ביום רביעי, שישי בינואר, בשעה שמונה בערב, יתקיים בלשכה המרכזית של “הבונים החופשיים” בכיכר קדומים מספר 14 ביפו  (במערה התת-קרקעית הקדומה) יום עיון של החוג התיאורגי “חותם שלמה”, שיעסוק בגדול סופרי האימה של המאה ה-20 והמשפיע מכולם – ה.פ.לאבקראפט.

לאבקראפט יצר ביצירתו מעין סינתזה של רעיונות אישיים שלו, ובהם חלומות מוזרים ומפחידים ביותר שחלם, יצירות ספרות יפה נידחות ביותר שקרא, וכן ספרי עיון נידחים עוד יותר שהכיר.

מכל אלה יצר את “המיתוס של “קת’ולו”, מעין מיתולוגיה שסיפרה על בואם של  ישויות ויצורים לא אנושיים, על-אנושיים ואנטי-אנושיים מעולמות, ממדים ומיקומים אחרים לכדור הארץ בעבר הרחוק ביותר, ועל השפעתם המתמשכת והבלתי נפסקת  על כתות, דתות ופולחנים שונים לאורך ההיסטוריה בהווה.

לרעיונותיו השונים של לאבקראפט הייתה השפעה אדירה על התרבות העכשווית – על  הספרות, על הקולנוע, על הטלוויזיה, על משחקי התפקידים, וגם על מגוון עצום של קבוצות  מיסטיות איזוטריות וכישופיות שונות ואמיתיות בהחלט בהווה.

ביום העיון של “חותם שלמה” נדון בהשפעות השונות של “המיתוס של קת’ולו” בעולם האמיתי.

משתתפים:

מיכאל לפידוס, מומחה לכישוף, שיישא דברי פתיחה על ההשפעה של לאבקראפט על כישוף מודרני.

אלכס ריבלקה, סופר ועיתונאי, מומחה לה.פ.לאבקראפט, שידבר על השפעתו של לאבקראפט על הבנייה החופשית האיזוטרית בזמננו.

פאבל איזקוב,מומחה להיסטוריה צבאית ולמשחקי תפקידים, שידון בהשפעתו של לאבקראפט על עולם משחקי התפקידים.

אלי אשד, עורך “יקום תרבות”, סופר, עיתונאי ומרצה, שידון בהשפעות העצומות של רעיונות לאבקראפט על קבוצות מיסטיות שונות בראשית המאה ה-21. כן ידון אשד בהשלכות השונות של השפעות אלו, הצפויות לנו בעתיד הנראה לעין.

הציבור הרחב – ובעיקר חובבי איזטוריקה, תיאורגיה, מיסטיקה וספרות אימה – מוזמן.

התשלום: 60 ש”ח.

מומלץ לרוצה להבין, כהקדמה, במה מדובר, לצפות בסרט הזה:

The Cthulhu Mythos Explained

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

5 × 2 =