שנת 2022 ויקיפדיה

שנת 2022 מתקרבת, ואנחנו חוזרים למסורת השנתית שלנו של פירסום תחזיות ונבואות לגבי השנה הבאה עלינו, לטובה או שלא.

נזכיר את הכללים (שכמובן תמיד יש להם יוצאים מהכלל): תחזיות ונבואות כאלו צריכות להיות מלפחות חמש שנים קודם ל- 2022 ורצוי הרבה הרבה יותר.

נעבור תחילה על נבואות שפירסמנו לגבי השנה הקודמת, 2021, במאמר בשנה הבאה: תחזיות ונבואות לשנת 2021“. האם  היו בהן הצלחות או כישלונות ?

כבר אפשר לקבוע ש”נבואה” של הרב מתתיהו גלזרסון, שקבע על סמך “הצופן התנכי” שאחרית הימים תגיע ב-2021 לא התממשה. הרב גלזרסון, כזכור לקוראי הרשימה הקודמת, קבע שבהתאם לאחד הפרקים בספר “ויקרא” ובהתאם ל”צופן התנכי” שהוא מחשיב את עצמו כמומחה לגביו, בקרוב יבוא המשיח, ישרוף את אויבי ישראל, ושקט ושלווה יבואו אז לכל העולם. הרב גלזרסון מאמין שהתהליך הנוכחי של סוף הימים החל בשנת 2016 – ויסתיים בשנת 2021, כשנגיף הקורונה, והבחירות הרביעיות שאולי יגיעו אלינו בקרוב, הן חלק ממנו. על הבחירות ציין הרב כי כתוב בצופן בתורה שהן ייערכו השנה, ומי שיוביל אליהן הוא השר אביגדור ליברמן אותו הוא מכנה “עמלק”.

כידוע הוקמה מאז ממשלה שליברמן הוא אחד השרים הבכירים בה, אבל את אחרית הימים, לפחות נכון לנובמבר 2021, היא לא הביאה.

לעומת זאת אפשר לקבוע אפילו כבר עכשיו בנובמבר 2021 שיש סרט מוכר למדי על שנה זאת שדי התגשם במציאות, כאחת הנבואות הקולנועיות היותר מדהימות בהיסטוריה.

“ג’וני מנמוניק” הוא סרט מ-1995 בכיכובו של קיאנו ריבס, שהתבסס על סיפור מדע בדיוני ידוע בשם זה של ויליאם גיבסון מ-1981 שגם כתב את התסריט, והסרט בתורו עובד לספר על ידי פירס אנתוני. הסרט מתאר מציאות עתידנית סייבר פאנקית בשנת 2021 ועוסק ב”בלדר מידע” (קיאנו ריבס) שבמוחו נשמר מידע חשוב ביותר, הנסיוב למגפה עולמית שתקפה את העולם בשנת 2020.

כריכת ספרו של william gibson שעליו מבוסס הסרט Johnny Mnemonic

הסרט עוסק במאמצים של גורמי פשע וריגול שונים להשיג את המידע החשוב הזה על הנסיוב.

צפו במקדימון הסרט הזה שהתממש בצורה מדהימה במציאות כאן:

עד כמה פרטי העתיד הסייברפאנקי הם מדוייקים זה לא חשוב. חלקם לא נכון כלל. מה שחשוב שבגדול הסרט צודק לגבי האירוע הגדול בעתיד של שנת 2021. זה “בדיוק” מה שהתרחש בשנה הזאת כפי שדווח בתקשורת – גורמי ריגול ופשע ניסו להניח את ידם על נסיובים כנגד הקורונה באמצעים שונים ומשונים שלא כולם היגיעו לידיעת הציבור, והמלחמה החשאית בעניין זה נמשכת ממש ברגעים אלו כשאתם קוראים את הרשימה הזאת.

וכעת לתחזיות, נבואות, יצירות ספרותיות, וסרטים, שחזו את שנת 2022

ב-2012 טען שר החוץ של ארה”ב לשעבר הנרי קיסינג’ר שבתוך עשר שנים לא תהיה ישראל.

In 10 years, there will be no more Israel

קיסינג’ר אמנם הכחיש שאמר זאת.

כריכת ספרו של מישקה בן-דוד ״הכריש״

המותחן העתידני הכריש של מישקה בן דוד (הוצאת תכלת, נובמבר 2017), מתרחש באפריל שנת 2022, ומתאר כיצד צעידה המונית עזתית לישראל יוצאת מכלל שליטה, וכיצד אנשי יחידת המנהרות של החמאס פורצים לישובים באזור הרצועה, והחיזבאללה מצטרף אליהם מלבנון בירי טילים לישראל ובפלישה רגלית. תגובה ישראלית סוחפת את המזרח התיכון למלחמה כוללת, ולמתקפה ערבית מאורגנת מצדדים שונים על מדינת ישראל. אל זאת מצטרפת רוסיה, ומתואר כיצד ישראל מגיעה לקונפליקט גרעיני עם איראן.

קיראו ראיון של אלי אשד עם מישקה בן דוד על ספר זה “הכריש העתידני המאיים על מדינת ישראל”

כריכת ״כניעה״ של מישל וולבק

הרומן של הסופר הצרפתי הידוע מישל וולבק “כניעה” (פורסם בעברית בתרגום עמית רוטברד בהוצאת בבל בשנת 2015) מתרחש ב-2022, ומתאר בחירות בצרפת שבהם זוכה מועמד פרו איסלאמי הממומן בידי הסעודים, שמביא לאיסלאמיזציה מהירה של צרפת ותרבותה.

