הקדמה מאת אלי אשד

אנו חוזרים לגיבור החלל הוותיק פלאש גורדון, באחד מסיפוריו הנועזים ביותר. זהו סיפור על המאבק האולטימטיבי בין גברים ונשים. קורקובו הוא עולם תאום של מונגו, שכמוהו מספק חיים לגזעים אנושיים שונים.

הסיפור נכתב וצויר חלקית בידי דאן בארי, הצייר הקבוע של “פלאש גורדון” מאז שנות החמישים, שהשתחרר משהות של שנה בכלא בגין העלמת מס. בארי היה נועז בעבודתו על סיפורי פלאש גורדון. הוצגו בו עירום חלקי של נשים, ושל נשים המשעבדות גברים – דברים שאמנם נרמזו עוד בשנות השלושים, אבל מעולם לא בצורה כה ברורה. כתוצאה מכך היו עיתונים שהפסיקו לפרסם את הסדרה. זמן קצר לאחר פרסומה דאן בארי החליט לעזוב אותה ולצייר את סיפורי אינדיאנה ג’ונס.

אבל סיפור זה נשאר כאחד מסיפורי פלאש גורדון המרשימים ביותר, ולמעשה סוגר את התקופה של דאן בארי, שצייר את הסדרה במשך כמעט ארבעים שנה, ועם סיפור זה חתם למעשה את מעורבותו בסדרה.

החלק הראשון של הסדרה על  קורדובו שלא פורסם בעברית, “משלחת לקורקובו”, פורסם בחלקו ב”יקום תרבות” כאן.

הנה אפוא הסיפור המסיים, כפי שפורסם בעברית בכתב העת “משהו”, במוסף הקומיקס שלו בגיליונות 1-3 ב-1991.

(Death on Kkorbu” (11/5/89 to 5/6/90″

ראו גם:

החלק הראשון של הסיפור “מסע לקורקובו” באנגלית

עוד סיפורים על פלאש גורדון ב”יקום תרבות”: כל הסיפורים האלה הם משנות השישים והשבעים, ואת רובם כתב סופר המדע הבדיוני הארי האריסון וצייר דאן בארי.

פלאש גורדון וגיבורי קרית הירח, מאת הארי האריסון ומאק ראבוי, שבו פלאש מתמודד עם התרסקות של תחנת חלל ענקית על על כדור הארץ.

פלאש גורדון וכובשי החלל האמיצים, מאת הארי האריסון ומאק רבוי. שבו פלאש ואנשי צוותו מתמודדים עם חייזר מסוכן  במיוחד שחודר לחללית שלהם בסיפור שהוא מקור ההשראה לסרט האימה המפורסם “הנוסע השמיני”.

פלאש גורדון במסע ליום אתמול. מאת הארי האריסון ודאן בארי

פלאש גורדון איש החלל יוצא למסע מסוכן בזמן בתקופות שונות – מימי הדינוזאורים ועד הרנסאנס ומעבר…האם תעמוד מישטרת הזמן שמתפקידה למנוע מסעות לא מאושרים  בזמן מנגד? …

פלאש גורדון בעיר מאדים הקסומה,מאת הארי האריסון ודאן בארי. שבו פלאש מחפש אחרי שרידי תרבות קדומה במאדים שאולי אחראים לרצח של אנשי כדור הארץ שהגיעו לשם, ואולי לא.

פלאש גורדון במשלחת לכוכב פלוטו. כתב: הארי האריסון. צייר: דאן בארי.

פלאש גורדון וזרקוב וידיד חייזר אנגור מנסים להקים מושבה על הכוכב המרוחק פלוטו, אך נתקלים בסכנות איומות.

פלאש גורדון בעולם הרובוטים. סיפור מאת הארי האריסון ודאן בארי שבו פלאש מתמודד עם עולם שבו השמידו הרובוטים את בני האדם.

פלאש גורדון נגד הפולשים. מאת הארי האריסון ודאן בארי. פלאש ודוקטור זרקוב מתמודדים עם פלישה של גזע חייזרים מתקדם לכדור הארץ.

פלאש גורדון נגד מרד היוביראים. מאת הארי האריסון ודאן בארי. המשך הסיפור הקודם. פלאש מתמודד עם גזע החייזרים מהסיפור הקודם על כוכב הלכת פלוטו.

פלאש גורדון בעולם הברבארים.  מאת הארי האריסון ודאן בארי . עיבוד של ספר מדע בדיוני ידוע מאת הסופר הארי האריסון, “עולם המוות”. פלאש גורדון ואנשי צוותו מתמודדים עם עולם פראי באופן מיוחד שהוא חסין כנגד הטכנולוגיות המתקדמות ביותר.

פלאש גורדון במעמקי כוכב נוגה. סיפור מאת דאן בארי. פלאש גורדון בכוכב נוגה כנגד גזע חייזרי המאיים להשתלט על הכוכב.

פלאש גורדון בכוכב המוות. מאת דאן בארי. המשך הסיפור הקודם. פלאש גורדון ודייל ארדן מתמודדים עם עולם מלאכותי שמטרתו היא להשמידם.

פלאש גורדון פוגש את נוח השני. סיפור חדש יותר שצייר דאן בארי מ-1980 ובו פלאש וזרקוב מתמודדים עם רובוט  שמתכנן ליישב את כדור הארץ עם חיות מכוכב אחר.

פלאש גורדון – גרסת מגזין “להיטון” – עיבוד בפרוזה של סיפור הסרט “פלאש גורדון” מ-1980 בכיכובו של חיים טופול בתפקיד דוקטור זרקוב.

מאמרים מאת אלי אשד על פלאש גורדון :

שמונים שנה של פלאש גורדון – החלק הראשון :המסע לכוכב מונגו

שמונים שנה של פלאש גורדון – החלק השני: היקום של דאן בארי

פלאש גורדון במדינת ישראל

3 תגובות

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

שלוש עשרה − 2 =