היה מודע למזימה זאת וניסה להביא לכך שגם שאר בני האדם יחשבו ליהודים כדי שילקחו גם הם בידי “יהוה ” המפקד האקסצנטרי של ספינת החלל האחראי לכל העניין הזה. לדעתו כל העניין הודלף גם לנביא מוחמד דרך החייזר גבריאל ולכן לדעתו הסיבה למאבק על הר הבית שכן כולם רוצים להיות במקום שאליו יגיע החייזר יהוה כדי לקחת את היהודים הנבחרים שלו לחלל ( ואולי ישמיד את כל השאר ?) .יש ספרים רבים אחרים מסוג זה.

אך התאורטיקן המפורסם ביותר בתחום “האלוהים כאסטרונאוט ” כיום הוא העיתונאי הישראלי לשעבר זכריה סיטשין אדם שהיה מסוגל לקרוא שומרית מה שנותן לטענותיו השונות אמינות וסמכות (לפחית לכאורה) שאין למצוא אצל אף כותב אחר בתחום.הוא יצר מיתולוגיה שלמה ששימשה כבסיס גם לספרי מדע בדיוני ואף לסרטים וסדרות טלוויזיה.

כוכב הלכת ה-12.

וַיְהִי כִּי-הֵחֵל הָאָדָם, לָרֹב עַל-פְּנֵי הָאֲדָמָה; וּבָנוֹת, יֻלְּדוּ לָהֶם.  ב וַיִּרְאוּ בְנֵי-הָאֱלֹהִים אֶת-בְּנוֹת הָאָדָם, כִּי טֹבֹת הֵנָּה; וַיִּקְחוּ לָהֶם נָשִׁים, מִכֹּל אֲשֶׁר בָּחָרוּ.  ג וַיֹּאמֶר יְהוָה, לֹא-יָדוֹן רוּחִי בָאָדָם לְעֹלָם, בְּשַׁגַּם, הוּא בָשָׂר; וְהָיוּ יָמָיו, מֵאָה וְעֶשְׂרִים שָׁנָה.  ד הַנְּפִלִים הָיוּ בָאָרֶץ, בַּיָּמִים הָהֵם, וְגַם אַחֲרֵי-כֵן אֲשֶׁר יָבֹאוּ בְּנֵי הָאֱלֹהִים אֶל-בְּנוֹת הָאָדָם, וְיָלְדוּ לָהֶם:  הֵמָּה הַגִּבֹּרִים אֲשֶׁר מֵעוֹלָם, אַנְשֵׁי הַשֵּׁם.  {פ}

: – בראשית ו, א-ד

https://i0.wp.com/www.the-savoisien.com/blog/public/img7/Zecharia_Sitchin.gif?w=696

זכריה סיטשין   מגלה האנונאקים.

זכריה סיטשין שנולד ברוסיה עלה בילדותו לארץ ישראל.בילדותו כתלמיד בארץ ישראל למד סיטשין על הנפילים בספר בראשית ואלה עוררו את סקרנותו.

לימים הוא סיפר שכאשר למד בפרק ו בספר בראשית על הנפילים המורה שלו לתנ”ך הסביר שהכוונה לענקים. סיטשין הילד הצביע וטען שהכוונה היא ל”אלה שבאו מהשמיים לארץ”. המורה נתון לו פקודה לשתוק ולא להטיל ספק בתנ”ך..זה הביא להתעניינות שהפכה לאובססיה לגבי אותם “נפילים”. מי הם היו באמת ? הוא תמה.ככל שהתבגר התעניינותו בנושא רק צמחה. בכל מקום הוא היה מדבר עם כל מי שרק אפשר היה לגבי מי היו אותם נפילים.

