מהגרים מאפריקה.

כיום נהוג להתייחס למהגרים מאפריקה   כבעיה שהולכת ומחמירה מעין סרטן שמתעצם בתוך החברה הישראלית .אני טוען שהם דווקא סוג של משאב ופיתרון אפשרי לכמה מבעיותינו לטווח הארוך . וזאת בתנאי ..שהמהגרים יועברו חינוך מקיף בשפה העברית ובתרבות העברית ,ידברו עברית יקראו בעברית ויחלמו בעברית ויראו את עצמם כחלק בלתי נפרד מהתרבות העברית הישראלית.

 הערה : הרעיונות הנ”ל הם בהשראת קריאה במשך שנים של מאמריו של ירון לונדון ששיכנע אותי  בהדרגה לגבי צדקת דיעותיו בנושא הפליטים מאפריקה,במיוחד בהתחשב בחלופות .  אבל כמה מהרעיונות שלי הם עד כמה שאני יודע פרי מחשבתי שלי ולא צריך להטיל גם את האחריות עליהם על ירון לונדון  שאולי יתנגד להם.

 הממשלה מתכנסת בניסיון להחליט בשאלה: מה לעשות עם הפליטים –מהגרים מסודאן ?
בעיה קשה. אם נגרש אותם ישמעו קריאות וצודקות שיזכירו לכולנו איך יהודים סולקו מכל מקום כשנרדפו בתקופת השואה. לרוב הארצות לא היה מקום בשביל יהודים, בדיוק כפי שאין לפליטי דרפור היום.
מצד שני, אם נקבל אותם הם יתחילו להגיע בהמוניהם עד כדי פגיעה אנושה ברוב היהודי כאן, שכידוע נמצא בשלבי ירידה מתקדמים, יגרמו להורדה של שכר העובדים, הם ינוצלו כעבדים  הם מהווים איום אלים על סביבתם  מהויים מקור פשיעה אונס ווכו’.

אז מה לעשות איתם?
דעתי היא שיש לקבל אותם כל זמן שאין עבורם פיתרון חלופי באפריקה..
אם ישתפר המצב באפריקה ובאיזורים כמו מחוזו דרפור   זה עניין אחר. אבל כל זמן שהם באמת נרדפים יש להתאמץ עבורם.
וזה גם משום שבעולם שלנו, הסובל ממשברים כלכליים, צבאיים ואקולוגיים, פליטים כמו אנשי סודן יהיו בעתיד חזון נפוץ מאוד. כתוצאה מרעידת אדמה, התחממות כדור הארץ, סופות ענק כמו אלו שהשמידו את ניו אורלינס, מלחמה ומי יודע מה עוד ומי יודע אולי גם אנחנו או חלק מאיתנו ימצא את עצמו (שוב) כפליטים.כהמשך לדיבורים על כך שהיינו פליטים  מהנאצים עלינו להראות על כך שאנו עושים ככל שניתן על מנת לסייע לפליטים  אחרים .

אם נמצא את עצמנו במעמד כזה לפחות נדע שאנחנו, כאשר זה היה תלוי בנו, עשינו את מה שיכולנו עבור פליטים אחרים.
או כלשון הפתגם הקדום, מה שאתה רוצה שיעשו לך בעתיד אפשרי, עשה לחברך הפליט היום.

הפליטים –מהגרים האלה מייצגים את אפריקה השחורה יבשת שלה אנו מקדישים פחות מידי תשומת לב כיבשת גוועת .ובכל זאת מן הראוי לתת לה יותר תשומת לב ממה שהיא זוכה. אפשר לאמר שטיפול טוב בהם רק יביא המוני פליטים נוספים אבל מצד שני הם יוכלו לשמש גם כשגרירים של רצון טוב ביננו ובין שבטים אחרים של יבשת זאת .על מנת שהעם היהודי יתחזק עליו להציג אופציה אטרקטיבית לאחרים ואופציה כזאת אפשר להיות רק על ידי פעולה חיובית מסוגים שונים .למשל על ידי עזרה לפליטים וניצולים מטבח עם .הסתגרות פנימית היא רק מתכון לאסון מבחינה זאת .
למה זה צריך לעניין את מישהו באוסטרליה שאולי כדאי להצטרף לעם היהודי ? אולי זאת תהיה אופציה אם הוא יראה שאותם יהודים עוזרים לפליטים וניצולי גנוסייד בכל מקום.
 כיום נהוג להתייחס למהגרים  כבעיה שהולכת ומחמירה מעין סרטן שמתעצם.אני טוען שהם דווקא סוג של פיתרון לכמה מבעיותינו. וזאת בתנאי ..שהמהגרים יועברו חינוך מקיף בשפה העברית ובתרבות העברית ,ידברו עברית יקראו בעברית ויחלמו בעברית ויראו את עצמם כחלק בלתי נפרד מהתרבות העברית הישראלית.

