Image result for kim jong on magazine cover

החלק הראשון בסדרה :השליט הנצחי

החלק השני :במאי הקולנוע מהגיהנום

בחלקים הקודמים של הסדרה סקרנו את שני השליטים ,האב והבן שהפכו את צפון קוריאה למדינה הטוטליטרית ביותר על פני כדור הארץ ומדינה בעלת עוצמה גרעינית ואת עצמם לאלים עלי אדמות.

וכעת נשאלת השאלה מיהו ומהו היורש השלישי בשושלת ?

את מה שידוע על השליט החדש והמסתורי של צפון קוריאה  אפשר לסכם בשתי שורות :
הוא למד בשוויץ ,הוא אכזרי לא פחות ,ואולי יותר מאביו וסבו.
ויש לו נשק גרעיני.
האם יש סיכוי שיתגלה כטוב יותר מקודמיו ? או שמה הוא יהיה רק גרוע יותר מעין גירסה מודרנית של הקיסר הרומאי קליגולה שהאמין שהוא בן ונכד לאלים ולכן אל בעצמו  והתגלה כמטורף רצחני ,סדיסט צמא דם ?

מה עומד להיות בעתידה של צפון קוריאה ?

עתידה של צפון קוריאה.

מה יהיה בעתידה של צפון קוריאה ?

קשה לאמר. התחזית המעניינת ואולי גם הטובה  ביותר בנושא  ניתנה דווקא בספר בלשי  בידי הסופר   James Church     ( שם בדוי ) סוכן חשאי  שהיה פעיל בצפון קוריאה ומכיר אותה היטב שכתב את הספרים המערביים הטובים ביותר על צפון קוריאה. אלו הם  ספרי בלשים על חקירותיו של מפקח משטרה צפון קוריאני על רקע המשטר הטוטליטארי המסוכן של ארצו . הוא חזה בספר הרביעי וכנראה המסיים  בסדרה  (The Man with the Baltic Stare ( 2010  בעתיד הקרוב וליתר דיוק בשנת 2016  ,איחוד של צפון קוריאה עם דרום קוריאה שיתרחש בדרכי שלום כתוצאה מבריאותו הרופפת של השליט העליון של המדינה. בנתיים המדינות האחרות הגובלות בצפון קוריאה סין רוסיה ויפן כל אחת מתכננת לחטוף משהו מצפון קוריאה עם זאת תתמוטט.   אבל זוהי תחזית שניתנת ביצירה בדיונית.

האם זה מה שיקרה בעתידה של צפון קוריאה ?בהחלט ייתכן.אך זה לא נראה כרגע בעת כתיבת שורות אלו.

קליגולה החדש ?
 
מעט מאוד ידוע על השליט הנוכחי קים ז’ונג און,  השלישי בשושלת. הרבה פחות משהיה ידוע על אביו כשזה עלה לשלטון. אין ידיעות על שום פרויקט משמעותי שביצע, להוציא דברי רהב שונים ולא רלוונטיים על הישגיו העצומים.נפוצו שמועות שהוא עבר ניתוח פלסטי כדי להיות דומה עד כמה שאפשר לסבו הנערץ קים איל סונג.סופר שהוא חובב גדול של הקומיקס היפני “המנגה”.    נטען שהסיבה   שהוא נבחר לבסוף כיורש היא שיש לו רצון חסר פשרות לנצח בכל מצב ויהי מה.על סמך מראה חיצוני בלבד מדובר באדם שמן, מפוטם היטב.

זה  במדינה שבה רוב האנשים רזים מאוד כתוצאה ממחסור במזון והתפתחותם הגופנית של הילדים נפגעת. גם בתקופות הטובות ביותר מסוגלת צפון-קוריאה לייצר רק כשישים אחוז מהמזון הנדרש לאוכלוסייתה, וכיום שוב אינה יכולה לייבא את השאר. במהלך העשור האחרון ביצע קים ז’ונג איל כמה רפורמות קפיטליסטיות, אך כשאלה הצליחו יותר מדי, הוא הפסיק אותן ומאז המצב הידרדר במהירות. המחסור הולך ומחריף ככל שמתרחקים מהבירה, שהיא לא יותר מאחיזת עיניים, מעין חלון ראווה להישגי המשטר.

אלון לבקוביץ’, מומחה לקוריאה ( לדבריו אחד משלושה בלבד שישנם בישראל …) , אומר כי הסיבה למיעוט במידע על קים ז’ונג און היא שעד לפני שנתיים איש לא חשב שהוא יירש את השלטון, ולכן לא טרחו לאסוף עליו מידע.

לבקוביץ : “ידוע לנו שהוא בנו הרביעי והאחרון של קים ז’ונג איל. אמו הייתה רקדנית וכנראה הפילגש החביבה על אביו. בסוף 2010 הוא קיבל דרגת גנרל ומונה לתפקיד סגן יו”ר הוועדה הצבאית העליונה של המדינה. על עברו ידוע שהוא למד בשוויץ ושהוא כנראה אוהב כדורסל, וזה בערך הכול”.

אלי : ידוע על משהו חשוב שקים ז’ונג און עשה? הרי לאביו לקח עשרים שנה לבנות את מעמדו לפני שמונה למנהיג באופן רשמי.

לבקוביץ : “שום דבר. עד כמה שידוע, הוא לא עשה כלום. אין לו אפילו תחביבים מוזרים כמו של אביו, שבכל זאת נתנו לו ייחוד“.

אלי : האם גם  הוא נתפס בצפון-קוריאה כאל?

לבקוביץ “:בשלב הזה רק סבו ואביו נחשבים לאלים.  עם זאת קים ז’ונג און לא הצליח למצב את עצמו באותו מעמד אלוהי “בכיר ” של הסב. קים איל סונג המנהיג הראשון של המדינה  נחשב גם עכשיו למנהיג האלוהי העליון , וכל שנת 2012 מוקדשת לציון מאה שנה להולדתו”.

קים ג’ונג נאם בנו הבכור של קינ ז’ונג איל שלא נבחר כיורש.

Image result for kim jong nam airport

עידכון משנת 2017 : קים גונג נאן נרצח  בפברואר 2017 בבנמל תעופה במלזיה על ידי  גז מרעיל ,כנראה בפקודת אחיו שליט צפון קוריאה.  התמונה למעלה מראה את ההתנקשות. הפרשה הביאה לתקרית דיפלומטית חמורה בין מלזיה וצפון קוריאה.

אלי :מדוע קים ז’ונג איל לא בחר באחד הבנים האחרים?

לבקוביץ :”הבן הבכור ביקר ללא היתר ביפן, ונחשב לדמות לא-ייצוגית בכל הקשור לאורח חייו, שהיה פרוע בקנה המידה הצפון-קוריאני. הבן השני כנראה בלתי יציב בנפשו, ואביו תיעב אותו. ועדיין, במערב לא חשבו שהוא יבחר בקים ז’ונג און, כי היה צעיר מדי וחסר ניסיון”.

אלי: הוא ישלוט לבדו?

לבקוביץ : בהחלט לא כרגע מסתמן שהמדינה תישלט בידי קולקטיב של שלושה אנשים לפחות – קים ז’ונג און עצמו; אחותו הבכורה קים קיונג האי, הנושאת דרגת גנרל.השלישי בקולקטיב יהיה בעלה של האחות ,  ג’אנג סונג טאק, בן 65, המשמש כיום סגן נשיא ועדת ההנהגה הלאומית. ומי שניהל את המדינה באופן  שוטף בשנה האחרונה.   הוא מונה בתחילת החודש שעבר למזכ”ל מפלגת הפועלים של קוריאה, תואר שנועד להסתיר את תפקידו האמיתי – האחראי על ביטחון הפנים במדינה.   בעברו  הוא היה איש מודיעין, וכנראה עבריין שגם הוגלה בשלב מסוים בידי השלטונות. מדובר בטיפוס קשוח ביותר. ייתכן שבין האישים האלו יתנהל מאבק שלטוני, ורק כעבור תקופה נראה מיהו השליט האמיתי במדינה”.

KCNA / Reuters

קים קיונג האי האחות הבכורה. בעלת דרגת גנרל בצבא צפון קוריאה.( עידכון משנת 2017 -מצבה היום אינו ברור ויש שטוענים שהוצאה להורג או נרצחה. בכל אופן היא שוב אינה בחוגי השלטון).

ג’אנג סונג טאק , הגיס והאיש החזק  בצפון קוריאה.

Related image

עידכון : בדצמבר 2013 נרצח ג’אנג סונג טאק  שנראה כאן מוחזק בידי חיילים בפקודת השליט קים ז’ונג איל , ויחד עימו נרצחו רבים מבני משפחתו.

אלי : האם ב-65 שנות שלטונה של שושלת קים, הצליחה צפון-קוריאה לתרום איזושהי תרומה חשובה לתרבות ולידע העולמי? סופר כלשהו, אולי יוצר חשוב שצמח בה?

לבקוביץ : “כלום. בשום תחום אין להם יוצר ששווה משהו, ומעולם לא היה. שושלת האלים שלהם דאגה שלא יהיה מישהו כזה. הם לא הוציאו שום ספר שיעניין אדם מחוץ לצפון-קוריאה. שום סרט, חוץ מאותו יוצא דופן ביזארי, הסרט דמוי-גודזילה שלהם. שום תגלית או המצאה בעלת ערך. התרומה היחידה שלהם היא בתחום הטילים. פרט לכך, אי אפשר לחשוב על שום דבר שצפון-קוריאה או מנהיגיה תרמו לאנושות”.

מקבילה מצמררת מההיסטוריה עלולה להיות הקיסר הרומאי קליגולה השלישי בשושלת הקיסרים הרומאיים אחרי אוגוסטוס וטיבריוס שכל אחד מהם ראה את עצמו כאל

אם את קים ז’ונג איל חובב הקולנוע אפשר להשוות לקיסר נירון, שניגן בנבל בזמן שהעיר רומא עלתה באש, את השליט הנוכחי אפשר להשוות לקליגולה. שניהם גודלו להאמין כי הם אלים, שניהם דור שלישי לשושלת ששלטה ביד ברזל בארצה. וקליגולה, כדאי לזכור, התגלה כשליט מטורף, סדיסט וצמא דם.

