זאב אנגלמאיר הוא אחד האמנים הביזאריים ביותר של קומיקס ישראלי.בפגישה הוא נראה כאדם עדין מנומס ובאופן כללי לא מזיק.אפילו שומו שמיים ביישן. בשום פנים ואופן אי אפשר לראות בו אדם שתוף זימה.אבל אם אתה סוקר את הפנטזיות שלו במגזינים כמו “סירופ” אתה מגלה יוצר שיש לו כמה מהפנטזיות המיניות הביזאריות והיצירתיות ביותר שפורסמו אי פעם בדפוס בספרות העברית לדורותיה. נראה שאנגלמאיר מוציא את הפנטסיות שלו בעיקר בקומיקס.ועושה רושם ברור כמי שכל הפרובוקציות שלו מתבצעות על הנייר בלבד.

  

העטיפות של גליון “סירופ 2”

יותר מכל אפשר לראות זאת בסדרת החוברות האלטרנטיביות שהוא מוציא לאור “סירופ ” קומיקסים למבוגרים שסיסמתם היא “נפש חולה בגוף חולה “.

למי מחפש בייאוש את החוברות הנדירות האלו ללא הצלחה :המדובר בשילוב של עמודי קומיקס מסידרת שושקה עם טקסטים מנוקדים, כביכול לילדים,כמו גם סיפורי טקסט “מהחיים ” עם שמות כמו ,” דוגמניות במלכודת “.חלק מהסיפורים הם אירוטיים קיצוניים אחרים הם ביזאריים מופרעים סתם ומשאירים את הקורא חסר מילים.

 

אחת החוברות של סירופ מתחילה בדיוקן עצמי של אנגלמייר באורגיה עם שמונה עלמות חן שונות

סירופ 1 שהוצא לאור בידי סטיות של פינגוינים 1998 נפתח בתמונה מדהימה של אנגלמאייר מבצע אורגיה עם שמונה עלמות חן וזה נותן אינדיקציה כלשהיא על אופי החוברות . .

הדמות הידועה ביותר שלו היא ככל הנראה שושקה הבחורה שתמיד מעדיפה ללכת עירומה בלבד ולבצע כל פעולה מינית מתקבלת ובלתי מתקבלת על הדעת עם חבריה צביקה ומוטקה בסיפורים כמו שוד מזויין ( ולא זה דווקא לא מה שאתם חושבים ).

למשל בסירופ אחד מוצג סיפור פנטזיה על מסע ב של אנגלמאיר יאכטה עם עשר בחורות חמודות הוא עושה סקס עם כולן ואז צצה מאיפה שהוא מרילין מונרו ומצטרפת לחינגה בפנטזיה שנגמרת בתיאור מזיל ריר של סוגי מזון שונים.

או למשל הסיפור”קמטים של דממה” בסירופ 2 על האמן שנחליאלי ביצע בו מעשה סדום הוא הוצא בידי המשטרה לעיני כל עובר התעללות מינית בידי שוטרת יפה והושלך לבית הכלה עם עשרה דוגמניות שמבצעות בו את מעשיהן ללא הפרעה בחשכת הכלא .

הסיפורים כוללים בסירופ אחד תיאור השתלטות גללי קאקי על העולם ועל המין האנושי ” מליוני הקאקי כפויי הטובה משתלטים על העולם כולו והגולם קם על יוצרו והיום כולאים את כולנו במכלאות ענקיות יותר גרוע מויטנאם ..והופכים אותנו בני האדם שהוצאנו מקרבנו גאונים ואנשי רוח למכונות חירבון .כשהיה אחד העצורים מאיים בעצירות מיד היו הסוהרים זוחלים אל תוך פיו ונולדים מחדש דרך מעיו ואחר כך מורידם את מים כד שהאיש היה נשטף לים דרך צינור ביוב שילמד מה זה להרגיז קקי .

או סיפורן של עלמות חן שמספרות את סיפורן בכנס ציוני כלשהו שבו לועג אנגלמאייר לציונות לעג ארסי ומושחז .

לאנגלמאיר יש גם פנטזיות אישיות שאינן אירוטיות דווקא :

  

בגיליון סירופ 3 יש פנטאזיה גרנדיוזית מיוחד של ההקמה ליד מלון הילטון בתל אביב בדיוק מעל למקום בו נמצאת המערה החשמלית של החסמבאים ראשי ענק של גדולי האיור הישראלי נחום גוטמן דוש דודו גבע ואנגלמאייר . הפרוייקט כולו הופך לשערוריה ואחר כך לאתר עלייה לרגל.

אכן פנטזיה מיוחדת ומעניינת.

המסקנה הבלתי נמנעת : לאחרי סקירה של ספריו של אנגלמייר ברור שכשרונו האמיתי של אנגלמייר הוא לא דווקא בקומיקס (במילא הקולאז’ים שלו הם מעט יותר או הרבה יותר מציורים חדשים על ציורים קיימים) אלא דווקא ביצירת סיפורי הומור של אירוטיקה קשה זולגת ריר . לעניות דעתי לזאב אנגלמאיר יש את המוח הפורנוגרפי היצירתי ביותר הקיים כיום במדינת ישראל.

 ראו גם

המאייר הלאומי :ראיון עם זאב אנגלמאיר

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

שש + חמש =