הבעיה הדמוגרפית.

כדאי ליזכור גם שבעולם יש כיום ירידה דמוגרפית ברורה. שאמנם עדיין איננו חשים אותה אבל היא בהחלט קיימת במדינות המערב. כל התחזיות מדברות על הזדקנות מואצת של האוכלוסייה שם כבר בעשורים הקרובים.  דווקא ישראל בשלב זה נפגעת ממנה פחות .אבל כך גם הערבים. וזה עלול להשתנות.

נתונים של  המכון לתכנון מדיניות העם היהודי מראים אפשרות סבירה של התדלדלות דמוגרפית של העם היהודי עד 2030

אולי המהגרים מאפריקה עם ישתלבו בעם היהודי יצליחו לעצור את המגמה הזאת ?

   בשלב זה  עוד לא כל כך הצלחנו בשילוב בחברה הישראלית  עם ה”ביתא ישראל ” יוצאי אתיופיה  , אבל זה לוקח זמן וההצלחה היא בכל זאת גדולה יותר ממה שרוב האנשים יודעים . ה”ביתא ישראל ” ישתלבו בחברה הישראלית בסופו של דבר  אבל זה ייקח להם עוד זמן .ולבסוף יש לקוות אפשר יהיה לנצל ביתר הצלחה את כישוריהם המיוחדים .
אני בהחלט בעד גיור ושילוב של כמה שיותר בני עמים שונים גם שחורים למה לא . אם אפשר יהיה לשלב את  המהגרים מאפריקה  בתוכנו אני בעד

המהגרים לצה”ל!

לדעתי  המהגרים מאפריקה גם יתגלו לטווח הארוך ואולי הקצר  כלוחמים טובים לעין ארוך מאשר הישראלים לבנבנים המומחים למחשבים למינהם  שמצד שני יש להם בעיות שרק הולכות וגדלות של עודף משקל כושר גופני וכו’.

בואו ניזכור דבר חשוב אחד ,הפליטים האלו  מאפריקה הם במקרים רבים  מומחים להישרדות בתנאים הקשים ביותר האפשריים. ואנשים כאלו הם שהופכים ללוחמים המעולים ביותר.כדאי לדעתי בהחלט לשלב אותם בצה”ל והם יהפכו לחלק חשוב ממנו.בדומה ליחידות היניצ’ארים של תורכיה עותמאנית או הממלוקים במצרים  שהיו לוחמים ממוצא זר  שהפכו לתורכים או למצרים בלב ובנפש ושימשו כחומת ביטחון עבור ארצות אלו ותרבותן.אבל כל זה יכול לעבוד רק עם אנשים אלו יקבלו עליהם בלב שלם ומרצונם החופשי את התרבות הישראלית העברית ויהפכו לחלק ממנה.

כמה דוגמאות היסטוריות רלבנטיות לנושא זה :
כדאי לזכור שרומא הקדומה הפכה לאימפריה חובקת עולם  משום שידעה לשלב בתוכה בני עמים שונים. ומימיה הראשונים .הרומאים עצמם התגאו ובצדק על נכונותם לקלוט לתוכם בני עמים ושבטים אחרים הלטינים ואחרים שקיבלו אזרחות רומאית ומיד התבלטו בתוך זמן קצר בתוך העם הרומאי כ”רומאים יותר מהרומאים עצמם ”. .
אחרת איך היו בני העיר רומא יכולים להשיג את המספרים העצומים שבאמצעותם יכלו להקים אימפריה ?
דוגמאות נוספות כאלו מההיסטוריה הן של היניצ’רים באימפריה התורכית .בני עמים זרים לאימפריה שהפכו לחוד החנית הלוחמני שלה לאחר שעברו הטמעה תרבותית .