ג’רג’ אורוול כתב If you want a picture of the future, imagine a boot stamping on a human face—forever

אם אתה רוצה תמונה של העתיד ,דמיין מגף דורך על פרצוף אנושי –לנצח .

האם זה מה שצפוי  גם בעתידה של צפון קוריאה?

Image result for kim il sung newsweek magazine cover

במציאות של כתיבת שורות אלו בשנת 2012 בתקופת שלטונו הקצרה כבר הספיק קים ז’ונג און להורות למשמר הגבול של ארצו לירות על מנת להרוג בכל מי שינסה לברוח מהמדינה. על פי הודעה שיצאה, לא רק המנסה לברוח ייענש, אלא גם שלושה דורות במשפחתו. הממשלה הודיעה שהיא מצפה מהאזרחים לשמש מגן אנושי למנהיג ולהגן עליו עד המוות. ייתכן שזה סימן ראשון להקצנה במשטר הצפון-קוריאני, מגמה שאולי עוד תחמיר בהמשך. מי יודע, אולי דווקא זה מה שיגרום לאזרחים הרעבים למצוא את העוז ולסלק את שושלת האלים המטורפת שהרסה את חייהם.

פוסטר של קים ז’ונג און.

“…”נאחל נא קורא יקר לעם ידוע סבל זה שיזכה לחיי אושר אמיתי.שהם חיים של יצירה ואחווה ,חיים של בניין ושלום אמת ,ושבמאבקו הצודק לאחדות האומה והמולדת ילך מחיל אל חיל.”

( מילות הסיום של  ב. ניביליצקי, וט. נובימוביץ’  לספרם  בארץ הבוקר הצח : רשמי מסע על פני קוריאה המשוחררת . עברית אברהם  שלונסקי .ספרית הפועלים ,1950.הספר הראשון בעברית על צפון קוריאה.

ראו גם

ביבליוגרפיה על צפון קוריאה בעברית

צפון קוריאה

ב. ניביליצקי, ט. נובימוביץ’  בארץ הבוקר הצח : רשמי מסע על פני קוריאה המשוחררת . עברית אברהם  שלונסקי .ספרית הפועלים ,1950.

ספר  על  קוריאה מנקודת מבט סובייטית . רשמי מסע אלה התרחשו ב-1949 בקוריאה הצפונית כמובן-שימו לב לכותבים:רוסים-סובייטים-קומוניסטים. תמונה יוצאת מן הכלל של קוריאה ערב שלטונו של המטורף ז’ל קים איל סונג. הספר כולל תמונות.

אלון לבקוביץ קוריאה – היסטוריה ופוליטיקה, אוניברסיטת תל-אביב, ההוצאה לאור, תשס”ג, 2003

משה יגר המסע הארוך לאסיה : פרק בתולדות הדיפלומטיה של ישראל חיפה  הוצאת הספרים של אוניברסיטת חיפה, תשס”ה 2005

,כולל פרק על הניסיונות ליצור מערכות יחסים בין ישראל וצפון קוריאה.

קובי כגן  על המבנה האופטימלי של מערכת בטחונית במודלים של מרוצי חמוש אסימטריים בין מדינהמערבית מפתחת למדינת עולם שלישי: עם התיחסות לנשק טרור דיסארטציה המחלקה לכלכלה אונ’ בר אילן 2005

אפרים הלוי   אדם בצל :   המשבר במזרח התיכון מבעד לעיניו של מי שעמד בראש המוסד /  עברית אריה חשביה    תל-אביב :   מטר,   תשס”ו 2006.
‬ כולל תיאור של הניסיון ליצור קשרים עם צפון קוריאה.

טירן רוטמן בחירתה של מדינה : מדיניות גרעין בעולם משתנה : לוב, צפון קוריאה ואיראן : נייר עמדה בנושא. אוניברסיטת תל אביב, בית הספר לממשל ולמדיניות ע”ש הרולד הרטוך, 2006

חיים   גולובנציץ,     יחסי גומלין בין מדינות במזרח התיכון בתחומי הנשק הלא קונבנציונאלי, בין השנים 1971 – 2001 /     אוניברסיטת בר-אילן דיסרטציה  לתאר שלישי – המחלקה להיסטוריה של המזרח התיכון רמת-גן :   [חש”מ],   תשס”ז.2007  פרק ו דן בנושא הסתייעות בגורמי חוץ, ביניהם: רוסיה, סין וצפון קוריאה

הבזאר האטומי

, וילים   לנגווישה    הבזאר האטומי: ההתחמשות הגרעינית של המדינות העניות /   מאנגלית – אורי בלסם.   תל אביב :   מטר,   תשס”ח 2008.

,תקציר:   האיום העולמי המתפתח של ייצור הנשק הגרעיני. הטכנולוגיה הגרעינית שעברה מידי מדינות עשירות לידי העניים ופעילותו של עבד אל-קאדר חאן

מרון  מדזיני   למי הבכורה? :   המאבק על ההגמוניה במזרח אסיה מתום המלחמה הקרה /    [תל-אביב] :   משרד הביטחון – ההוצאה לאור,   תשס”ט 2009.

אסי מונדשין     הניסוי הגרעיני שביצעה צפון קוריאה (אוקטובר 2006) לאור המעורבות האמריקאית /   אוניברסיטת תל-אביב, הפקולטה למדעי החברה ע”ש גרשון ה. גורדון, התוכנית בלימודי דיפלומטיה ע”ש אבא אבן  תל-אביב :   [חמו”ל],   2011

ברברה דמיק     אין מה לקנא :   חיי היום-יום בקוריאה הצפונית /   מאנגלית ישי קורדובה ; אחרית דבר אלון לב  ירושלים :   כרמל,   תשע”א 2011.
תקציר : מבט מדהים על קוריאה הצפונית באמצעות סיפור חייהם של שישה אזרחים מן השורה. אין מה לקנא עוקב אחר חייהם של שישה צפון קוריאנים במשך חמש-עשרה שנים – תקופה כאוטית שבמהלכה הלך קים איל-סונג לעולמו, בנו קים ג’ונג-איל עלה לשלטון ללא עוררין, ורעב ששרר במרבית המדינה כילה חמישית מאוכלוסיית קוריאה הצפונית. העיתונאית עטורת הפרסים, ברברה דמיק, לוקחת אותנו אל נופי מדינה שרובנו לא ראינו מעולם ומבהירה מה משמעות הדבר לחיות תחת עולו של המשטר הטוטליטרי הרודני ביותר הקיים בימינו – עולם אורווליאני שהעדיף לא להתחבר לאינטרנט, שבו מכוונים את הרדיו והטלוויזיה לתחנה הממשלתית היחידה, שבו נענשים על גילויי חיבה בפומבי, מדינת משטרה שבה זוכים המלשינים לגמול והערת-אגב עלולה לשלח אדם לגולאג למאסר עולם

סוגיות נבחרות בבקרת נשק / /עורכות – אמילי לנדאו וענת קורץ   תל אביב : המכון למחקרי ביטחון לאומי, 2012.

כולל מאמר  ניתוח  מדיניות בקרת הנשק של סין כלפי צפון קוריאה.

ספרות יפה על צפון קוריאה

ג.ונ. קומארובסקי מעשה בילד מקוריאה עברית א.ש.( אברהם שלונסקי ?)  משמר לילדים כרך ו’ חוברות 27-48 1951 .

סיפור סובייטי שפורסם בהמשכים בכתב העת הסוציאליסטי   “משמר לילדים ” על מסעו של ילד מדרום קוריאה הנשלטת בידי כוחות הרשע האמריקניים לצפון קוריאה הנשלטת בידי כוחות הצדק הסוביטיים. למעשה הייתה זאת תעמולה נגד ארה”ב ודרום קוריאה שהיו שרויות אז במלחמה נגד צפון קוריאה.

הוואנג סוק-יונג האורח / ; מקוריאנית: מי-סופ פארק. הוצאת מחברות לספרות ,2008 .

כומר מארה”ב יוצא לבקר בקוריאה הצפונית .יצירה ספרותית ראשונה מסוגה בעברית על הארץ המסוגרת.

ג’ד מרקוריו, נסיקה. מאנגלית ברוריה בן ברוך. הוצאת ידיעות אחרונות – ספרי חמד, 2009. ודים. סיפורו של טייס סובייטי בשנות החמישים  של המאה הקודמת הפועל גם בצפון קוריאה כנגד המערב.

יונס יונסון הזקן בן המאה שיצא מהחלון ונעלם /   משוודית רות שפירא   ירושלים :   כתר,   [תשע”א  ] 2011.   סיפורו של זקו בן מאה שבמהלך חייו נפגש תרם תרומה משמעותית לפיתוח פצצות האטום במערב ובמזרח ,  עם גדולי עולם שונים כמו  אלברט אינשטיין הגנרליסימו  פרנקו רודן ספרד , צ’אנק קאי שק שליט סין ואישתו ,מאו צה טונג  וזוגתו , סטלין ,טרומן,צ’רציל  ,צ’רצ’יל וגם עם שליטי צפון קוריאה קים איל סונג ובנו קים זונג איל .

הזקן והי”ש ביקורת של מאשה צור גלזמן

אדם ג’ונסון “בנו של אדון היתומים “ תירגם שאול לוין הוצאת מחברות לספרות 2013

תקציר : מסעו של בחור צעיר במים הקפואים, המנהרות החשוכות ולשכות הריגול המפחידות ביותר בעולם, צפון קוריאה: דיקטטורה מסתורית בה מקננים רעב, שחיתות ואכזריות לשמה אך גם רעוּת, אהבה ורגעים גנובים של יופי.
פּאק ג’וּן דוֹ הוא בנם הרדוף של אם נעדרת ואב רב־השפעה המנהל מחנה עבודה ליתומים. שם לומד הנער להכיר לראשונה את טעמו של כוח, שכן עליו מוטל לבחור מי מהיתומים יאכל ומי יושאל לעבודת כפיים. נאמנותו וחושיו החדים של ג’וּן דוֹ אינם נעלמים מעיניהם של בכירים במדינה, והוא עולה משפל המדרגה ויוצא לדרך שלא תהיה ממנה חזרה.