בו זמנית בעת ילדותו בארץ ישראל נהג לכתוב מכתבים למערכות של סדרות חוברות בלשים שונות ואולי אף לכתוב להם סיפורים ,שכן לפחות בתשובה אחת העורך שיבח אותו על דמיונו העשיר)

https://i0.wp.com/www.the-savoisien.com/blog/public/img7/Sitchin_UFO_Diaries.png?w=696

ומאחר שאף מורה לא יכל לתת לו מידע מספק עליהם המשיך  סיטשין לחקור את הנושא בעצמו והיגיע אל המיתוסים השומריים הקדומים שניראו לו כמספקים מידע חשוב על הנושא . הוא מצא ששמם של האלים השומריים “האנונקי ” הוא מקביל במדוייק לנפילים בעברית “אלו שבאו מהשמיים לארץ”.

https://i0.wp.com/www.the-savoisien.com/blog/public/img18/sitchin_are_we_alone_in_the_universe_zecharia.png?w=696

.לאחר קריירה כעיתונאי כלכלי בישראל עבר לארה”ב. הוא למד לקרוא את השפה השומרית הקדומה והחל לפענח את כתביה ואגדותיה מנקודת מבט חדשה. הוא ראה בסיפורים השומריים הקדומים לא מיתוסים ואגדות וסתם סיפורים דמיוניים אלא כדוחות המתארים ביובש אירועים שאכן קרו לפרטי פרטים . בארה”ב אישתו היציעה לו להפסיק לדבר על הנושא ולפרסם ספר.הוא שמע לדבריה ו החל לפרסם ספרים בנושא. .

הכרוניקות של כדור הארץ

סיטשין שנפטר באוקטובר 2010 יצר סדרה של שבעה ספרים “הכרוניקות של כדור הארץ”  ועוד שבעה ספרים “נלוים” על סמך האגדות והמיתוסים השומריים היסטוריה שלמה חדשה של העולם והאנושות שבמרכזה עומדים חייזרים מפותחים דמויי אנוש שמוכרים לנו כאלים השומריים .סיטשין טען שמקורם בכוכב הלכת ה-12 במערכת השמש שמתקרב לכדור הארץ במסלול של 3600 שנה, כוכב זה שמו ניבירו ואנשיו ( שנראים כמו בני אנוש) הם האנונקים , הנפילים שהיגיעו לכדור הארץ לראשונה לפני כ450 אלף שנה בערך.

בכוכב ניבירו הם נקלעו ( כמונו כיום ) למצב של הרס אקולוגי נרחב ונאלצו להגן על האטמוספירה שלהם שהלכה והיתדלדלה כמו האוזון שלנו עם שכבת מגן מוקפת חלקי זהב מיקרוסקופיים .. החייזרים שכפי שמתאר אותם סיטשין לא נראה שרמתם הטכנולוגית והתרבותית הייתה גבוהה בהרבה או שונה בהרבה מזו של אנשי סוף המאה ה-20, עבדו תחילה בכדור הארץ בעצמם בכריית זהב אולם אז היה בקרבם מרד בעניין של אלה שסירבו להמשיך לעבוד עבודה פיסית קשה כל כך וכך כדי לפתור את בעיית המחסור בעובדים הם יצרו את האדם כמסופר בסיפורים השומריים באמצעות הנדסה גנטית והפרייה בין גופית מהמינים הקודמים של קופי האדם שהיו בארץ כדי שיעבדו במקומם בכרייה. החייזרים הנ”ל חילקו בינהם את כדור הארץ וניהלו בינהם מלחמות שליטה. כתוצאה ממלחמה זאת יצא לבסוף האל הצעיר מרדוך כשליט העליון של האנונקי ושל כדור הארץ.

. את כל הסיפור הזה מתאר סיטשין בפירטי פרטים תוך תיאור אופיים של האלים וצעדיהם השונים. הפירוט הוא כל כך רב שהקורא אינו יכול אלא לתמוה: גם אם נניח שהוא צודק האם יעלה על הדעת שהאנונקים יעבירו את כל המידע האישי המפורט הזה לכותבים השומריים שללא ספק היו נחותים בעיניהם ? האם יעלה על הדעת ששליט אימפריאלי בריטי יספר לכוהן הודי נחות בעיניו מה נעשה בחדר המיטות של המלכה בלונדון וישיבות הסודיות של הפרלמנט ? ובכל זאת סיטשין משוכנע שהאנונאקים העבירו את הפרטים האינטימיים ביותר שלהם לבני האדם שכתבו זאת בלוחות השומריים וזה היגיע לבסוף לידיו.

