חגית בת-אליעזר, שגרירת יקום תרבות לאירועים, ממליצה

על מופע המחול “ק ר א ש”

תמונה מתוך "קראש". מזכה לאיתמר פריד
תמונה מתוך “קראש”. מזכה לאיתמר פריד

ק ר א ש – טניס בשמיים עם איזדורה” זהו מופע מחול שמשלב ריקוד, תיאטרון, ומוסיקה חיה, ובו 3 חלקים באורך של כ-20 דקות כל אחד, נמרצים ומרשימים. הקטעים הראשון והשלישי מבוצעים ע”י מאמי שימאזאקי – רקדנית יוצרת יפנית, שחיה בישראל שנים רבות, ורקדה כסולנית בלהקת בת-שבע – לפי הכוריאוגרפיה של נמרוד פריד, יוצר מחול בינלאומי. בין שני הקטעים מופיע הלל קוגן, כוריאוגרף ורקדן, בקטע מעבודתו “תנועה מגונה”, אותה יצר בשנת 2011 עבור 5 רקדנים, כמחווה לרקדנית פינה באוש.

בחלק הראשון, בשם “קראש”, הנוצר בהשראת השיר “Do you love me” של להקת The Heart Breakers, נמצאות על הבמה שתיים: הרקדנית מאמי שימאזאקי, והמוזיקאית שרון עטר, המנגנת בגיטרה ובמערכת תופים בנוכחות חזקה ובתנופה רבה. הריקוד משלב משחק, שירה, ומחול קלאסי. שימאזאקי חיננית בשער שופע, המתפרע עם תנועתה, לבושה בבגדים משוחררים בגוני אדום עזים, בעיצובה של ג’ניפר קים. היא מציגה מצב שברוני לאחר אהבה נכזבת, וכשהיא זורקת את השאלה Do you love me, הקהל, האוהב אותה מאוד, מהנהן וכמעט צועק לה בחזרה “כן, בוודאי!”

בתחילת ההופעה שלו הלל קוגן, עומד על הבמה, אומר מספר מילים כגון “אדם”, “אדמה”, “אמא”, בצורה חוזרת ומלווה את אמירתו בתנועות ידיים תואמות, שמדגימות את המושגים. למעמד הזה פן הומוריסטי, עליו הקהל מגיב בצחוק אוהד. בהמשך ההופעה, בניגוד לסטאטיות של ההתחלה, הלל קוגן נע תזזיתית על כל הבמה, כשהוא מציג חלום אבסורדי, נועז, בו גופו מתפרק לחלקים ומתחבר בצורה קלוקלת, הוא מאבד אצבעות אחדות, מרכיב במקומן את איבר מינו, ומוטרד מהמחשבה, איך יפתח את הדלת בהישמע דפיקות.

בחלק השלישי מאמי שימאזאקי חוזרת לבמה בבגדים לבנים של שחקנית טניס, פרי עיצובה, בקטע בשם “טניס בשמיים עם איזדורה”, המוקדש לרקדנית איזדורה דאנקן.

המאבק לניצחון במשחק טניס מוצג כדימוי למלחמת ההישרדות המתמדת שלנו בעולם התחרותי של היום.

המועדים הקרובים של המופע הם 4.8.2022 ו- 10.8.2022 בתיאטרון החנות, הנמצא בדרום תל אביב, ומעלה מופעים של אומנות רב תחומית.

הפוסט הקודםזוכי תחרות שירה “אחרי המלחמה” של יקום תרבות אירוע הזום
הפוסט הבאנוסטלגיה
בוגרת האוניברסיטה העברית במתמטיקה ומדעי המחשב, ומוסמכת הטכניון במתמטיקה. עובדת בתעשית המחשבים. למדה בסדנאות לשירה בהנחייתם של דליה רביקוביץ, רבקה מרים, ויעקב בסר. פרסמה ארבעה ספרי שירה: "השקת ספינת צפייה" (2008), "התנסויות" (2012), "בעזרת חברים" (2016), "כח משיכה" (2020). מתרגמת שירים מרוסית ומאנגלית, מפרסמת רשימות ביקורת על ספרי שירה, על סרטים, ועל הצגות תיאטרון. יוזמת ומנחה אירועי שירה.
תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, בתחילת המאה ה-21 גיליתי מחדש את הקומיקס, ובפרט את המנגה והאנימה. קיבלתי תואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. אך מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת בית הספר לסביבה ולמדעי כדור הארץ באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

3 + שש =