האביב שבלב

ברנדן ו    ג’ונס האביב שבלב. /  מאנגלית קטיה בנוביץ’   תל אביב : הכורסא, ידיעות אחרונות וספרי חמד, 2013.

תקציר הספר :”לאחר ילדות קשה באחד ממחנות החינוך מחדש של צפון קוריאה מגיעה גיונג–הו, נערה שבורה בעלת כישרון יוצא דופן למתמטיקה, לבית יתומות בעיר הבירה. גיונג–הו למדה להתמודד עם הכאב על ידי נסיגה אל עולם המספרים והחישובים, ובעזרתו היא נמלטת מזיכרונות העבר הנושפים בעורפה, כמו גם מצרות ההווה. בבית היתומות היא פוגשת באיל–סון, יתומה בת גילה, וקרבתה מציתה בה מחדש את ניצוץ החיים. היא מתאהבת בנערה החצופה והקורנת שפותחת את לִבה אל האביב. אולם איל–סון המפונקת תרה אחר חיים טובים יותר ומסבכת את שתיהן בצרות שמהן לא תהיה דרך חזרה. החיים הקשים בצל המשטר האכזרי בצפון קוריאה משתנים ללא הכר לאחר שהמחזר של איל–סון מוכר אותן לזנות מעבר לגבול.

ביקורת מאת עלית קרפ “ספר שטחי שבכל זאת כדאי לקרוא “

בליין  הרדן    הבריחה ממחנה 14: אודיסיאה מדהימה של אדם אחד מקוריאה הצפונית אל החופש במערב.   מאנגלית: ענת שיר.  תל-אביב :   ספרית מעריב,   תשע”ג   2013.

סקירה על הספר :הבריחה ממחנה העינויים “.

תקציר : שין אין גאון נולד כדי למות. ברעב, בעבודת פרך, בהתעללות, או בהוצאה להורג. לימדו אותו שכדי לשרוד הוא חייב להלשין. על אמו, על אחיו, על חבריו. שין אין גאון נולד במחנה 14 בצפון קוריאה, מחנה ריכוז שבו מוחזקים דרך קבע 15 אלף אסירים, רובם ללא משפט ובלי לדעת על מה נענשו. בתקווה לזכות במנת אוכל גדולה יותר הלשין, כשהיה נער, על אמו ואחיו שהתכוונו להימלט מהמחנה. האם והאח הוצאו להורג בכיכר המרכזית. שין אין גאון ואביו הוכרחו לצפות בהריגתם מן השורה הראשונה. כעבור תשע שנים החליט שין אין גאון לבחור בחיים. הוא היה לאסיר הראשון, והיחיד מאז ומעולם, שהצליח לברוח ממחנה ריכוז צפון-קוריאני. כשהגיע למערב, פצוע ומורעב, נחשפה לראשונה מערכת הענישה במדינה האכזרית ביותר בעולם. מאות אלפי אזרחים של צפון קוריאה מתו, ועדיין מתים, במחנות הריכוז הפזורים בה. מהם מתנגדים למשטר, מהם נענשים על חטאי משפחתם, ואחרים, כמו שין אין גאון, נולדו בהם להורים אסירים ויישארו כלואים עד יומם האחרון. שין אין גאון מתגורר כיום בארצות הברית ופועל לחשיפת האמת על מחנות המוות בצפון קוריאה” — מן המעטפת האחורית.

סיפרי מתח על צפון קוריאה

מייק  באדן ( שם בדוי של אלי קידר ) הגנרל ציוה להתקיף /    [תל אביב] :   מור,   [תשכ”ג]. 1965.

סיפורה של מתקפה גרעינית עתידנית  של ארה”ב על סין מאדמת קוריאה.

ברט ויטפורד ( שלמה פרנקל )  סדרת פטריק קים מספר 57. קוראה קוראת לפאט – חזור.הוצאת רמדור .1970

“ברט ויטפורד ” ( שם בדוי של שלמה פרנקל ) קוריאה לנצח /    תל אביב :   רמדור,   (1972)

הסוכן החשאי האמריקני ממוצא קוריאני פטריק קים וידידו ליאון מורנו  נאבקים  במזימה רוסית לעצור שיחות ההפשרה  בין דרום וצפון קוריאה.

Op-Center cover.jpg

תום קלנסי וסטיבן פיצ’נק חדר מלחמה.עברית יוסף  אשכול  ספרית מעריב ,1995

מותחן על חקירת הפיצוץ שארע באצטדיון בסיאול בעת נאומו של נשיא האסיפה הלאומית.לחוקרים מתברר שהמדובר במזימה של גנרלים דרום קוריאניים שמתכוונים להאשים במעשה את צפון קוריאה ולהביא למלחמה בין דרום קוריאה ויפן כנגד צפון קוריאה שבמקרה ספציפי זה היא חפה מפשע.

ראו על ספר זה בפירוט כאן :התחזית הספרות למלחמה בין ארה”ב וצפון קוריאה

ראו גם

אלי אשד על התחזית הספרותית לקונפליקט בין ארה”ב וצפון קוריאה על פי “חדר מלחמה “

צפון קוריאה לנצח? הירהורים של חיים מזר

קוריאה הצפונית בויקיפדיה

ארז ליבנה על צפון קוריאה -שואה בת זמננו ?

מערכות היחסים בין ישראל וצפון קוריאה

האתר העברי של אגודת ידידי צפון קוריאה

סדרת ספרי המפקח או -חוקר משטרה  בצפון קוריאה

מותחנים על רקע צפון קוריאה

רשימת ספרים המתרחשים בצפון קוריאה

עוד רשימה של מותחונים הקשורים לצפון קוריאה

הקומיקסים בצפון קוריאה

מבחר סיפורי קומיקס צפון קוריאניים

צפון קוריאה לנצח ?-הירהורים על ההווה והעתיד של צפון קוריאה

אלי אשד על התחזית הספרותית למלחמה עם צפון קוריאה: גירסת “חדר מלחמה “

ראו על דרום קוריאה

קוריאה לנצח

קים ג’ונג און ,שליטה המאיים במתקפות גרעיניות לכל עבר של צפון קוריאה.קריקטורה של שלמה כהן.

34 תגובות

 1. קוריאה הצפונית שלחה טיל לחלל .לדבריה הוא אמור היה לשאת לויין מחקר ,.שאר העולם חושש שהמדובר בעוד ניסיון לטיל גרעיני.
  הטיל התפרק באוויר והניסיון לכאורה נכשל.
  בפעם הזאת.
  ראו :
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4215521,00.html

  קים ז’ונג און המנהיג הנוכחי של צפון קוריאה היגיע רק לפני מספר שבועות להסכם עם ארה”ב על הפסקת הניסויים הגרעיניים והכל מראה שהוא הפר את ההסכם מיד. וכתוצאה ארצו צפויה לסנקציות קשות בדומה לאיראן.
  אבל לדעתי יש לצפון קוריאה אפשרות לצאת מהבידוד שהיא כופה על עצמה ושיכפה עליה.
  אם תראה שהיא אכן מחוייבת באמת ובתמים לחקר החלל לצרכי שלום. אם יפעיל מנהיג צפון קוריאה את ארצון לבניית תוכנית חלל שכל מטרתה תהיה אכן לשלוח לויינים לחלל ( ולכאורה יש לו את המשאבים לכך בכוח אדם אם גם לא בכסף) כי אז ארצו תחדל להיות מנודה עולמית כפי שהיא היום ותיהפך לארץ שאנשים יכבדו אותה באמת ובתמים.

 2. העדויות המצמררות מצפון קוריאה ממשיכות להצטבר ומראות שמיש שולט כיום בצפון קוריאה הוא גרוע ( לפחות ) כמו קודמיו:

  ארגון זכויות האדם אמנסטי טוען כי 30 אנשי ממשל הוצאו להורג בצפון קוריאה
  ה-30, שהשתתפו בשיחות לשיפור היחסים עם דרום קוריאה, נהרגו בעקבות כישלון המגעים. מותם של חלק הוצג כתאונת דרכים. 200ארגון אמנסטי טוען כי 30 אנשי הממשל הוצאו להורג, לאחר שלא הצליחו להביא לשיפור היחסים עם דרום קוריאה. המשימה הפכה לבלתי אפשרית בעקבות המשך הרחבת תכנית הגרעין של הממשל בפיונגיאנג וניסוי הטיל ארוך הטווח.
  באמנסטי טוענים כי נוסף על אותם 30 שנהרגו, לפחות 200 נעלמו בחודש ינואר האחרון, עם הכרזתו של קים ז’ונג-און למנהיג העליון של המדינה, אחרי מותו של אביו קים ז’ונג-איל. על פי הדו”ח של אמנסטי, חלקם הוצאו להורג ואילו היתר נשלחו למחנות ריכוז של אסירים פוליטיים.

  ארגון זכויות אדם אמריקאי פרסם בחודש שעבר דו”ח מקיף על מחנות הריכוז המופעלים במדינה, בהם מוחזקים, לפי הנתונים שהוצגו, למעלה מ-150 אלף בני אדם.

  הדו”ח בן 227 העמודים של “הוועדה לזכויות אדם בצפון קוריאה”, שכותרתו “הגולאג החבוי”, כולל 60 עדויות מאסירים שנמלטו מהמחנות הבנויים לפי מודל הגולאג הסובייטי, ומאנשים ששירתו בעבר כשומרים במחנות. העדויות מגובות בעוד עשרות צילומי לווין שלהם כמו גם שרטוטים פנימיים המבוססים על התיאורים.

