לוגו הרוח מחירבת אל-ג׳ת

סיפור בהמשכים על שומר יהודי אמיץ ומאבקו ביריבים מיסתוריים בראשית המאה העשרים בארץ ישראל.

“רוח רפאים” גורמת לסכסוך בין מתיישבים יהודיים ושבט בדואים. שומר יהודי אמיץ יוצא לחקור את התעלומה המסתורית.

גיורא רוטמן מספר: זהו סיפור שהושפע מאוד מ”אקסודוס” של לאון יוריס, שם הפתיחה מספרת על אביו של ארי בן כנען שבא להתיישב בארץ ישראל בראשית המאה ואיך נלחם בשודדים בדואים. אהבתי מאוד את התקופה של יבוש הביצות והמושבות, אז החלטתי ללכת אחורה ולעשות מזה סיפור. וברקע הייתה המחשבה על ללמד קצת את הילדים היסטוריה ..

ככזה הוא נשאר אחד מסיפורי הקומיקס הבודדים בעברית שחוזרים לתקופת ההתישבות היהודית בארץ ישראל בראשית המאה ה-20.

רוטמן ממשיך בו מסורת סיפורים של סופרים כמו יעקב רבינוביץ’ בסיפרו “עלילות עמשי השומר”, עמוס אריכא בסדרת “פרשי הגליל”, ויהואש ביבר בספריו “אוצר הפחה התורכי” ו”מרד הדרוזים”, שתיארו עלילות שומרים נועזים המגינים על ישובים עבריים בימי התורכים ובראשית ימי המנדט.

הסיפור שנושאו שנוי במחלוקת פוליטית עורר דיון בעת פירסומו, שאנו מביאים בסיום. וגם כבונוס סיפור קומיקס שפירסם “הארץ שלנו” בגיליון הפורים שלו, שבו יש פרודיה על הסיפור הרציני מאוד שלמטה.

פורסם במקור ב”הארץ שלנו” בין התאריכים 29.12.1975-7.6.76, חוברות 18 -41 ב-23 חלקים.

המערכת

בונוסים ותוספות

עם פרסומו של הסיפור היו מי שהתלוננו על האופן בו מתוארים הערבים בסיפור, כפי שמובא בטור העורך של “הארץ שלנו” שלמטה, והוא גם עונה להם.

וכבונוס הנה סיפור קומיקס פארודי מגיליון חג הפורים של אותה השנה של “הארץ שלנו”:

קיראו עוד סיפורים מצויירים של גיורא רוטמן ב”יקום תרבות”

מתחת פני השטח: סיפור נבואי על התנקשות בחיי הנשיא המצרי סאדאת

“חולות אדומים”(עם פנחס שדה) קומיקס על מלחמת יום כיפור

הפוסט הקודםרבות הדרכים גם בימי הקורונה
הפוסט הבאאבידה שהושבה: על “אבן טוען” מאת נורית יובל
גיורא רוטמן
יליד 1947 בתל אביב. נשוי, אב לשניים וסב לשלושה. מצייר מגיל 5 וציורים אלו פורסמו ב"דבר לילדים". עם תום השירות הצבאי, לימודי ארכיטקטורה בטכניון בחיפה. במקביל יצר סיפורי קומיקס עבור "הארץ שלנו". קומיקס הרפתקני בסגנון ריאליסטי. בדרך כלל עלילות עם רקע היסטורי. רובם סופרו וצויירו על ידו. כמה סיפורים צייר עבור ״יריב אמציה״, הוא הסופר פנחס שדה. כמה מסיפוריו נוצרו ביחד עם חברו הוותיק דב זיגלמן, ביניהם הקומיקס הארוך "יוסק'ה מאיור", שבו העבירו דרך גיבור אחד את מלחמת העצמאות. בשנות ה- 70, ה- 80 וה- 90 יצר קומיקסים רבים במקביל לפיתוח משרד האדריכלות שלו. כמו כן אייר ספרים, בפרט כ- 24 ספרי חסמב"ה של הסופר יגאל מוסינזון המנוח, אתו היה בידידות אמיצה. כיום מוביל את משרד רוטמן-א.ב. אדריכלים ומתכנני ערים, ביחד עם אשתו אתי, בנו יואב, ובתו מאיה.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

תשע + 13 =