והמסקנה להיום :

ישנם מהגרים מאפריקה  ומקומות אחרים שהודיעו על נכונותם להתגייס לצה”ל ולהשתתף בלחימה למען ישראל המדינה המארחת אותם שקיבלה אותם יפה (_ פחות או יותר …) לאחר שגורשו ממקומות אחרים .
אני קורא לצה”ל : גייסו כל פליט וכל מהגר  שמוכן להצטרף לצה”ל  גברים ונשים גם ליחידות הקרביות.
כמובן תחילה עליהם לעבור קורס חינוך בתרבות הישראלית העברית כדי שידעו למען מה ולמען מי הם נלחמים.עליהם לדעת היטב עברית , ולהכיר אלמנטים בסיסיים לפחות של התרבות שלנו.
לאחר מכן יש לקבל אותם כשווים בצה”ל עם אפשרות להגיע לדרגות הבכירות ביותר בהתאם לכישוריהם. ואני בטוח שיש בינהם שיש להם את הכישורים לכך לא פחות מכל ישראלי.כל מי שיסיים את תקופת שירותו בצורה משביעת רצון יש לפתוח לפניו את החברה הישראלית כאזרח המדינה. החברה הישראלית תקבל אותם גם ביתר רצון כאשר תדע שהאנשים האלו נלחמו למענה.

יש אפילו חשיבות בגיוסם של הפליטים לצה”ל ובאימונם ובהכנסתם לחברה הישראלית בהתחשב בכך שישנה ירידה ברורה ברמת הנכונות של אזרחים ישראליים לשרת בצבא ולהילחם לאורך זמן,ירידה שתלך ותגבר בעתיד לדעתי.,ומאידך יש עלייה ברורה בכישורי הלחימה של אויבינו ובנכונותם להילחם לאורך זמן.
גיוס הפליטים כלוחמים לצה”ל  יכול לסייע בעניין הזה.

לעניות דעתי לא מעטים מהפליטים הללו עם נסיונם באיזורים אכזריים במיוחד שאין לשום ישראלי יתגלו כחיילים ולוחמים מעולים ויש לנצל את כשריהם,ומי יודע אולי בעתיד מנהיגי הצבא יבואו גם מבין שורותיהם.

רמת החייל הישראלי בהחלט אינה משתפרת עם השנים,במיוחד עם הירידה באיכות הכושר הגופני . אצל הנוער שלנו יש מומחים רבים למחשבים אבל לא נראה שהם מגיעים ברמת הכושר הגופני שלהם לדורות הקודמים.

 לעומת זאת רמת הלוחם הערבי בהחלט משתפרת ראו לבנון והחיזבללא של נסרללא. ראו הטליבאנים באפגניסטן ובפקיסטאן שנלחמים היטב כנגד המיטב של האמריקנים.וזה יהיה טיפשי לקוות שזה לא ימשיך כך בעתיד. לוחמה טכנולוגית בלבד היא לא פיתרון אמיתי בסופו של דבר זה שמנצח הוא האדם שמאחורי הכלים.וגם הרמה הטכנולוגית של הלוחמים האיסלאמיים משתפרת כל הזמן . גם הם כבר יודעים להשתמש היטב באינטרנט וכלים אחרים.

חמינאי -מודל של המנהיג האיסלאמי החדש בעל השקפות גנוסיידיות.אחד מני רבים.

גרוע מכך ללוחם המוסלמי הן השיעי וכנראה גם הסוני מהאסכולה המוסלמית “הסלפית ” הקיצונית  שעלולות להשתלט בעתיד הלא רחוק  על מדינות כמו פקיסטן סומליה אפגניסטן ,מצרים יש מנהיגויות  בעלת השקפות גנוסידיות  כמו נאציות הדוגלות בצורך ובחובה דתית  של מדיניות  השמדת מדינות ואולי גם  בהשמדת עמים.

לא רק חמינאי מנהיג איראן מדבר על הצורך בשריפתה של ישראל אלא  כל הממסד שם. דהיינו גם אם חמינאי יעלם יורשיו ימשיכו במדיניות ההשמדה שלו.

מנהיגים בעלי השקפות כאלו יש להעמיד  לדין בבית הדין הבינלאומי בהאג כפושעי מלחמה,אולם עד שילכדו ויוכנסו  לבית הכלא   ויועמדו למשפט הם עלולים להביא לאסון בקנה  מידה עולמי ולמותם של מליונים.

.אסור לתת למנהיגויות בעלי השקפות כאלו לנצח באיזה שהוא מאבק.הם מהווים איום על המשך  שרידתו של המין האנושי.

