ביום חמישי 6.8.2020, בפארק קרית ספר בתל אביב, התקיים מופע ספוקן וורד מוזיקלי “מפגינים תרבות“, בארגונו של “פואטרי סלאם ישראל” מבית תאטרון האינקובטור.

תמונת מפגינים תרבות
תמונת מפגינים תרבות

האירוע יושב על התפר שבין מחאה להופעה, ועל כך מעיד הפועל “מפגינים” המוצלח כל כך. המופע הוא יוזמתו של אריק אבר – אמן ספוקן וורד מרכזי ופעיל, שסיפר בכתבה במדור “במה” במגזין טיים אאוט:

“זאת הפגנה שמאושרת על ידי המשטרה ועיריית תל אביב. האירוע הוא מחאה, אבל למעשה זה אירוע תרבות. זה האבסורד בעצם – שעצם האירוע הוא המחאה. נשמור בקפדנות על החוקים והתקנות: רכשתי 700 מטר של חבל לבן ובולט, ואני אצור מעגלים של 3.5 מטר על הדשא ברחבי הפארק, כדי שאנשים יישבו בתוכם בלבד. אנחנו מגייסים עשרה סדרנים שיקפידו על מסכות ומרחק. יהיו שני מיקרופונים – בזמן שאמן אחד מדבר, המיקרופון השני יהיה בחיטוי. המציאות הזו לא הולכת להשתנות בקרוב, והגיע הזמן לפעול בתוכה”.

מפגינים בעיגולים על הדשא ב״מפגינים תרבות״
מפגינים בעיגולים על הדשא ב״מפגינים תרבות״

בשעה 20:00 אריק אבר פתח את המופע בהתלהבות מדבקת של מי שראה את תוכניתו החלוצית מתממשת מול עיניו. הוא ביצע את השיר “לא מסוגלים להבין את ערך עצמם“, שנכתב לפני שנים, ועבר התאמות לתקופת הקורונה 2020.

אמני ספוקן וורד רבים הופיעו בשירה מדוברת ובליווי נגינת גיטרה.

ראוי להתפעלות מקום המופע – פארק קרית ספר המופלא ממש – שטח נרחב של טבע מגוון, פראי, הכולל בריכות נוי, כרי דשא, רחבות מרוצפות, שבילים מפותלים, שכל כולו משמש לתרבות הפנאי ולבילוי של תושבי העיר.

פארק קרית ספר
פארק קרית ספר

האמן אמיר חרש (כתבן אלף) סיפר במסגרת קטע השירה המדוברת שלו, על כך שהפארק חי וקיים בזכות פעילותם הנמרצת של תושבי השכונות הסמוכות, שמנעו במחאתם רבת השנים את בנייתם של בניינים רבי קומות ועתירי הון, והדפו את מתקפת המלתעות של כרישי נדל”ן. כמה יפה, שהפגנת מחאה כן משיגה תוצאות ומבטלת גזרות.

.עמית אולמן, פדרו גראס בשם הבמה שלו, אמן ספוקן וורד בולט, אלוף “פואטרי סלאס” ישראל לשנת 2012, שחקן תאטרון האינקובטור, משורר, וזמר, שהוציא את “חצי סוגריים” – האלבום המוזיקלי הראשון שלו בשנת 2017, ביצע שיר מתוך אלבומו השני, שעתיד לצאת בימים הקרובים.

דורית ליליין ודניאל וייל (בצילום)

שלוש על הבמה ב״מפגינים תרבות״
שלוש על הבמה ב״מפגינים תרבות״

הופיעו בקטע דיבור ושירה בהשתתפות הקהל, ובליווי הגיטרה של אסף שנהב – סגן אלוף העולם בתחרות פואטרי סלאם שהתקיימה בחודש מאי השנה בזום.

שירי אמנים אחדים היו אקטואליים-מחאתיים, ואחרים – בכוונה – לא כאלה, כי עצם ההופעה היא מחאה. נעם לביא – אלוף פואטרי סלאם ישראלי של שנת 2016 – חימם צלחת אוכל במיקרוגל בדירת שותפים, בלילה, בניסיון נואש להעירם.

גלעד בלום שר וניגן, וליווה אומנים אחרים. הוא הודיע על סדרת מופעי אוגוסט על גג הקוקייה. כולם מוזמנים.

מופע שקיעה על גג הקוקיה
מופע שקיעה על גג הקוקיה

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

13 + 10 =