שירים מהספר “רפסודה” הוצאת צבעונים, 2020

המשורר טובי סופר זכה לאחרונה בפרס אח”י לשירה לזכרם של יעקב ובלאנש לב ז”ל לשנת 2020, מטעם האגודה לעידוד המחקר, הספרות, והאמנות, של מרכז מורשת יהדות בבל.

ההודעה הרשמית על זכייתו של טובי סופר

ויש לו גם ספר שירים חדש בהוצאת “צבעונים”, ספר שיריו השלישי, “רפסודה”.

ספרו הראשון היה “להיות עץ: שירים” (אל”ף, תשמ״א 1980), וספרו השני, שפורסם לפני שבע שנים, היה “עם כל הכבוד לגשם: שירים 2013-2007” (פואטיקה,2014.

עטיפת ספרו של טובי סופר ״עם כל הכבוד לגשם״

בספר החדש שישה שערים ו-36 שירים. רוב שירי הספר ראו אור בשנים האחרונות בעיתונות הכתובה, בכתבי עת, בטלוויזיה, ברדיו, ובבמות ספרותיות. 11 שירים הם חדשים. במרכז הספר עומד מחזור השירים “כך אני מתגעגע אל אמי” שכתב סופר לזכרה של אמו.

סופר, בוגר החוג לספרות עברית באוניברסיטת תל אביב, סיפר בראיון לרון נשיאל בתוכנית הרדיו שלו “מגזין שבת” ששודרה ב”כאן רשת ב'”, כי הוא כותב בשנה בין שלושה לחמישה שירים בלבד, משום שלצורך כתיבה הוא תלוי בקיומה של מוזה.

“הערה בעניין כתיבת שירה”, שאנחנו מביאים כאן בפרסום ראשון, עוסק בעניין הזה. זהו קטע פרוזה שירית קצרצר, היחיד בספר.

“יקום תרבות” מפרסם כאן את חמשת שירי השער “התבוננות במשורר”, העוסקים בארספואטיקה, דהיינו באמנות, בצורך, בעבודה, ובתשוקה של הכתיבה השירית.

המערכת

עטיפת הספר “רפסודה” מאת טובי סופר

טובי סופר. לקסיקון הספרות העברית החדשה

קראו גם:

טובי סופר בלקסיקון הספרות העברית

אהבה בימי קורונה: חגית בת-אליעזר על שיר של טובי סופר

דף הפייסבוק של טובי סופר

טובי סופר מקריא משיריו

האזינו לשיחה של טובי סופר עם רון נשיאל על זכייתו בפרס אח”י

האזינו לשיחה של מוטי גרנר ז״ל עם טובי סופר

שירים של טובי סופר

טובי סופר בערב הקראה של כתב העת “”מסדרון” צילם יאיר בן חיים

תגובה אחת

  1. “עַכְשָׁו, כְּשֶׁכָּל שִׁירַי שׁוֹכְבִים לִישֹׁן / וְהָאוֹר הַכְּחַלְחַל נוֹפֵל עָלַי,/ עַכְשָׁו, בְּדִיּוּק עַכְשָׁו,/ אֲנִי כּוֹכָב”. תודה על הרשימה. השירים יפים וחודרים ללב. בד”כ שירים ארספואטיים אינם מרגשים, ואלה כן. תודה לכם, טובי ואלי.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

תשע עשרה − 19 =