  העדויות המצמררות בדו”ח עוסקות בכליאה של משפחות שלמות, בהן ילדים וזקנים, בשל “פשעים פוליטיים”. כמה מהעדים מתארים מקרים של רצח ילדים במחנות, כמו גם הפלות שנכפות על אסירות הרות.
  כמו כן בתי המשפט של צפון קוריאה שלחו בימים האחרונים לחצי שנת מאסר במחנות “חינוך מחדש” אזרחים שלא השתתפו באירועי האבל לזכרו של המנהיג המת קים ז’ונג איל, או שהשתתפו אך בכיים לא נראה אמיתי מספיק.
  דווח כי גם אזרחים שמתחו ביקורת על שושלת המנהיגים נשלחו למחנות העבודה, וכי נשפטו גם אזרחים שניסו לערוק מהמדינה או להבריח אליה או מתוכה סחורה בזמן תקופת האבל, או כאלה שהשתמשו בטלפונים ניידים כדי לחייג אל מחוץ למדינה. נאשמים “ברי מזל” הוגלו עם משפחותיהם, בעקבות אותן העבירות, לאזורים כפריים מבודדים, במקום להישלח גם כן אל מחנות הכפייה
  יצוין שבצפון קוריאה, על פי נתוני אמנסטי אינטרנשיונל, כלואים במחנות עבודה שכאלה למעלה מ-200,000 בני אדם.
  “לא רק את הנשק הגרעיני של צפון קוריאה צריך לפרק”, קבעה במילות הסיכום לדו”ח יו”ר הארגון, רוברטה כהן, “אלא את מערכת הדיכוי הפוליטי כולה”.
  ובנתיים נמשכת המערכה להאדרתו והאלאתו של השליט החדש של צפון קוריאה:בכל יום משעה שבע בבוקר ועד שבע בערב נוסעים כלי רכב המשדרים תעמולה בכבישים ובאזורים הומים, ומכריז בקול על גדולתו של קים ז’ונג און”, סיפר המקור, שהוסיף כי “האנשים במפעלים ובבתי ספר, חברי מפלגה ותנועות הנוער – על כל אלה ללמוד על גדולתו של קים ז’ונג און בבוקר ובאחר הצהריים ללא הפסקה. האנשים פשוט מותשים”.

  אכן גיוס קליגולה חדש .אבל לקיסר הרומאי לא היה נשק גרעיני.

 3. קים ז’ונג און הכריז על מלחמה כנגד שכנתו דרום קוריאה \ומאיים בהשמדה גרעינית על ארה”ב .
  וראו על כך כתבה כאן :
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4362192,00.html
  דהיינו הצעיר שחונך באירופה מתגלה יותר ויותר כרודן קפריזי ואולי לא יציב בנפשו. אמנם ייתכן שהכל חלק מתוכנית מחושבת למשיכת תשומת לב וכבוד בינלאומי כלפיו אולם ספק אם הרודן ישיג זאת בדרך זאת.
  מאחר שהשליט הצעיר נחוש כל כך לנקוט באמצעים מלחמתיים ויהי מה ולסכן את העולם פשוטו כמשמעו נשאלת השאלה ששליטי סין וארה”ב מן הסתם שוקלים אותה ברגעים אלו : האם לא עדיף להביא להחלפתו של קים זו’נג און ובכך להציל את חייהם של מי יודע כמה אלפים או מיליונים?

 4. מדוע קים זו’ונג און עלול להתגלות כמסוכן במיוחד ?למרות שלמד במערב בשוייץ וכו’.
  דווקא בגלל זה.
  הסיכון בקים ג’ונג און כשליט נובע דווקא משום שלמד במערב והיה מנותק כל חייו מעמו .עד כמה הצעיר שחי כל חייו בתפנוקים מודע באמת לאנשים שסביבו ? ולמציאות האמיתית שסביבו? לא מן הנמנע שהוא חי במציאות וירטואלית של סרט וחושב שהוא יכול להשיג דברים בקלות כמו גיבורי הסרטים שבהם צפה באדיקות במערב ובארמונו.

 5. מגזין מקו פירסם רשימה על איך מתכוננת ארה”ב לפעול במקרה של מתקפה צפון קוריאנית .
  http://www.mako.co.il/pzm-magazine/Article-60d2cb1b383dd31006.htm&Partner=sport5

  והנה הרשימה :
  איך תיראה התקפה אמריקאית על צפון קוריאה?

  מפציצים חמקנים חמושים במיטב הטכנולוגיה נגד חיל אוויר מיושן ומערכת הגנה אווירית מתוחכמת, מפקדות תת קרקעיות מול פצצות חודרות בונקרים מדור חדש, בסיסים אמריקאיים בדרום קוריאה והאוקיינוס השקט ויכולות גרעיניות שהופכות את כל העסק לנפיץ הרבה יותר. כך תיראה תקיפה של צבא ארה”ב בצפון קוריאה, בתרחיש הקיצוני בו האיומים של קים ג’ונג און יצאו לפועל
  המתיחות בין ארה”ב לצפון קוריאה מגיעה לשיאים חדשים. הצבא הצפון קוריאני קיבל אישור לפתוח במתקפה גרעינית נגד אמריקה, ודרום קוריאה מדווחת שהשכנה מצפון העבירה טיל בליסטי לחופה המזרחי – טיל המגיע לטווח של 3,000 קילומטר. הגנרלים של קים ג’ונג און ממשיכים לזרוק איומים בסגנון “מלחמה יכולה לפרוץ היום או מחר”, וארה”ב – למרות שהיא למודת ניסיון בקשר לאיומים הריקים של צפון קוריאה – לא נשארת אדישה, משדרגת את מערך ההגנה שלה באי גואם שבאוקיינוס השקט ומתמרנת כוחות באוויר כהכנה לתקיפה.

  למרות שהדבר אינו מאוד סביר, ארצות הברית יכולה להחליט לפצוח בהתקפת מנע. במידה ותרחיש כזה יצא לפועל השחקנים המרכזיים של צבא ארה”ב יהיו מערך הטילים וחיל האוויר שלו. המומחים הצבאיים של ביזנס אינסיידר מנתחים איך תיראה התקפה צבאית שכזו על שטחה של צפון קוריאה.

  חמקנים נגד מפציצים רוסים ישנים, פצצות חדשות נגד בונקרים
  למרות שהיא מחזיקה חיל אוויר מיושן, המורכב בעיקר ממטוסי קרב רוסיים עתיקים, צפון קוריאה עדיין מהווה איום מסוים לתקיפה אופצינלית של חיל האוויר האמריקאי – בעיקר מכיוון שיש ברשותה מערכת הגנה אווירית סבירה.

  הצפון קוריאנים מחזיקים מערכת רדארים מתוחכמת המכסה שטחים נרחבים, תותחים נגד מטוסים וטילי כתף בסגנון טילי הסטינגר. בצפון קוריאה פרושות מנהרות רבות ובונקרים המהווים מרכזי פיקוד תת קרקעיים – מה שיקשה על מטוסי הקרב של ארה”ב לפגוע בנקודות הרגישות ובשרשרת הפיקוד של הצבא הקוריאני.

  במידה ואכן תאושר תקיפה אמריקאית במדינתו של קים ג’ונג און, סביר להניח שהמטוסים הפעילים ביותר בקרב יהיו מפציצים חמקנים מסוג B-2 שימריאו ממיזורי שבארה”ב, וכן חמקנים מסוג F-22 אשר מוצבים בדרום קוריאה, כך לפי ביזנס אינסיידר. ההערכה הזאת נובעת מהתמרונים האמריקאים האחרונים באזור, שכללו את מטוסי הקרב האלה לשם הפגנת כוחות.

  מרכזי עבור האמריקאים הוא זה הנמצא באי האמריקאי גואם באוקיינוס השקט, משם יצאו גלים נוספים של תקיפות של מפציצים. הבסיס הזה הוא ככל הנראה הנכס החשוב ביותר של אמריקה במלחמה אפשרית נגד צפון קוריאה, מכיוון ששם מוצבות מערכות ההגנה האוויריות שלה (מערכת חדשה תיכנס שם לשימוש בשבועיים הקרובים).

  במידה ואכן תפרוץ מלחמה, היא תתחיל לפי ההערכות עם התקפה של טילי שיוט אמריקאיים נגד מערכי ההגנה האווירית של צפון קוריאה – בסיסים אוויריים, שדות תעופה, מערכי רדארים וכדומה. מיד לאחר מכן יצאו גלי התקיפה הראשונים של מטוסי הקרב – מפציצים חמקנים מלווים על ידי מטוסי קרב חמקנים.
  למרות היעילות המוכחת של החמקנים, עדיין תהיה לארה”ב בעיה, כאמור, עם הבונקרים התת קרקעיים – בעיה אותה הם מכירים מהמלחמה בעיראק, כאשר היו צריכים להשמיד את הבונקרים של סדאם חוסיין. לצורך המשימה ההיא ארה”ב השתמשה בפצצות חודרות בונקרים רבות עוצמה מסוג GBU-28, אשר נחתו על גג הבונקרים, חדרו אותם והתפוצצו בפנים. את הפצצות נשאו מטוסי ה-B-2, היחידים שיכולים לסחוב אותן (כל מפציץ סוחב שתי פצצות). מאז, הפנטגון פיתח ככל הנראה דור חדש של פצצות חודרות בונקרים – אותן נראה בפעם הראשונה במידה ואכן תפרוץ מלחמה עם צפון קוריאה.

  ההערכה: מלחמה קרה בלבד

  קשה לחזות את מה שיקרה אחרי התקפות הטילים וההתקפות האוויריות. האם זה יהיה קמפיין קצר? כנראה שלא. תוסיפו לכך את העובדה שהאיומים של צפון קוריאה הם בגדר “מדע בדיוני”, כפי שמגדירים המומחים, ואת העובדה שמאז 1994 צפון קוריאה ביטלה את הסכם הספקת האש לא פחות משש פעמים… ותקבלו הערכה זהירה שלהתקפה המתוארת כאן יש סיכויים נמוכים בלבד לצאת לפועל.

  מה שככל הנראה יקרה בתקופה הקרובה (ואולי הרחוקה) זה סוג של מלחמה קרה, בדומה למה שהיה בין ארצות הברית לברית המועצות. ההנחה שמובילה את שני הצדדים היא שלא משנה מי יתחיל את המלחמה, האבדות יהיו עצומות וקשות, מכיוון ששתי המעצמות מחזיקות ביכולות של התקפה גרעינית.