Cover Image

סיטשין שילב בכל הסיפור הזה גם את התנ”ך . אברהם אבינו היה לוחם ראשי עבור אחד החייזרים במילחמה האיומה מכולן שבה הפציצו הפצצה אטומית את שומר במהלך מלחמה כזאת שהתרחשה בשנת 2024 לפה”ס  והביאה  לחורבן התרבות השומרית , חורבן סדום ואמורה היה קשור להפצצה הגרעינית של בסיס החלל שבמדבר סיני מכל המקומות . והיה מקושר למרכז פיקוד בירושלים ,על הר הבית כמובן.

Cover Image

סיטשין אינו דן בפירוט בסיפורי התנ”ך כפי שהוא עושה עם הסיפורים השומריים אך כאשר הוא עושה זאת הוא מקבל את אמיתותם מילה במילה. .

מספריו נרמז שנראה שהאנונקים עזבו את כדור הארץ סופית במקביל לחורבנה של ממלכת בבל בידי המלך הפרסי כורש התקופה שבה הפסיקו לעבוד אותם. מרדוך ועמיתיו חזרו לחלל כשהם מבטיחים שהם יחזרו.והם אכן יחזרו אם כי זאת שאלה גדולה מתי ..

סיטשין רמז ככל הנראה שזה יהיה בשנת 2012 בעתיד הלא רחוק מיום כתיבת שורות אלו.

אם זאת סיטשין כפי שעוד נראה אינו בטוח כלל וכלל שהאלוהים התנכי הוא אכן אחד מהחייזרים.

לסיטשין קמו ממשיכים שונים ובהם ובנציג הישראלי של רעיונותיו של סיטשין ,בן עמי לבבי נדון בחלק הבא של המאמר.

כוכב הנפילים החלק השני של המאמר

וראו גם

שירי כוכב  הנפילים מאת דיאנה מן

שירי כוכב הלכת ניבירו :פואמה מאת דיאנה מן.

זכריה סיטשין בויקיפדיה

האתר הרשמי של זכריה סיטשין

בעד זכריה סיטשין ( אך עם ואריאציות )

יומני כדור הארץ

הסופר הישראלי בן עמי -לבבי על סיטשין

השקת ספרו של בן עמי -לבבי על התיאוריות של סיטשין

נגד זכריה סיטשין

בחזרה לכוכב הנפילים :ביקורת של חיים מזר על סיטשין

אתר נגד סיטשין

האם כוכב הלכת איקס באמת קיים :דיון באתר פראש

האם ניבירו יתקרב לכדור הארץ בשנת 2012 ( ויביא לחורבן העולם )?

קץ הימים ב-2012 ואיפה ניבירו ?

אין שום כוכב לכת ניבירו שיתקרב לכדור הארץ בשנת 2012

כוכב הלכת ניבירו בשנת 2012 :דעת נאס”א

וגם

התנ”ך החייזרי

חלק ב’

מדענים מתנגשים :על עמנואל וליקובסקי שהתיאוריות שלו מקבילות בכמה פרטים לאלו של סיטשין

