ניצחון המוות. פיטר ברויגל האב. ויקיפדיה

הערה: הדיווח דלהלן, הערוך בצורת סיפור, והמותאם לצורה בה תושבי הפדרציה השמשית מקבלים את חומר הקריאה שלהם, מבוסס על דו”חות מודיעין ארציים שהשתחררו לאחר מאה השנים הקבועות בחוק. לאור השינויים העצומים בהבנתנו את העולם הגלקטי, ולאחר שכדור הארץ והמאדים, שהקימו את הפדרציה השמשית, התקבלו לפדרציה הגלקטית כמין התבוני השלושה עשר, ואחרי שמועצת שרי המודיעין של הפדרציה הגלקטית נתנה את הסכמתה (מתוך ההבנה ששום נזק לא ייגרם למרקם היחסים בינינו לבין הפדרציה הגלקטית) החליטה ממשלת הפדרציה השמשית לשחרר דו”חות אלה, כדי למנוע דיווחי קונספירציות נוספים הגוזלים זמן ומאמץ להפרכתם. מערכת האנציקלופדיה הגלקטית – מהדורת העשור.

אז מה באמת קרה?

קל-סון, יושב הראש, תפס את מקומו בראש השולחן ורעש הרקע שנבע מן הרמקולים דעך במהירות. לא היה זה רעש מכוון אלא בליל הקולות שנבע מהתרגום הסימולטני של השיחות השקטות ששנים עשר הנוכחים ניהלו ביניהם, כל אחד בשפתו הוא.

היושבים ליד השולחן ייצגו את שנים עשר הגזעים התבוניים שהרכיבו את הפדרציה הבין-גלקטית והיו בעלי תפקיד שניתן לכנותו שרי המודיעין הבין-תבוני, כל אחד של גזעו. מטבע הדברים הגדרות כאלה היו די גמישות בהתחשב בעובדה שהם ייצגו צורות חיים שונות, תרבויות שונות, ועוצמות מדיניות שונות, שהתבטאו בעיקר ברמות הטכנולוגיות, הכלכליות, והצבאיות השונות. אך במשך מיליוני השנים מאז ששני גזעים תבוניים נפגשו במקרה בעת טיסות חלל, הם סיגלו לעצמם נוהלי עבודה שאפשרו למרביתם לא רק לחיות זה לצד זה, אלא אפילו לשתף פעולה בתחום רחב מאד של נושאים. אף אחד לא רצה להודות בכך, אך האמת הייתה ששיתוף הפעולה הזה נבע מחשש שנולד בעקבות אירועים לא מוסברים, כי אי שם במעמקי היקום, מעבר לשתיים עשרה הגלקסיות המוכרות עם חיים תבוניים, הסתתר משהו נורא, לא מובן, מפחיד, שכולם היו בטוחים שרק מחכה לשעת כושר לצאת ממחבואו ולהתחיל במסע-השמדה שיטתי נגד הפדרציה. הפחד הזה היה בעצם הדבק המקשר בין כל הגזעים האלה.

יושב הראש הנוכחי היה דיפלומט בכיר ומקובל, ועל אף ניסיונו הוא התלבט מאד בבחירת דבריו הראשונים. אך כנראה לא היה מנוס מלומר את מה שהוא גילה. דבריו יעוררו מחלוקת נוראה, אף כי לא עד חיסול הפדרציה, אך מצד שני לא לומר כלום, בוודאי ובוודאי עלול להוביל לבקיעים חמורים באמון בין הגזעים השונים. אמון זה הושג בעמל רב, ואחרי מספר מלחמות, איך לומר, לא נעימות, כנגד גזעים בעלי תרבויות פחות מפותחות, או כאלה שמסיבות תרבותיות או כלכליות התנגדו בכוח לרעיון שאיזה גוף מרכזי ישפיע בצורה כלשהי על החיים בגלקסיות השונות. הוא עצמו היה בעברו קצין בכיר בחיל החלל של גזעו, וכמו קצינים רבים הוא היה נחוש בדעתו למנוע מלחמות נוספות. הפעמון, שצלצל את השעה, לא נתן לו יותר אפשרות לדחות, והוא קם ופתח:

“מכובדי. אני מצטער לדווח לכם כי יש בידינו מידע מהימן, ומאומת, כי אחת החברות בפדרציה מאפשרת טיסות סיור בלתי מבוקרות וללא אישור ממועצת הפדרציה לאטמוספירה של כדור הלכת הקרוי ‘כדור הארץ’, הנמצא במערכת שמש בגלקסיית ‘המערבולת’. מה שיותר חמור, נציגים מטעמה מנסים לקדם עסקאות מסחריות בלתי מאושרות עם תושבי אותו כוכב לכת.”

