איך למדתי לאהוב את פייסבוק והבנתי שאפשר אפילו לעשות עימו קצת טוב בעולם

מאת מתי שמואלוף

You got 0  friends on facebook – הוא אחד מהפרקים הטובים של הסדרה המצויירת “סאות’פרק” שעסק (איך לא) ברשת החברתית של פייסבוק. בתחילת הפרק פונה רנדי מארש לבנו סטן ושואל אותו לגבי העמוד פייסבוק החדש שלו (שהתגלה לו בזמן שגלש בפייסבוק בעבודתו כגיאולוג). סטן מנסה להיפטר מאביו ולהמשיך את שיעורי הבית שלו. אך אביו עדיין עומד בפתח הדלת. סטן מסביר שהוא לא פתח את הדף שלו, אלא חברים שלו בעצם כפו עליו את הדבר. אביו עומד מבויש ושואל: “האם אתה מתכוון לצרף אותי כחבר?” סטן עונה שהוא ממש לא רוצה להכנס לפייסבוק ולבזבז את זמנו. אביו מכניס את ידו למכנסיים בהכנעה והולך משם. רגע אחרי הוא חוזר ושואל “אז אני לא חבר שלך?” סטן אומר לאביו שהוא כן חבר שלו. אך אביו לא מוותר ומתווכח איתו.

כן, הפייסבוק נכנס לחיינו ואפילו ההורים שלנו מבקשים חברות. הורינו שוכחים לגמרי שהם גידלו, חיתלו, לקחו אותנו לגן, לבית הספר, בישלו ואפילו נתנו לנו עונשים. הכול לגמרי מתפוגג אל תוך הרשת החברתית הגדולה מכל. אם אנחנו לא מאשרים את החברות עם אבא ואימא, אז אבא ואימא מרגישים יותר בודדים. ונגיד שאישרנו את אימא. אז צריך גם לאשר את סבא. ונגיד שאישרנו את סבתא, אז צריך גם לאשר את התינוק שרק נולד. כן, היום כל מחלקת יולדות שמכבדת את עצמה מעניקה ערכת פייסבוק, טוויטר, בלוג ואייפון לכל תינוק ותינוקות שנולדים.

איך למדתי לאהוב את הפייסבוק

אז תנו לי לספר לכם איך השתניתי ואיך עשיתי כסף מהשינוי הזה. בהתחלה אישרתי את הדודים שלי, הבני דודים שלי ואת האחיינים והאחייניות והנה הם בפנים. הם מקובלים והרשת החברתית שלי אפילו מציעה להם חברות וחברים אחרים. הם מאשרים את המסיבות שאליהם אני הולך. מזמינים משקאות בסטטוסים שלי כמוני. מחזרים אחרי בחורות שמחזרות אחריי. מקללים את אלו שמקללים אותי. הפרופיל פייסבוק שלהם עמוס בבקשות חברות, בלייקים. הילדים המוכשרים האלו אפילו לא מאשרים את החברים שלי. כי הם כבר יודעים שחלק ארי מחבריי שלי הם לוזרים גמורים. איזה ילדים חכמים.

רק אחרי תקופה ארוכה הבנתי עד כמה צדקו ההורים שלהם כשהכניסו אותם לפייסבוק שלי. זאת הסיבה שהקמתי את הבית ספר לפייסבוק. בבית ספר אני מלמד בשלב הראשון את ההורים כיצד אפשר לגדל את הילדים שלהם בתוך הפייסבוק. ובשלב השני אני מרצה לטף הרך איך הם יכולים לסייע להוריהם להרגיש טוב בפייסבוק. ילדות לומדות לשיר, לרקוד ולבחור בגדי ים מתאימים לפרופילים שלהן. תינוקים לומדים כיצד לוותר על משחקי כדורגל בשביל לבלות זמן איכותי, אינטימי ומעשיר עם חברים שלהם בתוך הפייסבוק.

התחלתי את דרכי כשסלדתי מהרשת החברתית, אבל היום אני מעביר תהליך חניכה חשוב את ההורים וגם את ילדיהם וביחד כולנו חיים בעולם שאין בו הבדלי גיל וסכנות. כולם שווים לכולם ואף אחד לא נשאר בחוץ. לשמחתי גם התעשרתי מלעשות להורים ולתינוקות רק טוב הכל בעז\רת הפייסבוק..

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

שבע עשרה + תשע עשרה =