14 תגובות

 1. יהוה הוא האלהים! ה א ו מ נ ם? להלן מספר הארות והערות לחלק הראשון.
  הקבלה, שהיא חוכמת ישראל, מציגה את האלהים בפרק אי בספר בראשית כמהות טרנסצנדנטית האחראית לבריאתו של היקום וכל אשר בו, בכללו מערכת השמש שלנו. הוא מעבר ל-11 ספירות של מלכות, יסוד, תפארת ועוד בקבלה, שהן מעבר לנתפשׂ ע”י האדם. (ראה עמוד 137 בספר “סודות מן הפר”דס”). יחידי סגולה הם אלה שהצליחו לעלות דרגה או שתיים בסולם הספירות, אך המרחק מכאן להבנת האלהים עדיין רחוק.
  לעומת זאת, בפרק ב’ מוצג י ה ו ה שבנה גן בעדן מקדם ולקח והניח בו את האדם שייצר. (בראשית ב’ ט”ו).
  כאן כבר מדובר ביישות אנטרופורמופית (שצורת אדם לו) שהוא א ל שנגזר מהמילה עילו – עליון.
  “בני האלהים” המוזכרים בפרק ו’ בספר בראשית בשמם ה- נ פ י ל י ם, הם ה- An.Nun.Ki (ען- שמים, קי- אדמה -שמן השמים ירדו [נפלו] לאדמה). אנשי השם, אנשי רכב החלל.
  הנפילים לא סיפרו לאדם את תולדותם. הם תעדו בכתב בפירוט רב את ההיסטוריה של כדור הארץ ואת התרבות והציביליזציה שייצרו כאן, כולל יצירת אדם במניפולציה גנטית של עיבור ביצית של נקיבת הומיניד (הניאנדרטל או האוסטרלופיטקוס) בזרעם והשתלתה באחת מבנות מינם. מה שנולד היה יצור חדש, הומוסאפיינס, שבין ההומיניד לאלים. הדברים נשתמרו בספריה המלכותית של אשורבניפל מלך בבל (627-668 לפנ”הס) שנתגלתה בחפירות ארכיאולוגיות לפני בארם-נהריים 150 שנה ופוענחו רק לאחרונה.
  סיטשין לא רמז על שובם של הנפילים בשנת 2012. הוא ידע טוב מאוד את המניין של שנות ניבירו משם הגיעו. הנפילים עזבו את האדמה בסביבות 200 לפנ”הס ועשויים לשוב בסביבות 3600 שנה לאחר מכן.
  ומי היה יַהְוֶה? על כך באתר Mesopotamia-cult.com במדור מאמרים מס’ 2 – מי היה יהוה.
  הערות נוספות בחלק השני.

 2. לבן עמי לבבי:”
  סיטשין כן רמז שהחייזרים יחזרו בשנת 2012 .
  ראה את כרזת ההרצאה שלו למעלה משנת 2008 שבה מפיעה באותיות קידוש לבנה באנגלית : 2012 :האם האנונאקי יחזרו ?
  וזה בהחלט רמז ברור בעיני.
  אגב ניבירו בהחלט לא יתקרב לכדור הארץ בשנת 2012 למרות מה שאחדים ( ואולי גם סיטשין ) טענו .
  ראה
  2012: אין שום כוכב לכת X (ניבירו)
  http://www.hayadan.org.il/2012-no-planet-x-0512081/
  מה הסבירות שכוכב לכת עצום בגודלו, שקיומו נטען בכתבי האסטרונומים השומריים העתיקים, עושה את דרכו לעבר כדור הארץ, ויגרום להפרעות קטלניות ב-2012. האם נאס”א יודעת ומסתירה?

  כוכב לכת מסתורי מאיים על כדור הארץ. איור: אתר יוניברס טודיי
  אחת השאלות הבלתי פתורות היא האם אנו יודעים הכל על כוכבי הלכת במערכת השמש. אחת מהתחזיות ההזויות המסתובבות ברשת, בהקשר לנבואות סוף העולם הצפוי להגיע ב-21 בדצמבר 2012, עוסק בכוכב הלכת X (שיש המזהים אותו עם ניבירו) אשר עתיד לפגוע בנו. לפי אותן טענות, כוכב לכת זה התגלה בתחילת שנות השמונים של המאה ה-20 באיזורים החיצוניים של מערכת השמש, באמצעות תצפיות באינפרא-אדום. לפי אותן טענות הוא ארב בחגורת קויפר וכעת הוא מאיץ לעברנו, ויכנס למערכת השמש הפנימית בשנת 2012. המשמעות, לטענת מפיצי הדברים הללו, קטלנית. מיליוני ואולי מיליארדי בני אדם ימותו, ההתחממות הגלובלית תגבר, יתרחשו רעידות אדמה, בצורות, רעב, מלחמות, התמוטטות חברתית ואפילו סופות שמש אדירות ייגרמו בשל מעברו של ניבירו דרך מערכת השמש. כל הדברים הללו יקרו בשנת 2012 ועלינו להערך לקראת מותינו כבר כעת.