 6. והשערתי שלי בנושא :האם מתכוון קים ג’ונג’ און להכריז על מתקפה גרעינית?
  בהנחה שהוא שפוי ורציונאלי קשה לי להאמין .הוא בשלטון שנה בלבד ,למה לו לסכן את מנעמי השלטון בשביל הפגנת כוח מסוכנת?
  העיתונאי סבר פלוצקר מייחס לו שיקולים איסטרטגיים של רצון להרוס את צפון קוריאה במתקפת נגד אמריקנית על מנת שתשוקם על ידיהם בדומה לאירועי הסרט “העכבר ששאג” משנות השישים שתיארה מדינה זעירה המכריזה על ארה”ב מלחמה מסיבות אלו . ,אבל זה נראה לי כתחכום שפשוט אין לשליט הצפון קוריאני .למה שיוותר על השלטון המוחלט שבידיו ושהוא נהנה ממנו מאוד?
  זה כמובן בתנאי שהוא שפוי ורציונאלי ..
  אם לא כשם שהקיסר גיוס קליגולה גם הוא כמוהו דור שלישי לשליטים בעלי כוח מוחלט לא היה , והוא ישלח טיל גרעיני אז יש לעשות הכל כדי לחסלו בצפון קוריאה או להביא אותו לבית דין בינלאומי בהאג ,שם צפוי לו חבל התלייה בצפייה עולמית ,או עונש גרוע בהרבה מאסר לכל חייו בבית משוגעים.
  זה גם כדי שאנשים אחרים בעלי שאיפות דומות כמו למשל מנהיג איראן חמינאי יבינו מה צפוי להם .

 7. צפון קוריאה: שגרירויות זרות שם מדווחות :השלטונות פנו אליהם והיציעו להם להתפנות מחשש שהבירה תותקף בידי ארה”ב ודרום קוריאה.
  האם זה אומר שצפון קוריאה מתכוננת למלחמה אמיתית ?
  יותר נכון זה נראה כמו לוחמה פסיכולוגית כנגד המערב להראות שהיא מתכוננת למלחמה אמיתית. מן הסתם יהיו צעדים נוספים כאלו. אם אני הייתי אובמה נשיא ארה”ב הייתי מתעלם מכל הצעדים האלו של תעמולה פסיכולוגית בגרוש .ומתמקד רק על דבר אחד :הקפת צפון קוריאה בכוחות צבאיים עם מכשירים כנגד רקיטות .וציפיה. ושתיקה.
  לא צריך להגיד כלום .תן להם לקשקש את עצמם לדעת,אובמה. הקשקשנות היא המפלט של אלו שאינם בטוחים בעצמם.
  הם ישברו לבסוף לאחר ציפייה של כמה חודשים וצעדים שונים של לוחמה פסיכולוגית מצידם .אם לא תהיה שום תגובה ,זה יהרוס להם את כל התוכניות.אולי מישהו שם יתפוס שכל ויפיל את השליט. אבל להגיב באיזו צורה למשהו מההתגרויות שלהם ,זה לשחק לידיהם ולתוכניות המוכנות שלהם.
  מצד שני אם תגיב למשהו מהפסיכולוגיה בגרוש שלהם ,אז תהיה סמוך ובטוח שמחר תימצא את איראן ומדינות אחרות משתמשות באמצעי לוחמה פסיכולוגית דומים,ועם נשק גרעיני והרבה פחות היסוסים להשתמש בו.
  השאר את הצבא האמריקני מסביב לקוריאה ותן להם לעשות את הצעד הבא יהיה אשר יהיה. ומכאן ואילך אתה שותק.

 8. כדאי להוסיף את הספר האיש בן המאה שיצא מהחלון ונעלם
  שוהוא מראה קומית אבל אולי טזובה יותר של אירועים הגדולים במאה ועשרים (למעט השואה) ואת הפרק המתרחש בצפון קוריאה
  אבי

  • וכדאי להזכיר גם את הספר בספר של מקס ברוקס “מלחמת הזומבים הגדולה ( ידיעות אחרונות 2011 והוא יצא לאור בעברית תחת השם מלחמת העולם Z : עדויות בעל-פה מהמלחמה בזומבים / תל אביב : משכל, 2008.
   ‬ ) העוסק בתיאור מגיפת זומבים שפקדה את העולם ואת המהלכים הצבאיים העיקריים שאיפשרו לאנושות להשתלט מחדש על העולם יש תיאור של ההתמודדות של מדינות שונות עם המגיפה האיומה. ישראל ,נחמד לציין היא בין אלו שמתמודדים הטוב ביותר עם המגיפה.
   ראו את הספר כאן
   http://www.ybook.co.il/htmls/page_7384.aspx?c0=21341&bsp=13392
   ובקרוב ספר זה יעלה לאקרנים.

   יש בו פרק שלם ומעניין מאוד על צפון קוריאה. צפון קוריאה לפי התיאור המובא בספר של סגן ראש סוכנות הביון המרכזית של דרום קוריאה הייתה צריכה להיות מוכנה הטוב ביותר להתמודדות עם מגיפת המתים החיים שקמים לתחייה וקיימים רק כדי לאכול את החיים. יש תיאור מפורט של המוכנות הצפון קוריאנית להתמודד עם כל בעיה צבאית .יותר ממליון גברים ונשים אוחזים בנשק באופן פעיל וחמישה מליון נוספים במילואים. יותר מרבע האוכלוסייה הכוללת. וכל אזרח במידנה עובר בשלב מסויים בחייו הכשרה צבאית בסיסית .שלא לדבר על המשמעות הלאומית שמגיעה לרמות לא אנושיות כמעט. “הצפון קוריאנים עברו אינדוקטרינציה מרגע לידתם על מנת שיאמינו שלחיים שלהם אין משמעות שהם קיימים רק כדי לשרת את המדינה ,את המהפכה ואת המנהיג הדגול. “.
   אלא שבזמן מתקפת הזומבים הגדולה כל קשרים בין צפון קוריאה ושאר האנושות נותקו והצפון קוריאנים נעלמו ….ההנהחה היא שהם פונו כולם למתחמים התת קרקעיים שלהם עובדים בפרך על פרוייקטים מלחמתיים אינסופיים “בזמן ש”המנהיג הדגול” ממשיך להקהות את חושיו בעזרת אלכוהול מערבי ופורנוגרפיה אמריקנית.
   ואולי כפי שמסכם המספר בחשש “אולי במערות האלה שורצים עשרים ושלושה מליון זומבים ,רובוטים כחושים ששואגים בחשכה ורק מחכים שמישהו ישחרר אותם “.
   עד כאן הסיפור ,שהוא מטפורה אדירה בעוצמתה למצבה האמיתי של צפון קוריאה.
   אם גרסת הסרט עוד לא הושלמה אז כדאי להכניס לתוכה דמות המבוססת על קים הנוכחי הוא ממש יתאים לעלילה על מלחמה בזומבים.

 9. לא נראה לי שקים הולך להונות מישהו בפעם הזאת עם איומיו. כולם זוכרים את היטלר ואיומיו ואת צ’כוסלובקיה. .אובמה יהיה באמת טיפש מטופש אם הוא ייתן לו לזכות בהישג גדול בגלל האיומים האלו. מצד שני אם קים יצא מכל העסק הזה בשלום ובהצלחה אמיתית כל שהיא ( להבדיל אלף אלפי הבדלות מכל מיני הצהרות תעמולתיות ריקות שאפשר לראות מיד אם שהן חסרות משמעות ) אז זה יחזק את מעמדו באסיה ומחוצה לה ,וישמש בסיס לאיום הבא על המערב והעולם. כך שיש לתת לו לאיים כמה שהוא רוצה. מן הסתם יש רשימה של דברים נוספים שהוא יכול לאיים בהם ,ולהפחיד לפני שישלח טיל .ועכשיו כבר ברור שהוא ישתמש בכולם. אבל האם הוא ישלח טיל ? חובת ההוכחה עליו . אם הוא באמת משוגע אז דווקא אסור להענות לשום דבר שהוא דורש ויהי מה.
  . דרום קוריאה כבר הודיעה :אם צפון קוריאה תבצע פעולה כל שהיא כנגדה ,היא תגיב על כך בניגוד לפעמים קודמות שהצפון פעל כנגדה והיא לא הגיבה. אבל מספיק להצהיר זאת פעם אחת . הכללים עכשיו ידועים .עדיף לתת לצפון קוריאנים להמשיך לאיים ולחשוב על עוד צורות איך להפחיד את העולם ולנסות לשכנע אותו שהם באמת רציניים . ואם הם לבסוף ישלחו טיל .אז ורק אז יש להגיב.
  בכל מקרה: התחזית-נבואה שלי היא שגם אם הוא יתגלה כמשוגע וירצה להשתמש בנשק גרעיני כלום לא יקרה. למה? כי למרות הכל הוא לא בודד בצמרת שם. ואיש מהאחרים לא באמת רוצה במלחמה גרעינית שתשמיד את ארצם.הם יותר מידי אוהבים את החיים הטובים. השגיאה הגדולה שלו הייתה -תתגלה בכך שהוא לא חיכה עוד כמה שנים כדי לחזק את מעמדו .כרגע הוא איש שאינו מוכר לרוב הצפון קוריאנים ששולט שם בקושי שנה וזה לא זמן מספיק כדי לחזק את מעמדו ולהפוך אותו לבלתי פגיע. .התחזית שלי :אם הוא ייתן פקודה לתקוף בנשק גרעיני פשוט לא יצייתו לו ויחסלו אותו.

