הנשק המורכב מעולמות: סיפור קומיקס מדעי בדיוני על מקצוע כותב המדע הבדיוני

buki no 148 weapon of worlds

הקדמה מאת אלי אשד

הסיפור שלפניכם הוא מדע בדיוני "רקורסיבי". דהיינו, הוא עוסק בתחום כתיבת המדע הבדיוני עצמו  ובהשלכותיו על  המציאות הלא בדיונית. בסיפור הזה מציל סופר מדע בדיוני כוכב לכת זר הודות לחשיבתו המתוחכמת והבנתו במדע בסיסי.

מקור הסיפור אינו ידוע במדויק, אך שם הסופר הבדוי שבסיפור, "אדגר רי מריט", מבוסס על שמות של סופרי מדע בדיוני ידועים (אדגר אלן פו ואדגר רייס בוראוז לגבי השם הראשון, רי ברדבורי לגבי השם השני, אברהם מריט, סופר פנטזיה ידוע לגבי השם שלישי), והיה שמו הבדוי במציאות של סופר הקומיקס הידוע ג'ון ברום. בשם זה כתב ברום בשנות החמישים סיפורי קומיקס על גיבור-העל "קפטין קומט". ייתכן שהוא מחבר הסיפור הזה ונתן לשם הבדוי שלו לככב בו, וייתכן גם שסופר מכר כתב את הסיפור כפרודיה עליו.

עוד סיפור מסוג זה  שפורסם ב"יקום תרבות", העוסק גם הוא בכתיבת מדע בדיוני והשלכותיה המדהימות על המציאות, שנכתב גם הוא בידי סופר מדע בדיוני וקומיקס ידוע  בשם "אדמונד האמילטון" אך כפרוזה ולא כקומיקס הוא "גלות".

"הנשק המורכב מעולמות" הופיע בעברית במגזין "בוקי" מספר 148 ב-1970.

ראו כאן עוד רשימות על סיפורי מדע בדיוני שגיבוריהם הם סופרי מדע בדיוני:

"הרפתקה בחלל היקום המקביל" – על "הרפתקה בחלל" של פרדריק בראון

דוד תדהר ותעלומת הרציחות בכנס המדע הבדיוני

אודות אמנון סטופ

תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, לפני כ-15 שנה גיליתי מחדש את הקומיקס, ומזה כמה שנים אני מתענין במנגה ובאנימה. זכיתי בתואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת החוג לגאופיסיקה ומדעים פלנטריים באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.
הפוסט הזה פורסם בתאריך מדע בדיוני, קומיקס עם התגים , , , , . קישור קבוע.

תגובה אחת על הנשק המורכב מעולמות: סיפור קומיקס מדעי בדיוני על מקצוע כותב המדע הבדיוני

  1. פינגבאק: בוקי המגזין בשבילך :היסטוריה ואינדקס של מגזין הקומיקס העברי מאריך הימים ביותר | המולטי יקום של אלי אשד

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*