האם בעידן של בנימין נתניהו ויאיר לפיד יש מקום לסרט או לפרוייקט טלווזיוני על גיבור/ת  על ישראלי/ת ?

האם יש גיבורי על ישראליים קיימים שעימם אפשר להגשים פרוייקט כזה?

 במסגרת אירועי פסטיבל “אנימיקס” לאנימציה קומיקס וקריקטורה וגם לרגל מלאת עשור בדיוק לפרסום ספרם של אלי אשד ואורי פינק “הגולם -סיפורו של קומיקס ישראלי “( מודן 2003)   פאנל יוצרים ואנשי ינסו להשיב על השאלה ולהציע אפשרויות ורעיונות לפרוייקט שאולי יצא  בעתיד לפועל.
משתתפים:

אורי פינק,אמן קומיקס “יוצר גיבור העל “סברא מאן “.

 אלי אשד,”בלש תרבות “ועורך מגזין “יקום תרבות ” . יוצר גיבורת העל “לילית ”

 רמי גור סופר בנו של מוטה גור יוצר כלבת העל “עזית ” ,מחבר הספר “עזית והחטופים בלבנון ”

לובו ויזנר. מומחה לגאדג´טים וטכנולוגיה

מנחה: קרין אלדאה.אשת תוכן ובלוגרית.

מועד: יום שבת 10/08, בשעה 14:30.
אולם: המכללה הישראלית לאנימציה.רחוב הארבעה 4 תל אביב
משך האירוע: 60 דקות.

הכניסה חופשית.הציבור מוזמן.

שרוליק.צייר דוש.

3 תגובות

  1. עדכון מפאנל גיבורי העל שהיה בפטיבל האנימציה והקומיקס:בפאנל הכריזו מירון וילף והתסריטאי לובו על כוונתם ליצור סרט גיבורי על ישראלי מצולם בנוסח “האבנג’רס” האמריקני.
    לשם כך יגוייסו כספים באמצעים שונים ובהם דרך אתרי גיוסי כספים ודרך חברת הפקה. …גיבורי הסרט יהיו דמויות ידועות מהקומיקס וספרות הילדים הישראלית. “עזית הכלבה הצנחנית” של מוטה גור,”אורי און” ,של מיכל נצר ,והגולם ולילית של אורי פינק ואלי אשד.לסרט נכתב כעת תסריט וכבר בחודש הקרוב יתחיל קמפיין לגיוס כספים עבורו.האם זה יכול להצליח ? בכך עסק הפאנל. תשובתי : למה לא בעצם ,חסמבה הדור השלישי הוא מצליח מספיק עבור עונה שנייה בטלויזייה .אז קהל גדול מספיק עבור הפקה נוסטלגית -עתידנית כזאת יש. הכל תלוי בדרך שבה סרט כזה יועבר לקהל.
    כמה דמויות שהיו אמורות להיות בסרט כנראה לא יוכנסו אליו ,בהן “דנידין הרואה ואינו נראה ” בגלל בעיות השגת זכויות מהמו”ל , הסוכן החשאי הישראלי משנות השישים “עוז יעוז” מאחר שהדמות כבר אינה מוכרת מספיק היום ובכל מקרה יש בעיה של השגת זכויות שאיש אינו יודע של מי הם ) .דעתי היא שאפשר להכניס גם אותם לסרט כדמויות דומות ומקבילות עד לנקודה מסויימת לדמויות הקלאסיות .אבל זה לשיקולו של התסריטאי לובו.

  2. מעניין מאוד, אלי. אני דווקא חושבת שכן כדאי לקחת גם מיני גיבורים כמו עוז יעוז , (שהוא באמת סוג של גיבור על) כי הם שייכים לתקופה מוקדמת יותר, וככה גם יוכל להיווצר שיח בין דורות שונים של גיבורים וזה מעניין . לפעמים דווקא טוב לקחת דמות פחות מוכרת ולהפיח בה רוח חיים

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

16 + 3 =