 10. דיווח מדרום קוריאה :מאמר שפורסם לפני כמה שבועות ביומון הדרום קוריאני JoongAng Daily חזה לכאורה את המשבר הגדול המתרחש מול צפון קוריאה. הכתבה ציטטה נציג אנונימי של שירותי הביון של דרום קוריאה שחזה את צעדיה הנוכחיים של צפון קוריאה להסלמה כולל את איומיה על מלחמה גרעינית ואת ההזהרה שהיא פירסמה לנציגי מדינות זרות לצאת למען בטיחותם מצפון קוריאה.
  .מעבר לכך הוא חזה שלב נוסף בהסלמה: פיגוע טרור קטלני שיתרחש בדרום קוריאה על מוסד ציבורי גדול כמו נמל תעופה .או מתקפה צבאית בודדה כלשהיא.
  השאלה היא אם ממשלת דרום קוריאה מאמינה גם היא לתחזית זאת וזה עלול לדחוף עוד יותר את האיזור למלחמה ולההפך לנבואה שמגשימה את עצמה ?
  ראו כתבה על כך בוושינגטון פוסט
  http://www.washingtonpost.com/blogs/worldviews/wp/2013/04/05/report-south-korean-intel-official-correctly-predicted-north-korea-urging-embassy-evacuations-said-attack-would-follow/

 11. בתוכנית טלוויזיה העריך מומחה לשפת גוף בשם קווה שפרן שמהצילומים והשידורים של קים ג’ונג און ,הוא לא נראה כשליט האמיתי בקרב סביבתו .העומדים לצידו כמו אחותו ובעלה נראים מזלזלים בו בגלוי .וכך גם גם אנשי צבא בכירים שונים שנכנסים ללא מורא למרחב האישי שלו ונוגעים בו ללא הרף.
  ולא באמת מקשיבים לנאומיו בעניין כל שהוא.
  דבר שלא היה ייתכן אצל אביו וסבו או אצל רודנים אמיתיים כמו סטלין ומאו.
  המסקנה :הוא מנהיג בובה בידי אחותו ובעלה ( שהוא כנראה האיש החזק האמיתי המושך בחוטים מאחורי הקלעים ) .מובל ולא מוביל . האיש מעשן ללא הרף אפילו בבית חולים ומסקנתו של המומחה הוא מתנהג כמו ילד מפוחד ולא כמו רודן אכזרי .
  בהחלט מעניין מאוד .ואם כך זה גם מצמצם את האפשרות שתיהיה מתקפה גרעינית מצד צפון קוריאה.ואם תהיה כזאת הרי שהבובה היא זאת שתואשם ולא המושכים בחוטים מאחורי הקלעים.
  מצד שני אם המבצע הזה יביא הצלחה כל שהיא לצפון קוריאה .הרי קים זונג און גם יזכה לכל הקרדיט .

 12. ידיעה מצפון קוריאה :לאחר חודשים בהם איימה המדינה הקומוניסטית במלחמה גרעינית, צפון קוריאה ביצעה מהפך של מאה ושמונים מעלות ופרסמה הצהרה מפתיעה במיוחד לאמריקנים: “בואו נדבר”.

  ההזמנה מהוועדה לביטחון לאומי של צפון קוריאה, בהובלת קים ג’ונג און, אינה ללא תנאים. תוכן ההצהרה קובע כי על מנת לקיים שיחות בין הצדדים, המדינות לא תציב שום תנאים מוקדמים ובנוסף הודיעה פיונגיאנג שהיא אינה מוכנה לוותר על הנשק הגרעיני שבידיה, אלא אם ארה”ב תסכים לוותר גם היא על הנשק ההרסני.
  בתגובה אמרה ארה”ב, כי היא מוכנה לפתוח בשיחות אך זאת רק בתנאי שצפון קוריאה תסכים להיות כפופה להחלטות של מועצת הביטחון של האו”ם כמו גם שתבטיח לעמוד בהתחייבויות הבין לאומיות שלה.”
  דהיינו קים ז’ונג און ביצע לאורך כל הדרך הצגה בלבד באיומיו במתקפה גרעינית על שכנותיו והמערב.זה לא מפתיע ,אבל זה מעורר מחשבות. עם הוא עשה זאת פעם אחת הוא יעשה זאת שוב ,רק שבפעם הבאה יהיה עליו להיות עוד יותר מאיים מהפעם הזאת כדי שיקחו אותו ברצינות גם בפעם הבאה. יהיה עליו לבצע עוד צעדים שלא ביצע בפעם הזאת כדי שיראה יותר מאשר כמוקיון מטורף.
  ומה יהיה בפעם שאחרי הבאה?
  בנתיים סוכנויות הידיעות מדווחות על פי עיתון של גולים צפון קוריאניים ש בכירים במשטר הצפון קוריאני קיבלו במתנה מהנשיא קים ג’ונג און עותקים של ספרו של אדולף היטלר “מיין קמפף”.
  האוטוביוגרפיה הנאצית המפורסמת, שכתב היטלר כאשר ישב בבית הכלא לנדסברג, הופצה בקרב הבכירים, במה שנקרא “ספר מאה העותקים”, המתייחס למחזור מוגבל מאוד של ספרים המחולק אך ורק לבכירים בממשל הדיקטטורי. כמו כן, נוהג המשטר הדיקטטורי לחלק ביום לציון הולדתו של המנהיג, מתנות בעלות משמעויות פוליטיות ואידיאולוגיות.
  על פי הדיווח, הספר לא חולק כדי לגרום לבכירים לאמץ את משנתו הנאצית של היטלר, אלא במטרה למשוך את תשומת לבם לדרכים לשיקום הכלכלה והצבא במדינה, כמו שקרה בגרמניה שאחרי מלחמת העולם הראשונה.
  מקורות צפון קוריאנים שעובדים בסין אמרו ל”ניו פוקוס אינטרנשנל”, שג’ונג און, נשא נאום בו קרא לדרג הבכירים במשטרו לקרוא וללמוד מספרו של היטלר, על תחייתה של אומה בין שתי מלחמות עולם. “הנשיא אמר לבכירים שיש להמשיך את הפיתוח הגרעיני במקביל לפיתוח תכנית הגרעין”.
  המקורות הוסיפו כי און אמר שיש ללמוד מהצלחתו של היטלר לשקם את גרמניה אחרי התבוסה שנחלה במלחמת העולם הראשונה, ודרש ליישם חלק מהשיטות שעבדו בגרמניה. ”
  אז ג’ונג און הוא מעריץ של היטלר.וזה קצת מוזר שהרי ספרו של היטלר תוקף בארסיות את הקומוניזם שצפון קוריאה מחוייבת לו.אבל כנראה שזה כבר לא באמת משנה.
  מן הסתם הוא לומד על חייו ושיטותיו של היטלר של השגת הישגים על ידי הפרחת איומים בלתי פוסקים.

 13. =קוראת ספר חדש על צפון קוריאה-“בנו של אדון היתומים”, ספר טוב לקריאה ומזעזע אם הסיפור דומה למציאות. האם קוצרים אברים מאנשים חיים במחנות עבודה? ואפילו אם הדברים רק קרובים לאמת, מדוע אין העולם מתערב? האם אין בקוריאה די משאבים טבעיים כדי שזה יהיה כדאי? האם מלוכסני עיניים נחשבים לפחות מאחרים? למה איני שומעת דיונים ומחאות?

 14. אין ספק שמנהיגי צפון קוריאה ראויים להיכנס לבית הסוהר כפושעים.אולם איש לא יתקוף אותם בשלב זה.
  יש להם יכולות גרעיניות.והם מן הסתם ינצלו אותם במשברים נוספים.שבכל אחד מהם הם ילכו קצת יותר וקצת יותר על הסף כדי לשמור על תשומת לב עולמית.
  בסופו של דבר המנהיג הצפון קוריאני הנוכחי ( שהוא ככל הנראה בובה בידי המנהיגים האמיתיים ) עושה רושם של שחקן ריאליטי מתוסכל. הוא זקוק לתשומת לב ציבורית ועולמית על כל צעד שהוא עושה.

 15. עדכון חשוב מצפון קוריאה :השליט קים ז’ונג און ,הוציא להורג את גיסו וחבר הטרימיורבאט ששלט במדינה שכלל אותו את הגיס ואת אחותו של קים זונג און.
  זה לאחר שהיו מחשבות ( וגם כאן ) שקים ז’ונג און אינו אלא בובה של הגיס. וזה הופך אותו כעת לכאורה לשליט היחיד והמוחלט.אלא אם כן מי שעומדת מאחורי כל המהלך היא החבר השלישי בטרימיורבאט האישה אחותו של קים ז’ונג און שכרגע לא ברור מה קרה איתה.
  ואולי היא אחרי הכל השליטה האמיתית מאחורי הקלעים בנעשה בצפון קוריאה?
  נכון לעכשיו נראה שלא.היא לא הופיעה באירועים רשמיים ולא ידוע מה עלה בגורלה. כניראה שקים ז’ונג און באמת תפס את השליטה המוחלטת במדינה ושוב אינו המוקיון שהיה קודם.

 16. התזה שלי הייתה מהימים הראשונים שקים הנוכחי דור שלישי של שושלת רודנים אכזריים יתגלה כמקביל לגיוס קליגולה ברודנותו המטורפת.בנתיים נראה שאני צודק.
  אולם האם נכון לעכשיו שנתיים לאחר עלייתו לשלטון קים אכן מתגלה כאכזרי יותר מקודמיו? מאמר מעניין מאוד בטלגרף מראה שקים מתגלה כאכזרי יותר מאביו לאחר שנתיים בשלטון,אבל הוא עדיין פחות אכזרי מסבו שזמן קצר לאחר עלייתו לשלטון פתח במלחמה שהביאה למות מאות אלפים.
  את זה קים הנוכחי עדיין לא עשה לאחר שנתיים בשלטון.בנתיים הוא רק הרחיב מאוד את מערכת מחנות הריכוז בצפון קוריאה ,איים על שכנותיו ועל ארה”ב במתקפה גרעינית ,רצח את חברתו לשעבר .רצח את גיסו.וכו’ וכו.אבל עדיין לא פתח במלחמה ממשית. ולהערכתי כמו קליגולה בזמנו ,גם לא יפתח. הוא נהנה יותר מידי מהשלטון. אבל כן בהחלט יכול להיות שאני אתגלה כטועה.
  http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/northkorea/10522668/Is-Kim-Jong-un-shaping-up-to-be-the-worst-of-the-Kims.html

 17. ועוד עדכון לגבי צפון קוריאה :
  :הם מחקו את כל החדשות ברשת מהעידן שקדם לקים ג’ונג און.מי שמחפש שם היום ברשת לא ידע שהיה עבר לפני קים ג’ונג און.
  כתבה בוינט מודיעה כאן:
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4466255,00.html
  אתר החדשות NK דיווח אתמול (ב’) כי סוכנות הידיעות הרשמית של צפון קוריאה KCNA מחקה 99% מארכיון החדשות שלה. על פי הדיווח, כ-35 אלף כתבות נעלמו מהאתר הרשמי של הסוכנות וכ-20 אלף כתבות הוסרו מאתר “רודונג”, האתר הרשמי של מפלגת השלטון במדינה המבודדת.