 אבל זה עלול לקרות עם השיפור המתמיד באיכות לוחמיהם.

אני טוען שזה יהיה אפשרי להתמודד עם השיפור הדרמטי  באיכויותיו של הלוחם האיסלאמי העתידי  ושל המשטרים הגנוסידיים שעלולים לנצל אותו  אם נדע לנצל את גלי המהגרים שמגיעים אלינו מאפריקה וממקומות אחרים.בעיני יש לראות את המהגרים מאפריקה לא כסכנה אלא כמשאב העומד לשירותנו ולשירות המשך שרידתה של האנושות  אם נדע לנצל אותו כהלכה.

6 תגובות

 1. אלי, אני חושב שאתה מצד אחד מפחית בבעייתיות של המהגרים מאפריקה, ומצד שני גם מפחית ביכולתם של “הלבנבנים הממוחשבים” לעמוד על שלהם ולהלחם.
  בענין הלחימה אני רוצה לציין שאתה כותב על השיפור ביכולת הלוחמים המוסלמים, אבל לא מוצא את הקשר לעליית רמת החיים וההשכלה. בימינו כושר גופני ויכולת שרידות בתנאים קשים הם בערך הגורם הכי פחות חשוב ביכולת לחימה. יכולת תפעול כלים מורכבים (כן, גם טיל נגד טנקים הוא מורכב, שלא לדבר על טנק או מסוק) חשובה לעין ערוך יותר מהיכולת לשרוד 3 ימים בלי אוכל במדבר. אסיים בכך שגם לפני 70 שנה הערבים היו “קשוחים” יותר וחיו בתנאים גרועים יותר מהיהודים. מי ניצח? כולנו יודעים.
  בענין המהגרים מאפריקה, אני יכול להתפלמס איתך על הגדרת “פליט” ואפילו לציין שגם לפי האו”ם ישראל לא חייבת לארח אותם כלל כי אין לנו גבול משותף לא עם אריתראה, לא עם סודאן, ולא עם אף אחת מהמדינות האלו. מה נעשה עם פליטים מסוריה זה כבר סיפור בעייתי מבחינה משפטית.
  אבל במקום הקשקשת המשפטית אני רוצה לכתוב על ענינים מהותיים. האם באמת ישראל הקטנה יכולה לקלוט מאות אלפי פליטים שחורים, חסרי השכלה, חסרי כישורים של חברה מודרנית, ושאינם יודעים אפילו אנגלית ובודאי שלא מכירים את השפה והתרבות המקומית?
  איך בדיוק אתה רואה בעיני רוחך את ההטמעה שלהם בתרבות הישראלית כפי שכתבת? האם יקומו בתי ספר ענקיים שבהם ילמדו מאות אלפי פליטים את התרבות הישראלית? גיור המוני של 100, 200, אולי 300 אלף פליטים? להזכירך, כל מערכת החינוך בישראל היא של 2 מליון תלמידים. ומי ילמד אותם? מי בכלל יודע בארץ את השפות של אריתראה וסודאן – מלבד כמובן הפליטים הקודמים?
  המספרים האלו הם עצומים בקנה המידה של ארץ קטנה יחסית כישראל, אבל באפריקה יש כמלירד בני אדם ! נשמע דמיוני לדבר על 300 אלף מהגרים? מדרפור ברחו לפי ההערכות מליון, מסומליה עוד מליון, רק מסוריה ברחו כנראה כבר קרוב ל 100 אלף – למזלנו ללבנון ולטורקיה.

 2. מה יקרה עם מצרים שכנתנו מדרום תקרוס חס וחלילה ומאות אלפים פליטים ויותר ממנה יתחילו להגיע דרך סיני לישראל.
  חלקם סלפים רצחניים מטורפים.
  איך תוכל ישראל להתמודד עם מצב חסר תקדים כזה?
  ראו
  והיה ומצרים תקרוס ..
  /%d7%95%d7%94%d7%99%d7%94-%d7%95%d7%9e%d7%a6%d7%a8%d7%99%d7%9d-%d7%aa%d7%99%d7%a4%d7%95%d7%9c

  • צריך להביא לכל הפליטים יריה בראש ואז המשבר יגמר כל מי שכתב את הכתבה הזאת שמאלני אתם בושה למדינה בגללכם בסופו שלדבר היא תקרוס

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

שלוש × 2 =