ערי מקלט תת קרקעיות: הפתרון החדשני לבעיית מחירי הנדל"ן

מעזה ועד לקנדה, מבנק ישראל ועד למנהרות הכרמל: כדור הארץ הולך ומתמלא, והאנושות מתחילה להבין שהעתיד נמצא מתחת לפני האדמה. אלי אשד במאמר על הפתרון המדעי-בדיוני, או שמא להפך, פתרון שחוזר לימי קדם, למצוקת הנדל״ן בישראל. מסע עמוק אל בטן האדמה

הופיע ב"דיוקן - מקור ראשון" גיליון 918, 13.3.2015

אודות אלי אשד

סופר, מרצה ובלש תרבות. פרסם את הספרים "מטרזן ועד זבנג" - סיפורה של הספרות הפופולארית הישראלית" ( "בבל" 2003) ו"הגולם -סיפורו של קומיקס ישראלי" עם אורי פינק ( "מודן" 2003). פרסם מאמרים רבים בעיתונות, בכתבי עת וברשת בנושאי ספרות ותרבות פופולארית, מדע בדיוני, קומיקס ועוד.
הפוסט הזה פורסם בתאריך ארץ ישראל, חזון ופוליטיקה, מדע פופולרי עם התגים , , , , . קישור קבוע.

2 תגובות על ערי מקלט תת קרקעיות: הפתרון החדשני לבעיית מחירי הנדל"ן

 1. מאת חיים מזר:‏

  מספר תוספות
  1.את מגרש החנייה שהיה לפני מספר במתחם הבימה – היכל התרבות הורידו מתחת ל'קרקע . 3 קומות חנייה. הוא נבנה כך שיוכל לשמש גם כמקלט מפני לוחמה גרעינית ויוכל להכיל נדמה לי 3000 או 5000 אנשים, המספר המדויק לא זכור לי.
  2. בשבדיה בזמן המלחמה הקרה בנו נמל ים ושדה תעופה מתחת לאדמה.
  3. בסין גם כן בזמן המלחמה הקרה בנו מתחת לבייגי'ן עיר תת קרקעית כהכנה לקראת מלחמה גרעינית לקרקע. עיר זו יכלה להכיל 4 מיליון אנשים.
  4. בכיף קנברל , מרכז שיגורי החלל של ארה"ב נבנה מקלט תת קרקעי שאליו יכלו אסטרונאוטים במקרה של אסון להיחלץ מהחללית שלהם ולהגיע אליו תוך שניות.
  5. באשר לקפדוקיה קיים מרכז מגורים תת קרקעי גם במלטה. לא יודעים מי בנה אותו.
  6 במיתולוגיות של חלק משבטי האינדיאנים בארה"ב ושל האבוריג'ינים באוסטרליה קיימת מסורת האומרת שמקורם הוא מתחת לאדמה. חומר למחשבה.