ארבע שנים של ערבי שירה שובריגבולות ורבתחומיים בעיר הקודש:

אומרים שירה 20

אומרים שירה היא סדרת ערבי שירה ירושלמיים בעריכת איתי עָקִירַב ואמיר מְנַשֶּׁהוֹף ובחסות מוזיאון ישראל.

ערבי אומרים שירה מתקיימים בבית טיכו שבמרכז העיר אחת לחודשיים, ובהם מתארחים כארבעה משוררים לערב ולצדם מוזיקאים הפועלים בעיר. הרכב המשתתפים כולל משוררים צעירים לצד ותיקים יותר, ירושלמים לצד אחרים. אלה מתכתבים בדרכים עדינות ועקיפות עם נושאי התערוכות הזמניות שמוצגות בבית טיכו. בנוסף, בכל ערב רואה אור אסופת שירים קטנה מבית נִשְׁמַת הוצאה לאור, ובה מבחר משירי המשתתפים.

ערבי אומרים שירה הראשונים התקיימו בשנת 2009 בפאב הקצהלשעבר. ערבים אלה התנהלו כבמה פתוחה ובאו לענות על הצורך של צמד העורכים ושל חבריהם בזירת קריאה ושיחה של משוררים מקומיים וצעירים ברובם. הערבים תפסו תאוצה במהירות מפתיעה. משם עברה סדרת אומרים שירה לבית הקפה תמול שלשום“, שם מתכונתה הנוכחית החלה להתעצב: מספר משתתפים מצומצם, ליווי מוזיקלי והוצאה לאור של אסופת שירים לכל ערב מערבי הסדרה. עם המעבר לבית טיכו, המופעל עלידי מוזיאון ישראל, זכו הערבים לנקודות התייחסות מסוג חדש: הערבים בבית טיכו מתכתבים עם אמנות חזותית, בדמות התערוכות המוצגות במקום.

בערבי אומרים שירה הקודמים השתתפו בין היתר המשוררים יעקב אלגם, ישראל אלירז, אלמוג בהר, יעקב ביטון, מואיז בן הראש, חיים גורי, שי דותן, חדוה הרכבי, הילה להב, נדב ליניאל, לורן מילק, אפרת מישורי, דורי מנור, נעם פרתום ויואב עזרא.

ביום רביעי ה-13/3/13 בשעה 20:00 יתקיים בבית טיכו (הרב קוק 7) ערב אומרים שירה (העשרים במספר!). בערב זה נבקש להתייחס לתערוכה וינה של אנה, המוצגת עתה בבית טיכו. התערוכה מעניקה מבט חדש על הסֶצֶסיון הווינאי“, קבוצה של אמנים ואדריכלים אוונגרדיים, שפרשו מהסגנון המסורתי וההיסטוריציסטי ששלט בזמנם והקימו ב-1897 איגוד משל עצמם. בין מייסדי האיגוד העצמאי נמנו גוסטב קלימט, קולומן מוֹזֶר, יוזף הופמן ויוזף מריה אולבריך. הקבוצה עסקה לא רק באמנות במובנה המצומצם, כי אם גם באדריכלות ובעיצוב פְּנים.

בערב אומרים שירה 20 נבקש לבוא במגע דווקא עם הצד העיצובי של אמני הקבוצה הווינאית. נתייחס לחפצים הייחודיים המופיעים בתערוכה, שאותם עיצבו ויצרו האמנים לפני מאה שנים ויותר; נניח את מבטנו על החפץ ועל המבט שהחפץ משיב.

בערב ישתתפו המשוררים נדב הלפרין, נורית זרחי, מיתר מורן ואלחנן ניר. כן ישתתפו המוזיקאים רבקה ארקי אמר (נבל) ותומר עינת (כינור), שיבצעו מוזיקה שנכתבה בווינה.

הכניסה חופשית וברוכה.

ראו עוד על ערבי “אומרים שירה “:

אומרים שירה בפייסבוק

רונה ברנס על ערב אומרים שירה

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

9 + 10 =