כל יום שישי יקום תרבות מפיצה שבועון ובו הפניות למאמרים שפורסמו בשבוע החולף, ולעיתים למאמרים שפורסמו ביקום בשנים קודמות באותם נושאים שנדונו בשבוע הזה.

להלן השבועון מיום שישי האחרון, ה-11 אוגוסט 2023: החלטת אוגנדה,קומיקס של גיורא רוטמן,חגית בת-אליעזר על כהן-שבתאי,בוריס ארנבורג,משה גרנות על עוץ לי גוץ לי,טובה נווה על ג׳ורג׳ אליוט,והמלצות.

שבועון יקום תרבות

אנו פונים לציבור קוראינו לשלוח אלינו סיפור, מאמר, שיר, ציור, קומיקס, או כל יצירה אחרת, העוסקים בעתיד שאותו היינו רוצים לראות, “אוטופיה”, בניגוד לעתיד שאנו פוחדים שיהיה, “דיסטופיה”.


ובמקביל אנו מציגים את סיכום פרויקט הדיסטופיות של יקום תרבות, על מדינת ישראל שאנו לא רוצים לראות.


לציון 120 שנה לדיון הסוער בקונגרס הציוני שבו “לא התקבלה” החלטה לישב יהודים באוגנדה. הנה שני סיפורים מאת יעקב שביט על מה היה קורה אילו כן התקבלה ההחלטה.


גיורא רוטמן בסיפור קומיקס הרפתקאות היסטורי קלאסי על מאבקם של פרטיזנים כנגד הנאצים ביוגוסלביה. סיפור שהוא רלבנטי שוב כיום כששוב יש מאבק של פרטיזנים נגד כובש פשיסטי.


חגית בת-אליעזר מביאה שירים חדשים של טלי כהן שבתאי מספרה החמישי שיתפרסם בקרוב.

לרגל פסטיבל אנימיקס אנו מביאים קטע מספרו של בוריס ארנבורג, קריקטוריסט ידוע וזוכה פרסים, שבו הוא מתאר את חייו בשיר ובקריקטורות.


משה גרנות על הניתוח שעשתה חוקרת הספרות חגית הלפרין למחזמר הידוע ביותר של המשורר אברהם שלונסקי, “עוץ לי גוץ לי”, שהוא מחזה הילדים הידוע ביותר בתיאטרון העברי ובספרות העברית בכלל.


טובה נווה מביאה תרגום של שירה הקלאסי של הסופרת מהמאה ה-19 ג’ורג’ אליוט I grant you ample leave שטובה מתרגמת בכותרת “אני מעניקה לך מרחב שופע”.


ולבסוף בהמלצות סוף השבוע חגית בת-אליעזר ממליצה על מופע המחול “פיבונאצ’י Afro אימג'”.

אנו מקווים שתיהנו,

מערכת “יקום תרבות”


קיראו על חידושים באתר גם בדף הפייסבוק שלנו.

אתם מוזמנים להיכנס באופן קבוע לדף האירועים שלנו שבו יש תיעוד של האירועים הספרותיים והתרבותיים שערכה עמותת יקום תרבות לאורך השנים  מ-2010 ואילך.

https://www.yekum.org/2019/07/רשימת-האירועים-שקיימה-עמותת-יקום-תרבו/

אנו מזמינים את ציבור הסופרים לשלוח לפרסום סיפורים שזכו בעבר בפרסים ספרותיים.

https://www.yekum.org/2021/02/פירסום-סיפורים-זוכים-בתחרויות-הודעה-ל/

רשימה של סיפורים כאלו שפורסמו ב”יקום תרבות” תוכלו למצוא כאן.

https://www.yekum.org/2021/02/פירסום-סיפורים-זוכים-בתחרויות-הודעה-ל

אתם מוזמנים גם להיכנס לדף פרויקט הסיפור התנ”כי וההיסטורי שלנו שבו אנחנו מביאים סיפורים קלאסיים וחדשיים ואף עכשוויים על תולדות עם ישראל בימי התנ”ך ולאורך הדורות.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

4 × אחד =