איש הפלדה – "איירון מאן" – נגד האלמנה השחורה

שוב אנו פוגשים את טוני סטארק, איש הפלדה – הלא הוא "איירון מאן" – הנלחם כהרגלו בפושעים. הפעם האויבת היא האלמנה השחורה, סוכנת סובייטית, שבעזרת נשק המשנה את כוח המשיכה, מנסה לגרום להרס. היא נטולת כוחות-על, וכך גם עושי דברה. האלמנה השחורה מוכיחה כמובן, שאין צורך בכוחות -ואפילו לא בטכנולוגיה שבה מבורך איש הפלדה – כדי להשיב מלחמה (בסגנון שמזכיר מעט את באטמן של החברה המתחרה). מאז סיפור זה, הפכה "האלמנה השחורה" לדמות טובה, לאחת הגיבורות הבולטות ביקום הקולנועי של מארוול, ולחברה בולטת ביותר בקבוצת "הנוקמים", שבה חבר גם אויבה לשעבר, איירון מאן. היא מגולמת בידי סקרלט ג'והנסון הסופר סקסית. ברם, כאן – באחת ההופעות הראשונות שלה – היא בעיקר מרושעת, ולא כל כך מושכת. ואולי דווקא כן?

הסיפור הופיע במקור ב- Tales of Suspense #53, מאי 1964. כתב: סטאן לי, צייר: דון האק. הופיע בעברית ב"בוקי" מספר 118.

עוד סיפורים על  איירון מאן "איש הפלדה " ב"יקום תרבות " :

איירון מאן "איש הפלדה" נגד קפטין אמריקה

איירון מאן "איש הפלדה " נגד האלמנה השחורה והוקאי הצלף

איירון מאן "איש הפלדה " נגד המנדרין

אודות אלי אשד

סופר, מרצה ובלש תרבות. פרסם את הספרים "מטרזן ועד זבנג" - סיפורה של הספרות הפופולארית הישראלית" ( "בבל" 2003) ו"הגולם -סיפורו של קומיקס ישראלי" עם אורי פינק ( "מודן" 2003). פרסם מאמרים רבים בעיתונות, בכתבי עת וברשת בנושאי ספרות ותרבות פופולארית, מדע בדיוני, קומיקס ועוד.
הפוסט הזה פורסם בתאריך קומיקס, ריגול עם התגים , , , , , , . קישור קבוע.

תגובה אחת על איש הפלדה – "איירון מאן" – נגד האלמנה השחורה

  1. פינגבאק: בוקי המגזין בשבילך :היסטוריה ואינדקס של מגזין הקומיקס העברי מאריך הימים ביותר | המולטי יקום של אלי אשד

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*