  במאמר קודם תחת הכותרת: “סוף העולם לא יגיע ב-2012” עסקנו בעיקר בלוח השנה של המאיה, ובספירה הגדולה שלו. לפי הלוח והמיתולוגיה של בני המאיה, משהו יתרחש ב-21 בדצמבר 2012. כעת טוענים תומכי התיאוריות הללו כי כוכב לכת בעל מסלול אליפטי קיצוני ישפיע באמצעות הכבידה שלו במעברו בתוך מערכת השמש הפנימית ויגרום לנזקים גיאולוגיים, חברתיים, כלכליים וסביבתיים, ויחסל שיעור נכבד מהחיים על כדור הארץ בשנת 2012.

  ואולם לכל אסטרונום, ואפילו החובבים שבהם, ידוע שאין שום אמת בידיעה. אין אף כוכב לכת, גם לא ניבירו, שעושה את דרכו אלינו.
  ראשיתו של הסיפור ב-1843, כאשר ג’ון קאוץ’ אדמס, מתמטיקאי ואסטרונום בריטי, חקר את התזוזות של אורנוס במסלולו והגיע למסקנה שמקור ההפרעה למסלול הוא בהשפעת כבידה מכוכב לכת אחר, שמושך אליו את ענק הגז. ממצאים אלה הוליכו לגילויו של נפטון, שמקיף את השמש במרחק של 30 יחידות אסטרונומיות. בשיטה זו נעשה שימוש לגילוי גופים רבים במערכת השמש בטרם נצפו באורח ישיר.

  גם נפטון סבל מהפרעות במסלולו והדבר הוביל לגילויו של פלוטו ב-1930. אז סברו האסטרונומים שהתגלה אותו כוכב לכת X, אך מסתו של פלוטו כה זעירה ומיד לאחר שנותח מסלולו של ירחו כארון, הוברר כי המסה הכוללת של מערכת פלוטו-כארון כל כך קטנה עד שאין שום סיכוי שהיא זו המשפיעה על נפטון; והמצוד אחר כוכב הלכת X נמשך.

  לאחר שנים של ספקולציות ומחקרים היסטוריים, היו שטענו כי ישנו גוף גדול שהאסטרונאוטים חייבים לגלות – בין אם כוכב לכת די גדול או אפילו כוכב קטן – המלווה את השמש והופך את מערכת השמש למערכת כפולה. השם ניבירו נטבע בידי הסופר זכריה סיטשין, שטען להתערבותם של חייזרים בהסטוריה המוקדמת של המין האנושי. ניבירו הוא כוכב לכת היפוטתי כפי שטענו השומרים הקדמונים (התרבות השומרית התקיימה בין השנים 6,000 לפה”ס ל-3,000 לפה”ס ומרכזם היה בבבל, כיום בעיראק). ישנן עדויות ארכיאולוגיות המעידות על כך שלכוכב הלכת המיתולוגי יש קשר כלשהו לכוכב הלכת X, אך מאז טבע אותו סופר את הקשר, נחשבים כוכב הלכת X וניבירו כגורם הרס אחד, גוף אסטרונומי עתיק שחזר לאחר זמן רב בו שהה במסלולו הרחק מהשמש.

  האם יש עדות כלשהי לכוכב לכת X בן ימינו?