התגובות היו כפי שקל-סון ציפה, ושמע בראשו מתורגם לשפת העסקים הגלקטית – כעס, השתוממות, ואפילו פקפוק בדיווח. הטרידה אותו אחת, מין צלצול עולה ויורד שהוא ידע ממי הגיע, ושהעידה על זעם קיצוני. “אינני יודע אם זו הצגה אבל הוא תיכף יעלה הצעה לשלוח כוח שיטור שיאסור את העבריינים, וזה עלול להוביל למלחמה. צריך רק להרגיע אותו.”, חשב קל-סון, אבל המשיך בדבריו:

“הבעיה היא שקשה לנו לגלות מי הם העבריינים. כידוע לכם טיסות רבות כאלה, מדעיות ואחרות, מתקיימות באופן כמעט סדיר, אף כי תחת הליך אישור קפדני. למעשה, חלק מן הגילויים שאנשי כדור הארץ מגלים, ואנחנו שומעים עליהם מן התקשורת שלהם, הם כתוצאה מתקלות בטיסות מאושרות שגרמו להיחשפות. כתוצאה מכך, בשלב זה איננו יכולים להפריד בין התקלות האלה לבין טיסות שבחרו ביודעין ליצור קשר עם תושבי אותה פלנטה.”

קל-בון, שהיה מאותו הגזע של קל-סון (ולכן ירשה לעצמו קצת יותר, חשב קל-סון) ביקש את רשות הדיבור.

“אמרת שיש לנו מידע שלנו בעניין אבל הוספת כי הוא מאומת. איך הוא מאומת?”

“כשכורכים עבודת מודיעין אמתית עם הפרחת שמועות על קונספירציות שונות ומשונות, אתה אף פעם, אבל אף פעם, לא תנחש את התוצאות. מה שקרה הוא שיצרנו כבר מזמן קשר עם מדען בכיר בתעשיית החלל של אחת המדינות המובילות בתחום הזה באותו כדור לכת. הזנו אותו במעט מידע על הפדרציה הגלקטית, והשארנו לו אמצעים להתקשר אלינו, אך אסרנו עליו לדבר על כך על הפלנטה שלו, ללא אישור שלנו. לפני כשנה גלקטית, הוא דיווח לנו כי פנה אליו מישהו, חוואי מאיזה חווה חקלאית ממדינתו, שטוען כי מישהו או משהו, שהם קוראים לו ‘חוצן’, יצר איתו קשר, סיפר לו על הפדרציה, והציע לו איזה עסקת חליפין מפוקפקת של עוברי חיות תמורת זהב טהור. החקלאי נרתע מכך, הפעיל איזה קשרים והגיע אל הבכיר הזה. לדבריו, החוצן טען כי ממשלות אחדות על פני כדור הארץ עושות כבר שנים עסקים עם הפדרציה, אך לטענתו רק שנים או שלושה מעמי הפדרציה שותפים לעסקים אלה ואינם משתפים את האחרים. הבעיה היא שאותו ‘חוצן’ סירב להזדהות לפני החוואי, כך שאיננו בטוחים מאיפה הוא בא. “

“והאם אנחנו עושים משהו בעניין?” שאל שוב קל-בון.

“בהחלט,” ענה קל-סון, “אנחנו עושים כמה דברים. פורום מזכירי הקשרים הבינלאומיים, באישור הפורום הרפואי והפורום הצבאי, הפעיל את מחלקת השיטור הבינלאומי, וזה פיזר מעליהם נגיף של מחלת ריאות קלה שתפגע באוכלוסייה רחבה ככל האפשר.”

התגובה הכללית הייתה שוב של השתוממות, ואחד המשתתפים שאל:

“מישהו השתגע? חשבתי שפעילויות כאלה הן בניגוד לחוקת הפדרציה, ושנית, מה הקשר ואיך זה יעזור?”

