ויקטור רבאייב מנהל האקדמיה לאומנויות הלחימה באור עקיבא
ויקטור רבאייב ראש האקדמיה לאומנויות הלחימה באור עקיבא

להפגנות המחאה נגד ההפיכה המשטרית יש באור עקיבא יחוד, שמפגינים בישובים אחרים יכולים ללמוד ולאמץ, אילו “הפגנות תרבות”. זאת משום שתרבות ואמנות מעניקות לחיים משמעות ויופי, מעוררות מחשבות וחוויות, וחופש הביטוי חיוני לקיומן.

במסגרת “הפגנות תרבות” מתקיימת “תערוכה בצומת” בפארק הג’וינט-דמוקרטיה, בצומת אור עקיבא–כביש 4, מידי מוצ”ש, במהלך ההפגנות נגד פעולות הממשלה נגד הדמוקרטיה.

במוצ”ש 7.10.2023 תוצג תערוכת הצילומים של חדוה רוקח, שמשתתפת בתחרות הצילום הבינלאומית בטוקיו: “Viktor Rabaev and The Academy of Martial Arts” ויקטור רבאייב והאקדמיה לאומנויות הלחימה באור עקיבא.

צילום של חדוה רוקח מתוך התערוכה בטוקיו
צילום של חדוה רוקח מתוך התערוכה בטוקיו

התערוכה היא פרי חודשים ארוכים של צילום ספורטיבי לא מבוים ב”אקדמיה לאומנויות הלחימה באור עקיבא”, בראשותו של ויקטור רבאייב, בה הוכשרו לוחמות ולוחמים מגיל ארבע ועד אנשי כוחות מיוחדים.

בין בוגרי האקדמיה נמצאים יותר מעשרה אלופי עולם, שזכו במאות רבות של מדליות בינלאומיות.

הצלמת חדוה רוקח, המתגוררת באור עקיבא, למדה צילום וציור במדרשת בית ברל, ומתמחה בצילום פורטרטים וצילומי סביבה. היא הציגה תערוכות יחיד, פרסמה אלבומי תמונות, ורבות מיצירותיה מעטרות כריכות ספרים.

במוצ”ש 7.10.2023, בשעה 20:00, ב”הפגנת התרבות” באור עקיבא, במקביל לפתיחת תערוכת הצילומים, יתקיים מופע אומנויות לחימה של חניכים ובוגרים של “האקדמיה לאומנויות הלחימה באור עקיבא”.

ויקטור רבאייב במהלך אימון באקדמיה
ויקטור רבאייב במהלך אימון באקדמיה

כולם מוזמנים לבוא, להוקיר, וליהנות.

ראו גם

תערוכה בצומת

סופר בחזית

הפוסט הקודםפרויקט אוטופיה: “אאוס משוטטת בשדרה” של ענבל אשל כהנסקי
הפוסט הבאהמלצות אנשי יקום תרבות לסוף השבוע 6-7 אוקטובר 2023 – זהות בדויה
יליד 1966 סופר עברי ומו"ל. כותב בעיקר ספרות יפה לא בדיונית, המבטלת את הדיכוטומיה בין ספרות ובין תיעוד, ״ספרות חומרי מציאות״. הסוגה מבוססת על שתי השקפות ספרותיות־אמנותיות: האחת, שבסביבה בה שוררת חירות ביטוי אין צורך להסוות את חומרי המציאות; השנייה, שהיצמדות לעובדות מאפשרת חוויות ותובנות מדויקות יותר, ולכן מאפשרת כנות אמנותית וספרותית רבה. בין ספריו הבולטים: 'פעמון סדוק', שמתחקה אחר סיפורם של אנשי העלייה הראשונה; 'אפס אחוז', שחושף את חוויית הפציעה של חייל צעיר; 'סתיו בטביליסי' (שאותו כתב יחד עם חדוה רוקח), מסע ספרותי-בלשי בעקבות קורותיהם של הסופרים והספרות הגיאורגיים המודרניים וגורלם הטרגי. כמו"ל הוא מתמחה בהבאת הספרות הגיאורגית המודרנית לקורא העברי, בספרות חומרי מציאות ובספרות עיון בעיקר בתחומי ההיסטוריה ובריאות הנפש.
בוגרת האוניברסיטה העברית במתמטיקה ומדעי המחשב, ומוסמכת הטכניון במתמטיקה. עובדת בתעשית המחשבים. למדה בסדנאות לשירה בהנחייתם של דליה רביקוביץ, רבקה מרים, ויעקב בסר. פרסמה ארבעה ספרי שירה: "השקת ספינת צפייה" (2008), "התנסויות" (2012), "בעזרת חברים" (2016), "כח משיכה" (2020). מתרגמת שירים מרוסית ומאנגלית, מפרסמת רשימות ביקורת על ספרי שירה, על סרטים, ועל הצגות תיאטרון. יוזמת ומנחה אירועי שירה.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

אחד × 2 =