  הגוף המסתורי שצולם בידי הלויין IRAS ואשר נחשד בידי תומכי תיאורית ניבירו ככוכב לכת גדול המתקרב לכדור הארץ
  המאמינים מסתמכים על “תגלית” משנת 1983 של גוף שמימי מסתורי בידי הלווין IRAS (NASA’s Infrared Astronomical Satellite) בקצה מערכת השמש, בערך במרחק 540 יחידות אסטרונומיות. באופן טבעי התקשורת העולמית היתה אמורה להתרגש מהגילוי ולהתחיל להרעיש על הגילוי של כוכב הלכת X (ורובם מצטטים ידיעה מהוושינגטון פוסט מ-31 בדצמבר 1983 תחת הכותרת התגלה גוף שמימי מסתורי. למעשה האסטרונומים לא היו בטוחים מה היה אותו עצם שצולם בתחום האינפרה-אדום (הרמז לכך נמצא במילה מסתורי). דיווחים ראשוניים בתקשורת דיברו על כך שהוא עשוי להיות שביט בעל מסלול ארוך במיוחד או כוכב לכת, או גלקסיה צעירה מרוחקת, או אולי ננס חום. מיד לאחר איזכור האפשרות האחרונה, הפך פתאום הגילוי לכך שכוכב הלכת X הוא למעשה ננס חום המקיף את השמש במסלול מרוחק.

  הממצאים לכאורה פורסמו במאמר תחת הכותרת “מקור נקודתי בלתי מזוהה במיני-סקר שערך הלווין IRAS” בכתב העת אסטרופיסיקל ג’ורנל לטרס ב-1984, אך אחד מעורכי המחקר, ד”ר גרי נויברגר התראיין לוושינגטון פוסט וצוטט באמרו כי העצם ש-IRAS צילם איננו ה”דואר המגיע” (כלומר איננו עצם הנע לעבר כדור הארץ). הנה מסקנת המאמר: “מספר זיהויים אפשריים נשקלים לרבות מערכת כוכבים קרובה, גלקסיה, ועצמים חוץ גלקטיים. יש צורך לבצע תצפיות נוספות בתחום האינפרא-אדום ואורכי גל אחרים כדי לאסוף נתונים נוספים שיתמכו באחת האפשרויות הללו, או שאולי העצם ידרוש פרשנות שונה לחלוטין.”

  אף כי בתצפיות של IRAS נראה עצם מסתורי, בשלב זה, אין כל עדות לכך שהעצם הזה, תהא זהותו אשר תהא עושה את דרכו אלינו. ואולם השמועות החלו לזרום. כאשר נכתבו מאמרי המשך ב-1985 ו-1987, הם עוררו עניין תקשורתי מועט במיוחד אם בכלל. מחקרי ההמשך הראו כי העצם שנחשב מסתורי במאמר של 1984, הגיע מגלקסיה צעירה ומאירה במיוחד, אך גם מרוחקת,ב(אף) גוף אסטרונומי בקצה מערכת השמש.

  הפרעות במסלול – האם נובעות מכוכב הלכת X?

  בנוסף ל”גילוי” של 1983, של כוכב הלכת X או הננס החום, טענה שנוסחה ב-1992 אומרת כי: הפרעות בלתי מוסברות במסלולים של אוראנוס ונפטון מעידים על קיומו של גוף במסה של 4-8 מסות ארץ בקצה מערכת השמש, במסלול מכופף מאוד, מעבר ל-11 מיליון ק”מ מהשמש, נטען בקטע וידאו תחת הכותרת Planet X Forecast and 2012 Survival Guide” video.

  בארכיוני נאס”א לא נמצא שום עצם במרחק זה. הדבר הקרוב ביותר שנאס”א גילתה ב-1992 היה עצם טרנס נפטוני, בשם 1992 QB1 שקוטרו 200 קילומטרים בלבד ואשר מקיף את השמש בחגורת קויפר – איזור הכולל כוכבי לכת ננסיים רבים כפלוטו ואריס, במרחקים של 30-55 יחידות אסטרונומיות. עצמים אלה אינם מהווים איום על כדור הארץ, מכיוון שאף אחד מהם לא יעזוב את חגורת קויפר וידהר לעברנו ב-2012.

