לוגו פרויקט אוטופיה
לוגו פרויקט אוטופיה

מתוך מגוון החומרים אשר מגיעים לפרויקט אוטופיה אנו מפרסמים, גם בימים אלה, יצירות נבחרות, אשר מתארות עתיד אופטימי, רצוי, טוב יותר מההווה.

תמונתו של בן אייזנשטיין
בן אייזנשטיין

בן אייזנשטיין, הירושלמי במקור, מתגורר כיום בתל אביב. העיסוק היומיומי שלו סובב סביב החומר. את החומר הוא יוצר, חוקר, ומאפיין. עיסוק זה נכנס תחת כובע הדוקטורט שלו באוניברסיטה העברית בתחומי הכימיה הפיסקלית והננוטכנולוגיה.

יחסיו של בן אייזנשטיין עם המילה הכתובה מתחילים שנים אחורה, עת גדל והתחנך כחרדי בשכונות ירושלים, שם המילה הכתובה והמילה שבעל פה מקבלות משמעות עליונה והינן גורם מרכזי שהחיים סביבו. לאחר שיצא מהחיים הדתיים לפני כ-13 שנה, פנה לדרך מדעית, שבה הוא צועד עד היום.

למרות שלא נותרו סממנים רבים מעברו של אייזנשטיין בעולם המקביל, היחס והעיסוק שלו במילים נותר בעינו, והוא מאזן את העיסוק האינטנסיבי בחומר ובמדע על ידי רוח המקבלת ממשות במילים. אותן מילים באות לידי ביטוי פואטי בסגנונות שונים של שירה, ובמהלך השנים הוא פרסם משיריו בכתבי עת רבים, הנותנים במה לשירה עברית.

צפו בבן איינשטיין קורא את שירו “טפחיים” בהשקת הגיליון 16 של כתב העת “המסדרון”:

אנו מביאים כאן את שירו של בן אייזנשטיין “סקיצה”:

השיר ״סקיצה״ של בן אייזנשטיין
השיר ״סקיצה״ של בן אייזנשטיין
הפוסט הקודםהשיר השבועי עם אילן ברקוביץ׳ – אני והרמטכ”ל של אבישי מתיה
הפוסט הבאהרגע שלפני הדרמה הגדולה: מסה על אמנות ואכזריות
תמונתו של בן אייזנשטיין
ירושלמי במקור, מתגורר כיום בתל אביב. ד״ר לכימיה פיסיקלית וננוטכנולוגיה מהאוניברסיטה העברית. יחסיו של בן אייזנשטיין עם המילה הכתובה מתחילים שנים אחורה, עת גדל והתחנך כחרדי בשכונות ירושלים, שם המילה הכתובה והמילה שבעל פה מקבלות משמעות עליונה והינן גורם מרכזי שהחיים סביבו. לאחר שיצא מהחיים הדתיים פנה לדרך מדעית, שבה הוא צועד עד היום.
בוגרת האוניברסיטה העברית במתמטיקה ומדעי המחשב, ומוסמכת הטכניון במתמטיקה. עובדת בתעשית המחשבים. למדה בסדנאות לשירה בהנחייתם של דליה רביקוביץ, רבקה מרים, ויעקב בסר. פרסמה ארבעה ספרי שירה: "השקת ספינת צפייה" (2008), "התנסויות" (2012), "בעזרת חברים" (2016), "כח משיכה" (2020). מתרגמת שירים מרוסית ומאנגלית, מפרסמת רשימות ביקורת על ספרי שירה, על סרטים, ועל הצגות תיאטרון. יוזמת ומנחה אירועי שירה.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

1 × 1 =