'ארבעת העוזרים' – ואריאציה על איש ג'ונגל מאת גבריאל מוקד

Image result for ‫ואריאציות גבריאל מוקד‬‎

'וריאציה' חדשה שכתב פרופסור גבריאל מוקד עוסקת בטרזן איש הג'ונגל

העורך וחוקר הספרות פרופסור גבריאל מוקד ידוע גם הודות ל'וראריאציות', קטעי פרוזה שהוא כותב על נושאים פילוסופיים, מדעיים, בדיוניים ואישיים. לפניכם ואריאציה חדשה שכתב ועוסקת בדמותו של טרזן איש הג'ונגל מהזווית המיוחדת של מוקד.

גבריאל מוקד נזכר: "נתקלתי לראשונה בדמות של טרזן, לעולמו ולבעלי בריתו בפולין, בחוברת עם סיפורי קומיקס מתורגמים לפולנית. לאחר מכן נפגשתי בהם בסרטים. וגם כאשר הגעתי לארץ ישראל לאחר שנות השואה, הייתה זאת תדהמה בשבילי לגלות שגם שם מכירים ואוהבים את טרזן בגילומו של ג'וני וייסמילר האחד והיחיד."

לפניכם וריאציה על טרזן

אלי אשד

ארבעת העוזרים

מוקדש לאלי אשד

ברגע המכריע יופיע בוודאי לעזרתו הנאמנים מכל הפילים, אלו המפרקים תמיד בחדקיהם את כל מוטות המכלאות שהיה עצור בם וכלוא בהם, ומשחררים אותו לחופש אל האור מהחושך הנורא.

זאת בנוסף לסיוע רב ערך שניתן מצד רע הנעורים הקרוב ביותר שלו, הגורילה קרצ'ק חד הניבים שהיה יכול להפיל כל מתגושש אנושי ענק אך נטול ניבים שלא התאמן איתו מילדות.

ואולי יהיה לצידו גם אריה הזהב ג'ד בל ג'ה מחליק חרישי ומפיל מורא מתוך מעבה הג'ונגל.

ומי יודע אולי גם טירו עצום הממדים יתגשם בצדודיתו הענקית מעל הדמויות הקטנות של אויביו הגמדיים הנסים כעת בבהלה ומנסים לשווא להתחבא בפינות נסתרות מבן בריתו הגדול מכל גודל אשר מעולם לא היה ברור לו מדוע יציר בלהות כזה דבק בו בנאמנות כזאת, מתנשא מעל אויביו ומעליו במלוא קומתו המפלצתית מתוך הצהרת ידידות כלפיו שהשמיע תדיר בקול רעם צרוד ומפיל אימה הממוטט תוך כדי כך עצים וסלעים.

Image result for tarzan russ manning

עוד על הוואריאציות של גבריאל מוקד ראו:

היוצר כגיבור קוסמי: הוואריאציות של גבריאל מוקד

אודות פרופסור גבריאל מוקד

מאז 1958 עורך את כתב העת "עכשיו". השתתף בפעילותן של חבורות ספרותיות שונות, ותמך בפעילותם של משוררים רבים: החל מחבורת "לקראת" בשנות החמישים והשישים, ועד חבורות "כתם" ו"עמדה" הניאו-מודרניסטיות בשנות האלפיים. את עבודת הדוקטורט שלו עשה באוניברסיטת אוקספורד, ובעקבותיה אף פרסם בהוצאת אוקספורד את ספרו Particles and Ideas, העוסק במשנתו של הפילוסוף האירי ג'ורג' ברקלי. במהלך השנים פרסם מאמרים רבים בכתבי עת מדעיים בארץ ובעולם העוסקים במגוון תחומים פילוסופיים. עוסק רבות בביקורת שירה ופרוזה.
הפוסט הזה פורסם בתאריך פרוזה עם התגים , , . קישור קבוע.

סגור לתגובות.