קיראו את מאמרו של יובל גלעד ב”יקום תרבות” על הספר.

צרפת אכן מתכוננת לבחירות בשנה זאת, אבל אחד המועמדים הבולטים הוא דווקא יהודי שמתנגד לאיסלאמיזציה של צרפת.

כריכת flashback של Dan Simmons

על פי הספר Flashback של סופר המדע הבדיוני והאימה הידוע דן סימונס, שפורסם בשנת 2011, ושעלילתו מתרחשת בשנת 2036, ב-2022 ארה”ב הגיעה לפשיטת רגל בשל הררי החובות שלה. כתוצאה מכך רוב האוכלוסייה הפכו להיות מסוממים.

אבל כנראה התחזית המרשימה ביותר לגבי שנת 2022 היא קולנועית דווקא: סוילנט גרין (1973) על פי ספר מדע בדיוני של הארי האריסון בבימויו של ריצ’רד פליישר ובכיכובו של צ’רלטון הסטון , סרט שחוזה את העתיד של שנת 2022 כעתיד של פיצוץ אוכלוסין וחורבן אקולוגי.שם הסרט תורגם לעברית בשם “שמש ירוקה”.

כרזת הסרט Soylent Green

צפו במקדימון הסרט:

צפו בדוקומנטארי על “סוילנט גרין”:

אלי אשד מרצה על סוילנט גרין: עד כמה התממש הסרט במציאות

קיראו את מאמרו של אלי אשד על הסרט “סוילנט גרין”

כמובן היו גם סרטים אחרים על 2022.

בסרטון מצוייר בלייד ראנר 2022, סרט שנעשה ב-2017 כמקדימון לסרט “בלייד ראנר 2049”, מתואר כיצד העולם כולו סובל מהשחרה של המסכים כתוצאה מפעולת טרור חסרת תקדים של “רפליקאנטים”, אנדרואידים הנאבקים על זכויותיהם.

כרזת Blade Runner Black Out 2022

צפו ב”בלייד ראנר 2022″

בין עוד תחזיות עתידניות לגבי שנת 2022, חזה הרב יוסף ברגר, רב קבר דוד בירושלים, שבשנת 2022 יחזור המשיח, וזאת על סמך הפסוק “דרך כוכב מיעקב”, שמראה שכאשר יחזור המשיח יופיע כוכב זוהר במיוחד בשמיים. לטענת הרב כמה אסטרונומים חזו שבמהלך שנת 2022 נראה בשמיים התפוצצות אדירה בגלקסיה רחוקה, כתוצאה מהתנגשות בין כוכבים, שאפשר יהיה לראות אפילו ללא טלסקופ. וזה יהיה הסימן לדעתו לבוא המשיח.

הרב ברגר גם טען בסרטון בשנת 2020 שעל פי רמז בספר תהילים מחלת הקורונה תפגע רק בגויים ולא ביהודים. כמובן, אנחנו יודעים שנבואה זאת לא התממשה ולא מתממשת גם עכשיו.

המומחה לתיאוריות קונספירציה שונות מקסימיליאן דה לאפייט טוען בספר שפורסם לראשונה ב-2010, ויצא לאור מאז בעוד כמה מהדורות, שגזע חייזרי שברא בעבר הרחוק את בני האדם, ושרד כדמויות במיתולוגיה השומרית, ה”אנונאקים”, ינצל את שנת 2022 כדי לחזור לכדור הארץ ולהראות את עליונותו על המין האנושי.

האם אומנם כך יהיה?

נדע בשנה הבאה.

או שלא.

קראו גם את המאמרים הקודמים בסדרה

העולם בשנת 2020 – נבואות תחזיות סיפורים וקומיקסים על שנת 2020

לקראת שנת 2019: תחזיות נבואות וסרטים על שנת 2019

ירושלים הבנויה: נבואות ותחזיות אחרות על שנת 2018

אם זה ימשך כך – נבואות על שנת 2017

נבואת 2016 של נוסטרדמוס – פלישה מוסלמית ומתקפת טרור

אלי אשד על נבואת 2015 של נוסטרדאמוס

כיצד הייתה אמורה להיראות שנת 2015 לפי החוזים וסופרי המדע הבדיוני

תחזיות ונבואות על שנת 2014

נבואות אחרית הימים על ממלכת פרס ואיראן

תגובה אחת

  1. . בספר שפורסם באמסטרדם בשם Der Kühlpsalter, Band 2 (“תהילים מרעננים) בשנת 1686, חזה קולמן כי בשנת 2016 יתחיל גן העדן הנצחי עלי אדמות. האדם, חזה קולמן, יתחיל לחיות חיי נצח. או אז תתרחש מלחמת גוג ומגוג ומשפט אחרית הימים (ראו עוד על כך במאמר “נבואתו של קוירינוס קולמן לשנת 2016“).

    מעשה זו נבואה מדהימה ומצויינת בהתחשב בכך שהיא קודמת למהפכה התעשיתית ולא ניתן היה בכלל לדמיין את ההתפתחות הטכנולוגית וגנטית שאנחנו עוברים. כבר די ברור שמטרת האדם היא לחיות חיי נצח ואנחנו קרובים מאד לכך.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

19 + 19 =