כל יום שישי יקום תרבות מפיצה שבועון ובו הפניות למאמרים שפורסמו בשבוע החולף, ולעיתים למאמרים שפורסמו ביקום בשנים קודמות באותם נושאים שנדונו בשבוע הזה. הפעם, למרבה הצער, לרגל פטירתו של מאיר שלו, פרסמנו ראיון שמשה גרנות ערך עם שלו בשנת 2000.

להלן השבועון מיום שישי האחרון, ה- 14 אפריל 2023: ערב ספרות,מאיר שלו,שבח על טרור,אלרון על האחים חקק,״נכון״ 10,גרנות על עגנון,דורון על שנסונים,והמלצות.

שבועון יקום תרבות

בעולם של רודנויות שלכאורה מתעצמות מערכת יקום תרבות מכריזה על תחרות שירה העוסקת בנושא “רוח החופש“.


ועם או בלי קשר גם על תחרות סיפורי אימה קצרים בהשראת אדגר אלן פו, המיועדת לבני נוער.

ועקב דרישת הקהל, תחרות סיפורי אימה קצרים בהשראת א.א.פו, המיועדת לבוגרים.


טובה נווה, חברת וועד יקום תרבות, מארגנת ערב ספרות ברעננה ביום ראשון הקרוב 16/4 בשבע בערב, בנושא “הזמן בעיני היוצר”. בין המשתתפים ד”ר אלי אשד שיעסוק בסיפורי המסע בזמן הראשונים בספרות, לעתיד ולעבר.


לרגל פטירתו המצערת של הסופר החשוב למבוגרים ולילדים מאיר שלו, הנה ראיון שלו עם משה גרנות, שבו שלו עונה על שאלות חשובות שונות לגבי יצירתו ומחשבותיו.


לצערנו בישראל היו לאחרונה פעולות טרור עם קורבנות רבים. אנו מביאים סיפור של גיורא שבח על קורבנות פעולות טרור ועל המחיר שהטרור גובה מבני משפחתם.


יוסף כהן אלרון סוקר שני ספרי שירה חדשים של האחים התאומים המשוררים בלפור והרצל חקק.


בימים אלו יצא לאור הגיליון העשירי של המגזין לסיפורת ספקולטיבית “נכון” בעריכת פרופסור אורציון ברתנא. ד”ר אלי אשד סוקר את הגליון והמגזין. אירוע השקת הגליון יתקיים ביום שני, 22.5.2023, בשעה 20:00, בבית הסופר בתל-אביב.


משה גרנות בביקורת על התפיסות המגולמות באחד מסיפוריו הידועים של ש”י עגנון, “האדונית והרוכל”, שהוא רואה בו מקבילות לעלילות הדם של הנוצרים כנגד היהודים.


וקצת תרבות אירופית: מיכל דורון הייתה במופע של שנסונים צרפתיים בתל אביב .והנה התרשמויותיה.


ובהמלצות סוף השבוע חגית בת-אליעזר ממליצה על ההצגה ״פוטו 51״ על רוזלינד פרנקלין ותפקידה המרכזי בגילוי מבנה ה DNA.

אנו מקווים שתיהנו,

מערכת “יקום תרבות”


קיראו על חידושים באתר גם בדף הפייסבוק שלנו.

אתם מוזמנים להיכנס באופן קבוע לדף האירועים שלנו שבו יש תיעוד של האירועים הספרותיים והתרבותיים שערכה עמותת יקום תרבות לאורך השנים  מ-2010 ואילך.

https://www.yekum.org/2019/07/רשימת-האירועים-שקיימה-עמותת-יקום-תרבו/

אנו מזמינים את ציבור הסופרים לשלוח לפרסום סיפורים שזכו בעבר בפרסים ספרותיים.

https://www.yekum.org/2021/02/פירסום-סיפורים-זוכים-בתחרויות-הודעה-ל/

רשימה של סיפורים כאלו שפורסמו ב”יקום תרבות” תוכלו למצוא כאן.

https://www.yekum.org/2021/02/פירסום-סיפורים-זוכים-בתחרויות-הודעה-ל

אתם מוזמנים גם להיכנס לדף פרויקט הסיפור התנ”כי וההיסטורי שלנו שבו אנחנו מביאים סיפורים קלאסיים וחדשיים ואף עכשוויים על תולדות עם ישראל בימי התנ”ך ולאורך הדורות.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

11 + eleven =