כל יום שישי יקום תרבות מפיצה שבועון ובו הפניות למאמרים שפורסמו בשבוע החולף, ולעיתים למאמרים שפורסמו ביקום בשנים קודמות באותם נושאים שנדונו בשבוע הזה.

להלן השבועון מיום שישי האחרון, ה-25 למאי 2024: שריר על גורודיש, רצח במגדל המים בדוקאביב, מקדש חוניו במצרים, סם רקובר, עדן סימן טוב, קלינסקי על נחל עוז, “קנקן” על עתיד הביולוגיה, והמלצות.

שבועון יקום תרבות

לכל קוראינו שלום,
אנחנו מקווים שאכן שלום לכולכם.
ישראל היא בעיצומה של מלחמה רבת חזיתות, ואפשר לקוות שאולי הפסקת אש והחזרת החטופים בקרוב. אבל אנחנו כתמיד איתכם כנציגי עולם הספרות הישראלי לדורותיו, שהוא תמיד פעיל למרות הכל גם עכשיו ובמיוחד עכשיו.

אנו פונים לציבור קוראינו לשלוח אלינו סיפור, מאמר, שיר, ציור, קומיקס, או כל יצירה אחרת, העוסקים בעתיד שאותו היינו רוצים לראות, “אוטופיה”, בניגוד לעתיד שאנו פוחדים שיהיה, “דיסטופיה”.

ויש לנו גם בקשה:

“יקום תרבות” זקוקה לתמיכה בפעילותה, במיוחד בתקופה קשה זו לתרבות.
נשמח מאוד לתרומתכם, אנא תרמו בקישור המצורף.

בתודה מראש מצוות יקום תרבות.


ד”ר לימור שריר נזכרת בימים שהיתה פקידת לשכה של אלוף שמואל גונן “גורודיש” בזמן מלחמת יום הכיפורים, באיום עליה בתחרות מיס יוניברס באתונה בשנת 1973, ועורכת השוואות בין המחדל של 6 באוקטובר 1973 למחדל של 7 באוקטובר 2023.


ביום ראשון ה-26 במאי, בשעה 19:00, יוקרן במסגרת פסטיבל דוקאביב סרטם של הבמאים דניאל נחנסון ועודד פרבר “רצח במגדל המים”. הסרט הוא המשך ישיר של הפודקסטים שנחנסון יצר ביחד עם אשד ב”יקום תרבות” על חייו של דוד תדהר כבלש.


האזינו לפודקסטים.


ד”ר חני ברקת גלנצר מספרת על פרשיה היסטורית כמעט לא ידועה: סיפורו של בית מקדש יהודי שהתקיים במצרים במקביל לבית המקדש בירושלים ונסגר מסיבות לא באמת ידועות זמן לא רב לאחריו.


סם רקובר בסיפור פנטסטי שהוא אולי על העבר הרחוק ואולי על העתיד הלא כל כך רחוק.


עדן סימן טוב בסיפור לכאורה תמים על ילדה קצת שמנה שאוהבת לקרוא.


איתן קלינסקי חוזה עתיד חדש וטוב יותר לאנשי לנחל עוז שישובם נחרב, בהתבסס על חברי הקיבוץ שהכיר אישית.


דור ירושלמי “קנקן” בשיר במסגרת “פרויקט אוטופיה” על האפשרויות שהביולוגיה המודרנית מאפשרת ואולי יהיו זמינות בקרוב.


ולבסוף בהמלצות סוף השבוע יואב ויכסלפיש ממליץ על הסרט בדוקאביב “מבוקש: רוני קלדרון”, וחגית בת-אליעזר על ההצגה “זינוק” בתיאטרון “הבית”.

אנו מאחלים לכם ולכולנו שנשרוד את האירועים בהצלחה ולמרות הכל נמשיך הלאה לזמנים טובים יותר.

מערכת “יקום תרבות”


קיראו על חידושים באתר גם בדף הפייסבוק שלנו.

ראו את סיכום פרויקט הדיסטופיות של יקום תרבות, על מדינת ישראל שאנו לא רוצים לראות.

אתם מוזמנים להיכנס באופן קבוע לדף האירועים שלנו שבו יש תיעוד של האירועים הספרותיים והתרבותיים שערכה עמותת יקום תרבות לאורך השנים  מ-2010 ואילך.


אנו מזמינים את ציבור הסופרים לשלוח לפרסום סיפורים שזכו בעבר בפרסים ספרותיים.

https://www.yekum.org/2021/02/פירסום-סיפורים-זוכים-בתחרויות-הודעה-ל/

רשימה של סיפורים כאלו שפורסמו ב”יקום תרבות” תוכלו למצוא כאן.

https://www.yekum.org/2021/02/פירסום-סיפורים-זוכים-בתחרויות-הודעה-ל

אתם מוזמנים גם להיכנס לדף פרויקט הסיפור התנ”כי וההיסטורי שלנו שבו אנחנו מביאים סיפורים קלאסיים וחדשיים ואף עכשוויים על תולדות עם ישראל בימי התנ”ך ולאורך הדורות.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

3 + 17 =