טלי כהן שבתאי
טלי כהן שבתאי

המשוררת טלי כהן-שבתאי Tali Cohen Shabtai פירסמה עד כה 4 ספרי שירה. כתבתי כאן באתר על ספרה השלישי משנת 2018, “תֵּשַׁע שָׁנִים מִמֵּךְ“, ופרסמנו ראיון עם המשוררת לרגל צאתו לאור של ספרה הרביעי, הדו-לשוני “אישה כמוני A Woman Like Me“, בינואר 2023. 

עתה אנחנו שמחים לפרסם שני שירים חדשים של טלי כהן-שבתאי מספרה החמישי שבכתובים.

שירה של טלי כהן שבתאי "ליום הולדת 43"
שירה של טלי כהן שבתאי “ליום הולדת 43”
שירה של טלי כהן שבתאי "אף אחד לא בא"
שירה של טלי כהן שבתאי “אף אחד לא בא”

טלי, האינדיבידואליסטית המובהקת, שמעולם לא הלכה אחרי עדר, כדבריה כאן, כותבת על עצמה בפתיחות עצומה, אפילו על “גֶּשֶׁם שֶׁל עֶלְבּוֹנוֹת”, ומעוררת את חיבתו של הקורא. יש איזו ילדותיות כובשת בהזדהות שלה עם הביטוי “הַקַּיִץ שֶׁל אֲבִיָּה”, שמקורו בילדותה של גילה אלמגור. “מִישֶׁהוּ בְּוַדַּאי טוֹעֶה”, כותבת טלי, אבל הקוראים לא טועים: הנה הם באים למסיבת השירים שלה.

השיר האישי ליום הולדתה ה- 43, שחל החודש, מצטיין באמרות כנות ונכונות לכל גיל, לכל אחד, דוגמת “אדם מגיע לכל גיל כשהוא חסר ניסיון לגיל הזה.”

מזל טוב, טלי, ליום הולדתך, אליו התכוננת היטב, והצלחה לך בהמשך דרכך השירית.

הפוסט הקודםחייו של קריקטוריסט: פואמה לספר “חיי קריקטוריסט. פרלוד.”  
הפוסט הבאהמלצות אנשי יקום תרבות לסוף השבוע 11-12 אוגוסט 2023
בוגרת האוניברסיטה העברית במתמטיקה ומדעי המחשב, ומוסמכת הטכניון במתמטיקה. עובדת בתעשית המחשבים. למדה בסדנאות לשירה בהנחייתם של דליה רביקוביץ, רבקה מרים, ויעקב בסר. פרסמה ארבעה ספרי שירה: "השקת ספינת צפייה" (2008), "התנסויות" (2012), "בעזרת חברים" (2016), "כח משיכה" (2020). מתרגמת שירים מרוסית ומאנגלית, מפרסמת רשימות ביקורת על ספרי שירה, על סרטים, ועל הצגות תיאטרון. יוזמת ומנחה אירועי שירה.
המשוררת טלי כהן-שבתאי
טלי כהן שבתאי היא משוררת, ילידת ירושלים, 1980. החלה לפרסם בעיתון בית הספר, ובגיל 15 פורסמה לראשונה פואמה שלה ב"מאזניים". כתבה שלושה ספרי שירה: "בסבך השחור נמהל ארגמן", דו לשוני, 2007; "תיגר ‪PROTEST‬", דו-לשוני, 2012; "תשע שנים ממך", עברית, 2018. ספר שיריה הרביעי יראה אור במהלך שנת 2020. הספר "תשע שנים ממך" יצא לאור במהדורה לועזית בחו"ל. שיריה של טלי מביעים גלות נפשית ופיזית. היא חוקרת את פרדוקס הגולה והחירות שלה. ראייתה הקוסמופוליטית ניכרת מאוד בכתיבתה. כמו כן, כהן שבתאי גרה שנים באוסלו, נורבגיה, ובארצות הברית, והינה משוררת עם סגנון לירי ייחודי "בשירה שאינה מתמסרת בקלות וכפופה לכללי משחק משל עצמה". טלי חברה באגודת הסופרים ובאיגוד הסופרים בישראל, וכמו כן באיגוד המשוררים באוסלו.

תגובה אחת

  1. שני שיריה של טלי כהן שבתאי מתמודדים עם עצבות שמקורה בבלתי נודע: האחד במפגש עם גלגל הזמן, המותיר אותה במקום שטרם חוותה, ולפיכך הסיון להתאקלם בחדש המנוכר, ואילו השני במסיבת השירים שאיש אינו בא אליה. היאחזותה במלים היא עוגן המאפשר לה להתמודד עם הבלתי ידוע, , והקוראים שנענים לקריאתן מתבקשים לנתב אותה בשבילי הבלתי ידוע דרך ההזדהות עם עצבותה. אני נעניתי ויצאתי נשכר. א. עוז

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

4 × 5 =