  הידיעה העדכנית ביותר שמופיעה בארכיון הדיגיטלי של סוכנות הידיעות הרשמית היא מחודש אוקטובר, ונותרו בה כמעט אך ורק ידיעות המהללות את המנהיג קים ג’ונג און, כמו זו מחודש אוגוסט בשנה שעברה שבו הוא מעביר מסר לילדי המדינה. אפילו ידיעת ההכרזה על מותו של קים ג’ונג איל, אביו של הרודן הנוכחי, הוסרה מהארכיון

  האנליסט פרנק פיינשטיין, שעוקב אחר התקשורת המקוונת בצפון קוריאה, סיפר כי גם התרגומים לכתבות באנגלית, ספרדית, סינית ויפנית הוסרו מהארכיון. “כל הצעדים שנוקט המשטר בפיונגיאנג מחושבים”, מסביר פיינשטיין, שציין גם כי הסוכנות כבר לא מופיעה בחיפוש ב”גוגל”. עם זאת, עדיין יש מקום שניתן לראות בו את הכתבות הגנוזות. אתר המסונף ל-KCNA והמופעל על ידי צפון קוריאנים ביפן לא הושפע מההחלטה, משום שהוא פועל באופן עצמאי וככל הנראה לא ממומן על ידי המשטר בפיונגיאנג.

  אנליסטית, שלא מסרה את שמה לאתר NK מחשש שתיפגע, אמרה: “אני בהלם מהקיצוניות של ההחלטה. זה ברור לגמרי מי לקח אותה”. לדבריה, “יש רצון של קים ג’ונג און לשכתב את ההיסטוריה של צפון קוריאה מחדש בדמותו”.

  תיאוריה נוספת היא שהכתבות הוסרו מהארכיון בעקבות הדיווחים על הוצאתו להורג של דוד הרודן, ג’אנג סונג תאק, בשבוע שעבר בגין מעשי שחיתות. יממה לאחר הדיווח נמחקו מהארכיון 15 כתבות בנוגע לדוד ו-500 כתבות נוספות נערכו מחדש בלי שמו של תאק, שנחשב לאדם השני החזק במדינה ונטען שניסה להפיל את היורש הצעיר.

  עד כאן הידיעה.
  מעניין האם קים ג’ונג און שמע על הספר “1984 ” של אוורול ? שם עוסקים כל הזמן בשיכתוב ההיסטוריה.וכן קל יותר לשכתב את ההיסטוריה אם הכל נמצא באינטרנט.רק צריכים ללחוץ על המתג של המחיקה.

 18. עדכון : קים ג’ונג און רצח את דודו שסייע לו להגיע לשלטון ושאותו כינה “זוהמה ” בנאומו ב1 בינואר 2014 על ידי זה שזרק אותו לכלוב מלא 120 כלבים רעבים שהורעבו במשך ימים טרפו את הדוד ביחד עם חמישה עוזרים שהיו איתו.

  קים צפה ברצח ביחד עם 300 פקידים בכירים.
  ראו דיווח על כך כאן.
  http://worldnews.nbcnews.com/_news/2014/01/03/22156917-kim-jong-uns-executed-uncle-was-eaten-alive-by-120-hungry-dogs-report?lite

 19. הפעולה הזאת מאשרת את טענתי שיש להתייחס אל קים ז’ונג און כאל קליגולה מודרני.הקיסר הרומאי גיוס קליגולה היה כמו קים ג’ונג און אפס מאופס,סתם בן משפחה שהיגיע לשלטון ללא סיבה מיוחדת פרט לכך שהיה קרובו של השליט הקודם.והוא השתמש באמצעי אכזריות וסדיזם קיצוני כדי לשמור על שלטונו ועל הפחד מפניו.כפי שעושה כעת קים ג’ונג און.

 20. המאמר הזה מטיל ספק באמינות הטענות שקים ג’ונג און זרק את דודו ועוד כמה אנשים להיטרף בידי כלבים מורעביםוטוען שזוהי שמועה שקרית.
  כאן :ww.washingtonpost.com/blogs/worldviews/wp/2014/01/03/no-kim-jong-un-probably-didnt-feed-his-uncle-to-120-hungry-dogs/

  שמועה חסרת בסיס.ייתכן ,אבל לא מן הנמנע שקים ג’ונג און עצמו הוא שהפיץ את השמועה הזאת כדי להגביר את הפחד מפניו.בכל אופן איש אינו מטיל ספק שהוא הוציא להורג את דודו ללא משפט אם כי “רק” בפני כיתת יורים.לפני זמן מה הוא רצח בצורה דומה אישה שהייתה חברה לשעבר שלו בטענה שהיא וחבריה עסקו בפורנוגרפיה. ועל כך היו הודעות רשמיות.השערתי אנו עומדים לשמוע על עוד הוצאות להורג כאלו .המטרה תהיה להגדיל את הפחד מפניו בקרב הצפון קוריאנים ומחוצה לצפון קוריאה.

 21. דו”ח מפורט של האו”ם יצא לאור בימים אלו על פשעי המשטר בצפון קוריאה, כנגד מתנגדי משטר ובני משפחותיהם שהדו”ח משווה אותם לפישעי הנאצים וקובע שהמדובר בסוג של “גנוסייד” מודרני..
  \מעבר לכך הדו”ח מציין שהשליט האבסולוטי כיום בצפון קוריאה ק’ים ג’ונג און מבזבז יותר כסף לצרכי תענוגות מאשר אביו שגם הוא הוציא מליוני דולארים על מצרכים מערביים שונים לשימושו בזמן שבני עמו גוועו ברעב.
  כמו גאיוס קליגולה הקיסר הרומאי המטורף.אלא שכיום כבר ברור שקליגולה במאה הראשונה לספירה לא רצח כל כך הרבה אנשים ואפילו לא התקרב לכמות הרציחות שאותן ביצעו שליטי צפון קוריאה בעמם.
  הנה כתבה בנושא מפוקס ניוז
  http://www.foxnews.com/world/2014/02/17/kim-jong-un-bigger-luxury-spender-than-his-father-un-report-finds/?intcmp=obinsite
  orth Korean dictator Kim Jong Un’s lavish spending — including on a private movie theater for 1,000 of his closest friends — eclipses even the legendary ways of his father, according to a U.N. report which also details the suffering of the Hermit Kingdom’s people.

  The 372-page report, released on Monday after a year-long investigation into the country, says Kim Jong Un’s regime tried to import luxury Mercedes-Benz vehicles, high-end musical recording equipment and dozens of pianos.

  Kim’s father, Kim Jong Il, who died in 2011, was infamous for spending lavishly while his people starved. He reportedly had 17 different palaces within the nation, including a private resort near Baekdu Mountain, a seaside home in the city of Wonsan and a massive complex northeast of Pyongyang. The elder Kim, who was obsessed with Elvis Presley and American movies, reportedly spent $1 million per year importing cognac and had dozens of luxury automobiles.

  He also reportedly had a collection of 20,000 DVD films, including American favorites such as Rambo and Friday the 13th.

  ”Luxury good expenditure by the DPRK rose to $645.8 million in 2012,” the report said, citing a 2013 article from the British newspaper The Mirror. “Reportedly, this was a sharp increase from the average of $300 million a year under Kim Jong Il.”

  The regime rakes in funds for luxury spending by engaging in legal and illegal activities, such as assisting in the illegal sale of alcohol in Islamic countries and the trafficking of ivory from Africa to China, a former North Korean official said in the report.

  ”They are kept [in] the personal disposal of the Supreme Leader and used to cover personal expenses of the Supreme Leader, his family and other elites surrounding him, as well as other politically sensitive expenditures,” the report said, according to Reuters.

  The report also accuses North Korea of “systematic, widespread and gross human rights violations,” and crimes against humanity which may be brought to the International Criminal Court.

  “The gravity, scale and nature of these violations reveal a State that does not have any parallel in the contemporary world.”

  An estimated 80,000 to 120,000 people are currently being detained in North Korean political prison camps, the Korea Institute for National Unification says, based on satellite imagery and first-hand testimony.

  “Suspects of major political wrongs may find themselves in a detention interrogation center anywhere from a few days to six months or more,” the report said, according to Reuters.

  Testimony about one detention facility revealed that it was equipped with a water tank, long needles that are driven under prisoners’ fingernails, and shackles used to hold people upside down, the report states.

 22. הרציונל העקום של שושלת המלוכה הצפון קוריאנית.
  1. בפעילותה הרצחנית שושלת זו מזכירה את שלטונו של פול פוט שליטה של קמבודיה לפני כ – 40 שנה אשר חיסל שני מיליון מבני עמו.
  2. צפון קוריאה מאיימת שאם לא תקבל אספקת מזון עבור אוכלוסייתה מכיון שאין לה מספיק משאבים לפיתוח החקלאות ותעשיית המזון . תעשה שימוש בנשק גרעיני. אם לא היו נכנסים להרפתקה הגרעינית היו עומדים לרשותם מספיק אמצעים על מנת לצקת בסיס מוצק לפיתוח החקלאות ולאספקה שוטפת של מזון. מהלכים שאפילו ברה”מ בשיא עוצמתה לא העזה לנקוט בהם. בכול זאת היתה להם קצת אחריות.
  3. כנראה שמטורפים לא חסרים בעולם.
  4. אם לסין יימאס מהמטורפים של צפון קוריאה הם לא יבחלו בשום אמצעים להיפטר מצרה זו והם יודעים לעשות זאת.

 23. יש בעיה “קטנה ” אחת עם צפון קוריאה : יש לה יכולות גרעיניות .
  כפי שאני רואה את זה אין טעם לתקוף אותה מבחוץ יש לה את אחד הצבאות הגדולים בעולם.
  יש טעם לממן תנועת מחתרת מבפנים וזאת תוך כדי גיוס אנשי משטר שמן הסתם מתנגדים לשלטון קים ג’ונג’ און.

