הסיפור שלפניכם – סיפור ריגול שבו נערים מחלצים בסוריה מרגל ישראלי – פורסם ב”הארץ שלנו” בשנת 1968, בדיוק לפני חמישים שנה. סיבה נוספת לפרסומו היא כנס ספרות הריגול והלחימה, שאותו מארגן “יקום תרבות” ב-2 באפריל בסינמטק תל אביב.

במסורת סיפורי דנידין וסיפורי גבורה ישראלים משנות ה-50 וה-60, הרי לפנינו קומיקס על עלילות נער ונערה נועזים הנופלים בשבי האויב הערבי האכזר, המכוער, ולמרבה המזל גם הטיפש, כמקובל בספרות הזאת (אם כי יש לציין ששירותי הריגול הערבים פועלים בחופשיות בתוככי ישראל, לפחות בכל הנוגע לחטיפת ישראלים), ומצליחים בסופו של דבר להיחלץ הודות לשירותי הביון הכול-יכולים והכול-יודעים הישראלים. אמנם קצת חבל ששירותי הביטחון הכול-יודעים לא הצליחו למנוע את החטיפות מראש, אבל אז כמובן לא היה סיפור. הלוואי שהיינו חצי מוצלחים כמו בסיפורים האלו, או שאולי בעצם במובן אחד התיאור לא רחוק כל כך מהמציאות העגומה, כלומר אנחנו יודעים איך לאלתר ולתקן תקלות (למשל להציל אזרחים ישראלים שנחטפו לדמשק) שלא היו צריכות לקרות מראש (החטיפה מתוך ישראל, כמובן).

ד”ר אמנון סטופ

זהו סיפור ראשון על על עלילותיהם של צמד הנערים האמיצים יואב וכרמלה. סיפור נוסף על עלילות יואב וכרמלה, “יואב וכרמלה בעקבות הדרקון השחור”, יופיע בקרוב ב”יקום תרבות”.

כתב: פנחס שדה בשם העט “יריב אמציה”.

‎דניאל פלנט‎'s Profile Photo, Image may contain: 1 person

אייר: דני פלנט.

הופיע ב”הארץ שלנו”, כרך י”ח, 1968. חוברות 50-27 ב-24 חלקים.

ראו עוד קומיקסים מאת “יריב אמציה”:

תגליתו הגורלית של יוסף ק.

תעלומת ילדי החלל – או מסע אל עשרים אלף שנות אור

“סיפורו של צוציק” – סיפור ממלחמת העצמאות

תעלומת העין המזמזמת ובול שלושת הכתרים מאת יריב אמציה ואשר דיקשטיין

מסתרי העכביש הכחול : קומיקס בלשים קלאסי מאת יריב אמציה ואשר דיקשטיין

חולות אדומים -סיפור על מלחמת יום הכיפורים

ראו עוד קומיקסים מאת דני פלנט :

קרב המיתלה: סיפור הקומיקס

עלילות סוכן חשאי 17 בהגנה על הכור האטומי

דני  פלנט אמן של “הארץ שלנו”

דני פלנט בויקיפדיה

דני פלנט בפייסבוק

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

שתים עשרה − eleven =