סמי שלום שטרית במפגש במוזאון האיסלאםסמי שלום שטרית במפגש במוזאון האיסלאם בבאר שבע. מראיין: גיל אליאס

בימים אלה הסתיים בהצלחה רבה פסטיבל באר שירה בבאר שבע, שיזמו יבחר גנאור, יואב איתמר וורדן לה־זוז.

הפסטיבל נעשה על טהרת ההתנדבות והפרסומים על אודותיו הגיעו ללמעלה מ־20,000 איש. 500 הביעו עניין באירועים. ובין 100 ל־200 איש פקדו את אירועי הפסטיבל והקהל היה קשוב ומתעניין.

בפסטיבל היו עשרה מושבי שירה ותרגום, ובין היתר הייתה סדנת שירה חישובית שעסקה בעתיד של השירה הכתובה, ובדקה אם שירה יכולה להיכתב על ידי מחשב.

אירוע התרגום הפגיש שלושה מתרגמים: צור ארליך, יעקב לח וערן צלגוב. לכל אחד ה’אני מאמין’ שלו ביחס לתרגום בכלל לתרגום השירה.

חמוטל בר יוסף, דוד קהירי וריבה רוקט במפגש במרכז הצעירים

מושבי השירה נוהלו רובם ככולם בידי יבחר גנאור והפגישו שלשות של משוררים – צעירים ומבוגרים, מקומיים ומהמרכז – ובדרכו הייחודית ניסה יבחר לעמוד על שורשי שירתם של הדוברים ועל מקורות ההשראה שלהם. המשוררים עשו מחוות אחד לשני וקראו שירים זה של זה, וגם בחרו שירים של משוררים שנפטרו, ודיברו על הקשר שלהם לשירים ולמשוררים אלה. במושבים אלה השתתפו עדי וולפסון, שרה מלול, יוסף עוזר, חמוטל בר־יוסף, דוד קהירי, ריבה רוקט, סמי שלום שטרית, נילי דגן, אמוץ דפני, ליטל דיין, נוגה אהודה, אשר גל, סוזי רוסק, סופיה ברג, גיורא פישר ודיתי רונן.

ליטל דיין נילי דגן ואמוץ דפני. מנחה: יבחר גנאור

הפסטיבל הסתיים באירוע ב’עשן הזמן’ ובו הושמעו שירי משוררים מולחנים וכן קטעים מיצירותיו של נדב דלומי.

לאור הצלחת הפסטיבל הוחלט להפוך אותו למסורת שנתית, ובפעמים הבאות להרחיב אותו ולהפוך אותו למקיף יותר.

המעוניינים בפרטים יכולים לכתוב לbeer.shira1@gmail.com

קראו עוד על הפסטיבל בריאיון עם אחד ממארגניו

תגובה אחת

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

חמש × 4 =