“אתה צודק. הטיעון החוקי היה חלש אך עדיין מוצדק, ולמען האמת נבדק על ידי משפטני החוקה. הרעיון היה לדכא אחת ולתמיד את כל הדיבורים האלה על קשרים עם ‘חוצנים’ שלאחרונה מתרבים שם בקצב אקספוננציאלי, ואחת הממשלות שם אפילו הקימה כוח משימה מיוחד למטרה הזו. אתם יודעים שכאשר קטן מספרם של מפיצי שמועות השמועות נעלמות, וזה מה שרצינו. אלא שכמו תמיד, זה לא עבד כמבוקש. המחלה אמורה הייתה לגרום ללא יותר מהצטננות קלה, והרעיון היה לתת להם משהו אחר לעסוק בו במקום בנו. כזכור לכם, כבר עשינו דבר כזה פעם עם תושבי אותה פלנטה. לפני איזה שלוש מאות שנים גלקטיות היה שם פרץ של דיווחים על פגישות עם חוצנים, ולא הייתה שום דרך לעצור את זה. אז שלחנו מגפה שחיסלה המון מתושביהם, וכל הסיפור דעך, אף כי זה היה לפני שנוסחה החוקה הנוכחית שלנו. הפעם הצרה הייתה שהנגיף הזה עבר מוטציה שלא חשבנו שתקרה, שעיכבה את התפשטותו, אבל גרמה לכך שהוא נהיה קטלני. מה שהפתיע אותנו היה שהמערכת המדעית שלהם שינסה מותניים ובזמן שיא, ממש באופן בלתי הגיוני, הצליחו ליצר חיסון נגד הנגיף.

אבל בינתיים העניין הסתבך. המדען הבכיר הזה חשד בקשר בין שני האירועים: הדיווח שהוא העביר אלינו, על החוואי, והמגפה, ויצר אתנו קשר. משלא קיבל תשובות מספקות החליט שהתנהגנו בבריונות, ועל דעת עצמו יצא באומץ (למה לכחד) לעיתונות שלו וחשף את קיומנו, אף כי משום מה טעה לגבי מספר הישויות החברות בפדרציה שלנו. כמובן שהיו כבר בעבר אלפי דיווחים כאלה מכל שכבות הציבור, אבל בדרך כלל כולם נחשבו לתמהונים בלתי מזיקים ונשכחו מהר. הפעם מדובר במדען רציני בעל שם, ומה שיותר גרוע, אי אפשר לעשות לו כלום מפני שזה יאשש את טענותיו.

עוד לא ברור האם באמת נגרם נזק ממשי או שהנושא כולו ידעך כפנטזיה של מישהו שמחשבתו התערפלה. ימים יגידו אבל לנו כבר נגרם נזק מסוים. נאלצנו להפסיק לזמן מה את פעילותנו שם, כולל כל הטיסות המאושרות.”

מישהו מלמל, “הוא צודק. הפלנטה ההיא שטופה באמונות דתיות, שרובן עוסק במוצאם. אם יתברר להם שהסיפור הרבה יותר מורכב זה באמת יגרום שם לתוהו ובוהו.”

משתתף נוסף ביקש את רשות הדיבור.

“האם ידוע לנו מי ניסה לעשות את העסקה הבלתי חוקית עם תושבי הפלנטה ההיא?”

“לא בוודאות, אבל אנחנו יודעים מי עושה מחקרים על עוברי חיות. אנחנו גם יודעים למי יש זהב מיותר, מעבר לצרכי התעשייה שלו. זה עדיין לא מצביע ישירות על הפושעים אבל אנחנו בדרך.”

“וכשנדע, מה נעשה?”

קל-סון, בטון מעט פסקני ענה לו:

“הנושא הועלה כבר בדיון בפורום מזכירי הקשרים הבינלאומיים ובפורום הצבאי. כשהמודיעין הצבאי יגיע למסקנות סופיות הם ידווחו לשני אלה והם יחליטו מה לעשות. תודה לכם.”

הפוסט הקודםכיצד ואיך רצחו את אמיר גלבע
הפוסט הבאבדרך סדום
עזריאל לורבר
לאחר שסיים את לימודיו התיכוניים שירת ד״ר עזריאל לורבר כלוחם וכמפקד מחלקה בחטיבת גבעתי, ובמילואים בחיל השריון. הוא בעל תואר ראשון בהנדסת מכונות מאוניברסיטת פיטסבורג ותואר שני ושלישי בהנדסת תעופה וחלל מה– Virginia Polytechnic Institute. הוא פרסם, בארץ ובחו"ל, עשרות מאמרים בנושאי טכנולוגיה, וכן כתב מספר ספרים מקצועיים בעברית ובאנגלית, וספר מד"ב על מלחמה עתידית של ישראל. הוא קורא ספרות מד"ב מנעוריו ומודה כי בעבודתו "גנב" מספר רעיונות מחומר שקרא בתחום הזה.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

4 × ארבע =