אלי אשד, העורך ראשי של “יקום תרבות” ממליץ על:

הסרט “טוביאנסקי” – סרט יוצא דופן על פרשה מצמררת ושכוחה ממלחמת העצמאות, סיפור הוצאתו להורג על לא עוול בכפו של איש חברת חשמל שנחשב בטעות כפי שהתברר, למרגל.

הייתה זאת ההוצאה להורג היחידה בתולדות המדינה, למעט ההוצאה להורג של הפושע הנאצי אדולף אייכמן. אני ממליץ מאוד לצפות בסרט ולחשוב על האירועים ועל האנשים שיכלו לגרום לפרשה מזעזעת כזאת. הנה ביקורת מפורטת על הסרט: פרשת טוביאנסקי – כל צדק בא יומו

ניסים כץ, עורך מדור הפרוזה של “יקום תרבות”, ממליץ על:
הספר “פני עצמי – כרך ב'” מאת יחזקאל נפשי (הוצאת “עמדה”)


זהו הספר השני בטרילוגיה המופלאה של נפשי. בפתיחות יוצאת דופן וברגישות היוצאת מגדר הרגיל מספר נפשי בכנות על הטרגדיות והכאבים של חייו. זהו ספר מרגש המספר את סיפורם של הבודדים והכואבים, ומציע גאולה דרך הכתיבה האוטוביוגרפית. מומלץ מאוד.

ורד זינגר, עורכת הלשון והסגנון של “יקום תרבות”, ממליצה על:

הספר “נערה בחולצה כחולה” מאת גבריאל בן-שמחון (“ידיעות ספרים”)


זהו ספר כובש – מתוק ומופלא וחכם להפליא. פרופ’ גבריאל בן-שמחון, ללא קשר לשמו הפרטי, הוא הדבר הקרוב ביותר שיש לנו לגבריאל גרסיה מרקס. תקציר: יונתן מרציאנו, עולה חדש ממרוקו מעביר את ימיו בכמיהה אין-קץ לאהובתו נורית ובצפייה בסרטים. כשבבית הספר מכתירים אותו כמשורר, דינו נגזר. אביו קונה לו מכונת כתיבה ומושיב אותו לכתוב את סיפורה של משפחתו כדי שיוותר זיכרון ממה שהיה שוקק חיים וכעת הולך ונעלם.

אמנון סטופ, עורך מדור המדע של “יקום תרבות”, ממליץ על:


האתר של טל סלוצקר מעניין אותי לא רק מבחינת האמנות של טל המוצגת בו -שאותה גם הציג אלי אשד בסרטון שצילם עם טל ומוצג בערוץ “יקום תרבות” – אלא גם כדוגמה לאופן שבו אפשר ליצור כיום אתרים אישיים בקלות ובמהירות יחסית.

כמובן, יש את פייסבוק, שבו יצירת אתר אישי היא מידית – ולכן גם נוח כל כך להשתמש בו – ויש גם מערכות רבות אחרות שמאפשרות ליצור אתר. עם זאת, אתר מילולי קל מאוד ליצור, ואתר שמציג אמנות הוא הרבה יותר מורכב. משום כך האתר של טל הרשים אותי במיוחד.

חגית בת אליעזר, שגרירת “יקום תרבות” באירועים ומופעים בכל רחבי הארץ ממליצה על:

ההצגה “הנחש” (אנסמבל “אספמיה”) – זאת מונודרמה – קומדיה שחורה. היא מתורגמת לעברית ומעובדת להווי ישראלי, משוחקת בצורה מופתית על ידי שרון אלכסנדר בליווי שירי זמר ישראלים מושמעים וקטעי ווידאו מוקרנים, ומבוימת בצורה מרהיבה על ידי דליה שימקו.
את ההצגה ראיתי ביום ה’, 27.8 בתיאטרון “תמונע”. ברור שהגיבור המתוודה על ביצוע רצח אישה בתחנת המשטרה הוא מופרע “על כל הראש” – כמו שאומרים. אני תוהה: האם אפשר לכתוב בצורה מעניינת על בן אדם “נורמלי”?

תגובה אחת

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

ארבע × שתיים =