 24. ידיעה :מתברר לרודן צפון קוריאה קים ג’ונג’ און יש יחידת האקרים שאותה שלח לפגוע בחברת “סוני ” בגלל שזאת העדיפה להסריט עליו סרט קומי.צפון קוריאה אגב מכחישה.
  מעניין.וגם מוזר אם אכן ההאקרים היו מצפון קוריאה שמקפידה על הגבלה מוחלטת לסוגי מידע שונים לתושבים אז זה אומר שההאקרים האלו נחשפים למידע שההנהגה שלהם הייתה מעדיפה שהם לא יחשפו אליו.
  למעשה זוהי חרב פיפיות.כמה זמן עד שמישהו מההאקרים האלו יתחיל לשאול את עצמו שאלות לגבי מה שהוא נתקל בו לגבי ארצות המערב בהשוואה למה שהוא נחשף אליו מידי יום בארצו ?
  לכן לדעתי ייתכן שההתקפה אחרי הכל לא הייתה של צפון קוריאה אלא של איזה קבוצה מתוחכמת של האקרים.

  בכל אופן ברור שהמתקפה אם נניח שאכן הייתה מצפון קוריאה לא הישיגה את האפקט שאותו רצה מנהיגה. הוא רצה שהסרט שבו הוא מוצג כאידיוט ימחק מהתודעה.במקום זה הוא הפך אותו לסרט המפורסם ביותר בעולם. מה שהיה יכול להיות עוד סרט זניח שיעלה וישכח הפך למשהו שיגיע לתודעה של מיליארדים.
  וראו על כך עוד כאן :

  http://www.haaretz.co.il/news/world/america/1.2517809

  • לא מדובר ממש ביחידה (למרות שקוראים לה “יחידה 180”), אלא בקבוצות של האקרים במקומות שונים בעולם.

 25. ידיעה : בזמן שארמדה אמריקנית מתקרבת לצפון קוריאה ומאיימת עליה כפי שלא אויימה מעולם הצפון קוריאנים ניסו לשגר טיל ( בליסטי ? לא ברור ) כתגובה. הטיל התפוצץ.
  ומה עכשיו ?
  עם אני המנהיג קים ג’ונג און , אל , ובן של אל, ונכד של אל שמעולם לא נאלץ להתמודד בימי חייו עם שום אוייב ושום יריב ועם אמירת “לא” כי אז לכאורה התשובה ברורה . אני אתן פקודה לשגר עוד טיל. ואורה לחסל את מי שיראו כאחראים לכישלון השיגור האחרון.

 26. כמה אישים שמשפחת קים איל סונג המשפחה השלטת בצפון קוריאה מזה קרוב לשבעים שנה ,יכולה למנות כמנהיג עם יחליטו שהיגיע הזמן להיפטר מקים ג’ונג און ששולט שם היום ועורר את זעמם של האמריקנים
  אחד כזה הוא קים פיונג איל דודו של קים גונג’ און והבן הצעיר של סבו קים איל סונג .היום שגריר בצ’כיה.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Kim_Pyong-il

 27. אפשרות אחרת של מנהיג חלופי במקום קים ג’ונג און היא דודתו קים קיונג הואי .הרודן חיסל כבר את בעלה שהיה במשך שמן מה הכוח שמאחורי הקלעים , ויש שמועות שגם היא חוסלה אבל כנראה שלא. והיא יכולה להיות תחליף סביר לשיפור תדמית צפון קוריאה והשושלת בעיני העולם
  : https://en.wikipedia.org/wiki/Kim_Kyong-hui

 28. האישורים מגיעים מכל מקום כמו שצפיתי במאמר הגדול למעלה קצר לאחר עלייתו לשלטון של השליט הצפון קוריאני הנוכחי ,יש לנו כאן גירסה חדשה צפון קוריאנית של הקיסר הרומאי קליגולה ,ביריון מטורף ומפונק.

  orth Korea’s Kim plucks teen sex slaves from schools and executes musicians with anti-aircraft guns, defectofrom-schools-north-korean-defector-reveals.htmlr reveals

  http://www.foxnews.com/world/2017/09/20/kim-jong-un-plucks-teen-sex-slaves-

  Kim Jong Un’s officials plucked teenage girls from North Korean schools to serve as the leader’s sex slaves, indulged in a gluttonous lifestyle while his people starved and ordered public executions that turned into horrific shows of violence, a North Korean defector revealed.

  Hee Yeon, who fled Pyongyang in 2015 and now lives in Seoul, told The Mirror about the years she spent living in constant fear of Kim Jong Un since the ruthless dictator took control of North Korea in 2011.

  “Despite our privilege we were scared. I saw terrible things in Pyongyang,” Hee Yeon said.

  FEMALE PRISONERS IN NORTH KOREAN CAMPS RAPED AND EXECUTED, THEIR BABIES FED TO DOGS, REPORT SAYS

  In what heinous example, she recalled standing in a crowd of 10,000 people assembled to watch the execution of 11 musicians who allegedly made a pornographic video. Security guards ordered the viewers to leave their classes and stand in a stadium around the men, who were tied up and gagged.

  “What I saw that day made me sick in my stomach. They were lashed to the end of anti-aircraft guns,” she said. “A gun was fired, the noise was deafening, absolutely terrifying. And the guns were fired one after the other.”

  She added: “The musicians just disappeared each time the guns were fired into them. Their bodies were blown to bits, totally destroyed, blood and bits flying everywhere…and then, after that, military tanks moved in and they ran over the bits on the ground where the remains lay.”
  Yeon remembered seeing the remains “smashed…into the ground until there was nothing left.” She said the gruesome scene haunted her and took away her appetite for three days.

  A report, released by The Transnational Justice Working Group in Seoul in July, also stated the regime’s firing squad carried out public executions in school yards, bridges and sports stadiums.

  But that was just the tip of the insanity Hee Yeon said she witnessed. She said no one was immune to the young leader’s vicious whims, and anyone could be executed if they were suspected of disloyalty.

  NORTH KOREA FIRING SQUAD CARRIES OUT PUBLIC EXECUTIONS IN SCHOOL YARDS, REPORT SAYS

  “I was brought up [and] told he was like a god – that he was as a young boy an expert sailor, marksman before the age of seven, god-like,” she said. “Then I met him at big events, I found him terrifying, really scary, nothing god-like about him.”

  Several previous reports also painted Kim as a hot-tempered man. He reportedly executed his uncle, Jang Song Thaek, when he “flew into a rage” after finding out about an alleged coup plot that was planned with China. Nam Sung Wook, a security expert, recalled the leader “exploded with foul language” when his former girlfriend suggested he stop smoking.

  Hee Yeon also said “the prettiest” schoolgirls were taken away to work in one of Kim’s “hundreds of homes around Pyongyang.”

  “They learn to serve him food like caviar and extremely rare delicacies. They are also taught how to massage him and they become sex slaves,” she said. “Yes, they have to sleep with him and they cannot make a mistake or object because they could very easily simply disappear.”

  And as the rest of North Korea suffered from poverty and food shortages, Kim was reportedly indulging in $2,700 “bird’s nest soup,” caviar and other imported dishes.

  “One of my friends went to work at one of his hundreds of homes in Pyongyang and she told me this was what he liked,” Hee Yeon told The Mirror.

  CAN US MILITARY SHOOT DOWN A NORTH KOREAN MISSILE?

  Kim came into power when his father died from a heart attack in December 2011. He has been credited with propelling the regime’s missile and nuclear program, appointing rocket scientists to identify flaws in the program that hadn’t been noticed before. Little is known about his secretive family, but he is married to Ri Sol-ju and reportedly has three children, according to South Korea’s Yonhap News Agency.

  This undated file image distributed on Sunday, Sept. 3, 2017, by the North Korean government, shows North Korean leader Kim Jong Un at an undisclosed location. North Korea’s latest nuclear test was part theater, part propaganda and maybe even part fake. But experts say it was also a major display of something very real: Pyongyang’s mastery of much of the know-how it needs to reach its decades-old goal of becoming a full-fledged nuclear state. The jury is still out on whether North Korea tested, as it claims, a hydrogen bomb ready to be mounted on an ICBM. (Korean Central News Agency/Korea News Service via AP, File)
  Administrator Brock Long addresses plan
  Kim vowed to complete his nuclear program despite recent U.N. sanctions against North Korea and President Trump’s threats to destroy the dictatorship. Trump addressed the U.N. assembly on Tuesday and mocked Kim as “rocket man,” saying the dictator was “on a suicide mission for himself and his regime.”

  North Korea has threatened to strike the U.S. territory of Guam with missiles and conducted its 15th missile test of the year last week. It carried out its sixth nuclear test in early September. But amid the bombastic threats, Hee Yeon said the leader’s actions reflect his fear the regime will eventually be toppled.

  “Kim Jong-Un threatens war because he feels cornered and has no escape,” she said.

 29. שליט צפון קוריאה ‘קים ג’ונג און מאיים עכשיו על ארה”ב ועל המערב שהוא יבצע ניסוי נשק גרעיני נוסף ומאיים שוב במלחמה גרעינית .
  איך על המערב להגיב?
  על המערב ועל המזרח ביחד ,ארה”ב רוסיה סין והודו להוציא הצהרה משותפת שכל ניסוי פצצה כזאת של צפון קוריאה תיענה בחומרה. ואם וכאשר צפון קוריאה תבצע את הניסוי הגרעיני שלה יש להשמיד כמה הארמונות של קים גו’נג און. הוא כמובן לא יפגע שהרי הוא נמצא זה מזמן בבונקר תת קרקעי אי שם. אז שלא יצא יותר מהבונקר שלו ושישאר שם לנצח
  .אגב אני מאמין בהחלט לכל ההצהרות של השליט הצפון קוריאני ולדעתי הוא לא מבלף בכלל ומה שהוא יוכל לעשות הוא יעשה. הוא מבחינתו הרי אל בן של אל ונכד של אל .
  מבחינתנו וגם מבחינת הרוסים והסינים וההודים המדובר במשוגע שהוא איום על שלום העולם. .ומשום כך יש להגיב על כל ניסוי נוסף שלו בחומרה וללא דיחוי.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

19 + תשע =