  מאז חושבו מחדש ההפרעות במסלול נפטון והתברר שרובן נבעו מטעויות תצפית. כעת לא נראה שיש גופים גדולים יותר מאלו שכבר התגלו בחגורת קיפר, אך כמובן אין להוציא מכלל חשבון שיתגלו גם גופים גדולים, שנמצאים ככל הנראה במסלולם בצד השני של השמש לעומת נפטון. ואולם עד כה לא התגלתה שום עדות לקיומו של גוף גדול בחגורת קויפר, גם האנומליה המסתורית ממנה סבלו חלליות פיוניר וויאג’ר לא נוצרה בשל כבידתו של כוכב הלכת X, אלא כהשפעה של השמש. אילו היו שם גופים גדולים היינו צריכים לראות השפעה כבידתית גדולה מהצפוי בידי זו הנמדדת מהעצמים הידועים האחרים במערכת השמש.

  אולי חוסר העקביות הגדול ביותר בהיפותיזות של תומכי טיעון כוכב הלכת X היא ההנחה שהגוף שצולם בידי IRAS ופורסם ב-1984 והגוף שהתגלה ב-1992 הם אותו גוף. באחד האתרים שלהם נמסר כי העצם מ-1984 מקיף את השמש במרחק 80 מיליארד ק”מ מכדור הארץ (כמובן שאין הדבר כך , מדובר בגלקסיה מרוחקת). ההכרזה של נאס”א מ-1992 מציבה את כוכב הלכת X במרחק של 11 מיליארד ק”מ מכדור הארץ. לפיכך, הלוגיקה של הטוענים זאת, היא שהגוף גמע מרחק של 79 מיליארד ק”מ במשך 8 שנים (מ-1984 ל-1992). לאחר כמה חישובים מהירים, הם הגיעו למסקנה שכוכב הלכת הזה אמור להגיע לאיזורינו ב-2012 (חלק מהחישובים גם דיברו על שנת 2003, וברור שחישובים אלה היו שגויים).

  ואולם יש עוד חור בטיעון – המסות של שני הגופים הללו אינן זהות, גם אם הגוף שהתגלה בתחילת שנות השמונים היה ננס אדום – שזה הגוף בעל המסה הקטנה ביותר שהיה אפשרי לפי התצפיות בטרם התגלתה זהותו, כיצד הוא הצטמצם לגוף בעל 4-8 מסות ארץ בתוך שמונה שנים? לננסים חומים יש מסות של 15-80 מסות צדק. מסת צדק שווה ל-318 מסות ארץ, ולפיכך מדובר בגוף בעל 4,770 עד 25,440 מסות ארץ. ברור שגם אם העצמים הללו היו קיימים, לא יהיה זה ניחוש פרוע לקבוע שלא מדובר באותו עצם.

  אם אין שום עדויות לכוכב הלכת X בוודאי מדובר בקנוניה או בתיאורית קשר?

  קל מאוד לטעון שאם אין כל הוכחה “מדעית” מאחורי התיאוריה של כוכב הלכת X, יכולים לטעון כי הוכחות הסטוריות (הכחדות המוניות, פעילות וולקנית, רעידות אדמה וכו’) הם הוכחה בפי תומכי תיאוריות יום הדין, המעידים כי כוכב הלכת X חייב להתקיים. אם אין אף כוכב לכת בוגד בעל מסה משמעותית, כיצד ניבירו יוכל לאיים עלינו ב-2012?

