חגית בת-אליעזר, שגרירת יקום תרבות לאירועים, ממליצה

על “פנים לבנות” ו “גנָאווָה” של להקת המחול “קמע”

“קמע” היא להקת מחול ישראלית אשר שמה לה למטרה לקדם רקדנים מבאר שבע ומסביבתה. הרקדנים, שהצטרפו ללהקה מרחבי הארץ ומהעולם, עברו לגור בבאר שבע. הלהקה מופיעה בדרך קבע במשכן לאומנויות הבמה בעיר.

תמיר גינץ הוא המנהל האומנותי והכוריאוגרף של הלהקה.

החל מ-7.3.2024 הלהקה מציגה מופע מחול חדש, הכולל 2 יצירות: “פנים לבנות” מאת תמיר גינץ, ו”גנָאווָה” (GNAWA) של נאצ’ו דואטו, כוריאוגרף בינלאומי, יליד ספרד.

עבודת המחול החדשה “פנים לבנות” ממשיכה לחקור צדדים אפלים במרחבי הרגש האנושי, לאחר היצירה “זעם” משנת 2021.

“פנים לבנות” משלבת עבודת ווידאו ומוסיקה של האמן הבאר שבעי הרב תחומי גיל נמט. גינץ אומר על יצירתו החדשה: “ב’פנים לבנות’ נמשכתי לחקור את היחסים שבין פוגע לנפגע, את המקום שבו הגבול מטשטש וגורם לאדם אחד לפגוע באדם אחר, אפילו בכוח המילה בלבד… מסקרן אותי בעבודה הזו לנסות ולבטא את מה שזה עושה לי בנימי הגוף”.

מתוך המחול ״פנים לבנות״ מזכה לכפיר בולוטין
מתוך המחול ״פנים לבנות״ מזכה לכפיר בולוטין

עבודת המחול “גנאווה” מאת נאצ’ו דואטו, שמוצגת לאחר הפסקה של כ-15 דקות, הועלתה על ידי להקות המחול המובילות בעולם. הכוריאוגרף נאצ’ו דואטו בחר ב”קמע” כבית ליצירותיו בישראל מאז דצמבר 2017. היצירה “גנאווה”, לעומת “פנים לבנות” היא חושנית-רכה. היא כוללת ריקוד קבוצתי לצד ריקוד זוגי מעודן.

מתוך עבודת המחול ״גנאווה״ מזכה לכפיר בולוטין
מתוך עבודת המחול ״גנאווה״ מזכה לכפיר בולוטין

תמיר גינץ מספר על בחירתו ביצירה: “לאחר פרוץ המלחמה חשבתי מה היצירה שתגרום לקהל התרוממות נפש במופע שלנו ו’גנאווה’ של נאצ’ו דואטו הייתה מיד הבחירה האולטימטיבית בעיני. נאצ’ו הוא כוריאוגרף מהיוקרתיים בעולם, ולהביא יצירה שלו ל’קמע’ זו משימה מאתגרת מאד מכל הבחינות. פניתי אליו ושיתפתי אותו במהמורות שלנו בצל המשבר הגדול בארץ. במחווה מרגשת של אמון ואהבה נאצ’ו העניק לי ‘במתנה’ את היצירה למען להקת המחול ‘קמע’, לקהל שלנו, מתוך רצון להביע שותפות גורל אתנו”.

בשנת 2023, לרגל ציון 20 שנים להיווסדה של להקת “קמע”, יצא לאור הספר מאת יונת רוטמן “כעוף החול, סיפורה של להקת המחול קמע”.

כריכת הספר ״כעוף החול״
כריכת הספר ״כעוף החול״

המופעים הקרובים של “פנים לבנות” הם בתחילת אפריל ב”סוזן דלל”.

הפוסט הקודםכולנו “סקאר” – ביקורת על המערבון הקלאסי אך גם האקטואלי “המחפשים”
הפוסט הבאהלוח העברי החדש
בוגרת האוניברסיטה העברית במתמטיקה ומדעי המחשב, ומוסמכת הטכניון במתמטיקה. עובדת בתעשית המחשבים. למדה בסדנאות לשירה בהנחייתם של דליה רביקוביץ, רבקה מרים, ויעקב בסר. פרסמה ארבעה ספרי שירה: "השקת ספינת צפייה" (2008), "התנסויות" (2012), "בעזרת חברים" (2016), "כח משיכה" (2020). מתרגמת שירים מרוסית ומאנגלית, מפרסמת רשימות ביקורת על ספרי שירה, על סרטים, ועל הצגות תיאטרון. יוזמת ומנחה אירועי שירה.
תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, בתחילת המאה ה-21 גיליתי מחדש את הקומיקס, ובפרט את המנגה והאנימה. קיבלתי תואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. אך מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת בית הספר לסביבה ולמדעי כדור הארץ באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

16 + 8 =