אביביה רז, בעלת תואר דוקטור מאוניברסיטת ברמינגהאם, אנגליה, עובדת כפסיכולוגית קלינית. היא עוסקת בכתיבה ובאמנות, והציגה תערוכות בביתן הלנה רובינשטיין שבמוזיאון תל-אביב, במוזיאון ארץ ישראל, במוזיאון אשדוד ע”ש קורין ממן, בגלריה לאמנות עכשווית אום אל-פחם ובמקומות נוספים.

את עבודות האמנות של אביביה רז ניתן לראות באתרה.

הנה, לדוגמה, רישום פחם על רקע של צילומים של ים ושמים מסדרת העבודות “פני תהום”:

עבודה מסדרת פני תהום של אביביה רז
עבודה מסדרת פני תהום של אביביה רז

סיפורים ושירים של אביביה רז פורסמו בכתבי העת הספרותיים, כגון “גג”, “מאזניים”, “מקרוב”, ו-“עיתון 77”. ספר שיריה “לצוד צהרים” יצא ב-2000 בהוצאת “כרמל” עם אחרית דבר מאת נתן זך.

ספר השירים “כאן את הולכת” יצא ב-2019 בהוצאת “עולם חדש” עם אחרית דבר מאת אלי הירש.

כריכת כאן את הולכת של אביביה רז
כריכת כאן את הולכת של אביביה רז

ספר הפרוזה שלה, “חצי שקוף”, שיצא בהוצאת “פטל” ב-2022, הודפס זה עתה במהדורה שניה.

כריכת חצי שקוף של אביביה רז
כריכת חצי שקוף של אביביה רז

אנו מביאים כאן שני שירים של אביביה רז מתוך ספרה “כאן את הולכת”.

שיר ראשון:

שיר של אביביה רז 1

ושיר שני:

שיר של אביביה רז 2

ראו עוד על אביביה רז

אודי בן-סעדיה על “חצי שקוף”

עוד ביקורת על “חצי שקוף”,

ועוד אחת

מישאל חירורג על “לצוד צהריים” של רז

ועוד ביקורת של יעל חן על הספר

וביקורת בעיתון 77 על “כאן את הולכת” של אביביה רז (עמוד 15)

אביביה רז.לקסיקון הספרות העברית

הפוסט הקודםהשיר השבועי עם אילן ברקוביץ׳: “על האש” של עדי פלד-שריג
הפוסט הבאישראל בן זאב – המזרחן שהקדיש את חייו למען גיור וגרים
אביביה רז
ילידת ירושלים אך גדלה וחיה מרבית חייה בתל-אביב וסביבותיה. בגיל 17 פגשה את מי שעתיד להיות בעלה ואבי ילדתה, אברהם רז, סופר ומחזאי. למדה בחוגים פילוסופיה ופסיכולוגיה, ובעלת Ph.D. מאוניברסיטת ברמינגהאם, אנגליה. כשעדיין לא מלאו לה שלושים שנים נפטר אברהם ממחלת הלויקמיה והיא נותרה עם ילדתה בת השלוש. עובדת כפסיכולוגית קלינית. עוסקת בכתיבה ספרותית ובאמנות. הציגה בביתן הלנה רובינשטיין במוזיאון תל-אביב, במוזיאון ארץ-ישראל תל-אביב, במוזיאון אשדוד ע"ש קורין ממן, בגלריה לאמנות אום אל-פחם, ובמקומות נוספים. ספר שיריה "לצוד צהריים" יצא ב -2000 בהוצאת "כרמל" עם אחרית דבר מאת נתן זך. ספר שיריה "כאן את הולכת" יצא ב-2019 בהוצאת "עולם חדש" עם אחרית דבר מאת אלי הירש. ספר הפרוזה "חצי שקוף" שיצא בהוצאת "פטל" ב-2022 הודפס זה עתה במהדורה שניה.
בוגרת האוניברסיטה העברית במתמטיקה ומדעי המחשב, ומוסמכת הטכניון במתמטיקה. עובדת בתעשית המחשבים. למדה בסדנאות לשירה בהנחייתם של דליה רביקוביץ, רבקה מרים, ויעקב בסר. פרסמה ארבעה ספרי שירה: "השקת ספינת צפייה" (2008), "התנסויות" (2012), "בעזרת חברים" (2016), "כח משיכה" (2020). מתרגמת שירים מרוסית ומאנגלית, מפרסמת רשימות ביקורת על ספרי שירה, על סרטים, ועל הצגות תיאטרון. יוזמת ומנחה אירועי שירה.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

שלוש + אחד =