חגית בת-אליעזר, שגרירת יקום תרבות לאירועים, ממליצה

על המופע “זרמים” של מיומנה

כרזת המופע ״זרמים״ של מיומנה. קרדיט - יח״ץ.
כרזת המופע ״זרמים״ של מיומנה. קרדיט – יח״ץ.

מיומנה היא להקה ישראלית שהוקמה בשנת 1996, המשלבת תיאטרון, מחול, תנועה, קול, משחק, וידועה בזכות התיפוף על גופי מתכת ועץ שונים.
ללהקה אופי בינלאומי: היא מורכבת מאמנים מרחבי העולם, מרקע שונה, ועם מגוון כישרונות. הלהקה מופיעה במדינות רבות בעולם. בשנת 2021 מיומנה מצאה בית בספרד, וזכתה להופיע שם על הבמות המרכזיות הנחשבות ביותר. מאז חודש מאי 2022 מיומנה מציגה בישראל את המופע החדש בשם “זרמים”.

המופע קצבי מאוד ומשלב הקרנת וידאו-ארט. האומנים רוקדים, עושים תרגילי אקרובטיקה, מנגנים על כלים שונים, מתופפים על חפצים, כולל כלי זכוכית במיכל מים. ישנה גם הפעלה של הקהל, שחוזר על קריאות קצביות. הבמה מוארת, צבעונית, חלקי התפאורה נבנים ומפורקים ע”י משתתפי המופע. ישנם גם קטעי משחק הומוריסטיים. נוצרת אווירה צבעונית, נמרצת ושמחה.

במהלך כתיבת ההמלצה, קראתי באתר הלהקה, שמקור ההשראה למופע היא “מלחמת הזרמים” ההיסטורית, שהתרחשה בסוף שנות ה-80 של המאה ה-19 בארצות הברית, בין חסידי הזרם הישר בראשות הממציא תומאס אלווה אדיסון, לבין חסידי זרם החילופין בהובלתם של הממציא ניקולה טסלה והתעשיין ג’ורג’ וסטינגהאוס. במסגרת המאבק בין חסידי שתי שיטות השימוש בחשמל, הומצא גם הכיסא החשמלי, אבל זה כבר פחות שמח.

מעניין אם מי שידע מראש על מקור ההשראה ההיסטורי-חשמלי למופע, חווה אותו אחרת.

רשימת המופעים לחודשיים הקרובים נמצאת באתר הלהקה.

מתוך המופע ״זרמים״ של מיומנה. מזכה - יח״צ
מתוך המופע ״זרמים״ של מיומנה. מזכה – יח״צ

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

12 − 1 =