  לפיכך, מעלים המאמינים תיאורית קשר לפיה, ישנה קנוניה של ממשלות בכל העולם להסתיר את העובדות מאיתנו. נאס”א מעורבת בהסתרה, וזו הסיבה למיעוט העדויות. לדעתי, פשוט משום שאין עדויות, אין משמעות הדבר שקיימת קונספירציה להחביא את האמת מהציבור, למה איפוא שממשלות ירצו להסתיר מאיתנו את העובדה שכוכב הלכת ההסטורי של יום הדין דוהר לעבר מערכת השמש הפנימית? כדי למנוע פאניקה ציבורית, ולהמשיך בסדרי היום החמדניים שלהם.

  כפי שזה נראה כרגע, הקונספירציה היא מפלתם של תומכי כוכב הלכת X. כאשר מעמתים אותם עם העובדות המדעיות, הם משיבים כי “ממשלות משדרות דיס-אינפורמציה ומכסות על התצפיות האמיתיות של ניבירו”. אם הבסיס המדעי של כוכב הלכת X הוא שגוי, לטעון שהממשלה מסתירה זאת, משמעו טיעון חלש במיוחד.”

 3. חוקר העב”מים החשוב ביותר של ישראל ותורם קבוע ל”יקום תרבות “חיים מזר יפרסם כאן בקרוב מאמר משלו שבו ינתח את התיאוריות של זכריה סיטשין-בן עמי לבבי על האנונאקי מכוכב לכת ניבירו.

 4. האם כוכב הנפילים ניבירו עומד להתקרב ואולי להתנגש בכדור הארץ כבר בחודשים הקרובים ?בערך בדצמבר 2012 ?
  אולי בסביבות ה-21-23 בדצמבר 2012?
  ככל הנראה לא .
  אבל אלפים בעולם מאמינים שכן.
  הם מאמינים בכך בעקבות נבואה של אישה שחזתה שהתנגשות כזאת קרה ב2003 .כאשר זה לא קרה היא הסבירה שהיה זה “שקר לבן “ושהיא מסתירה את התאריך האמיתי כדי לא להעביר מידע לשלטונות שינצלו אותו לרעה.
  כעת התאריך המקובל הוא דצמבר 2012 מועד סוף המחזור הקוסמי הנוכחי ויש האומרים סוף העולם לפי לוח שבט המאיה.
  אלא שבעת כתיבת מילים אלו בסוף ספטמבר 2012 כוכב הלכת ניבירו שאמור להתקרב מאוד בחודשיים הקרובים עדיין אינו נראה כלל בטלסקופים. ובשלב הזה כבר היינו אמורים לראות אותו.
  ראו עוד על כך
  http://earthsky.org/space/planet-nibiru-is-not-real

 5. התגלה כוכב לכת חדש במערכת השמש ,הרחק הרחק מעבר לפלוטו וכנראה גדול ממנו בהרבה אולי בגודל של נפטון.
  איך לקרוא לו?
  הצעה :ניבירו על שם כוכב הלכת של הנפילים בספריו של סיטשין שאכן אמור להיות כוכב לכת שמעבר לפלוטו.

 6. מחר ב-23 לספטמבר לפי תיאורטיקני קונספירציה שזוכים לתשומת לב גדולה ברשת ובתיקשורת יופיע בשמיים כוכב הלכת העשירי “ניבירו ” ( שעליו דיבר לראשונה כותב ישראל שהפך לסופר רבי מכר בשם זכריה סיטשין ) והעולם יחרב .
  האומנם ? האם סיטשין המגלה של ניבירו אכן חזה שהוא יגיע לכאן בספטמבר 2017 ? ולסיום בונוס :קטעים משירת כוכב הלכת ניבירו של המשוררת המנוחה דיאנה מאן \
  ראו :
  נבואות” כוכב הלכת ניבירו ואחרית הימים על פי זכריה סיטשין ודיויד מיד
  https://www.yekum.org/2017/09/%D7%A0%D7%91%D7%95%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%9B%D7%95%D7%9B%D7%91-%D7%94%D7%9C%D7%9B%D7%AA-%D7%A0%D7%99%D7%91%D7%99%D7%A8%D7%95-%D7%95%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%9D/

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

2 − 1 =