כריכת ״משולש הזהב״ של פרידה גודוביץ בעריכת ישראל גודוביץ
כריכת ״משולש הזהב״ של פרידה גודוביץ בעריכת ישראל גודוביץ

האדריכל ישראל גודוביץ’, שהיה מהנדס העיר תל אביב, פירסם לאחרונה את הספר משולש הזהב: מיניאטורות תל אביביות (הוצאה עצמית 2023). זהו ספר של רשימות על מקומות שונים בתל אביב הקטנה של ימי ילדותו כפי שהכירם, ועל האנשים המוזרים והמעניינים שחיו בהם.

הרשימות מבוססות על פנקס רשימות של אמו של גודוביץ, פרידה, שמצא בעזבונה, אבל אף שפרידה גודוביץ’ מופיעה כמחברת הספר, בעיקרן הן שלו – זכרונות נוסטלגיים וגם לא נוסטלגיים של מי שהיה ילד בתל אביב של שנות השלושים והארבעים במאה הקודמת, על מה שהיה, ועל אנשים שחיו בתל אביב של פעם שלא תחזור יותר.

ב-15 בינואר 2024 בשעה 20:00 ב”סלון” של המשוררת חגית בת-אליעזר, בקומה העליונה בדיזינגוף סנטר ליד קולנוע “לב” בתל אביב, ישתתף ישראל גודוביץ’ באירוע “תל-אביב בשירה ובאדריכלות” על העבר-ההווה-והעתיד של העיר תל אביב, לרגל צאת הספר, ויספר על תוכניותיו לגבי העיר וכיצד הוא רואה אותה. באותו שבוע יחול גם יום הולדתו ה-90 של האדריכל המפורסם והמזוהה עם תל-אביב.

באירוע “תל-אביב בשירה ובאדריכלות” ישתתפו משוררים ויוצרים שונים: המארחת חגית בת-אליעזר; מיכל דורון; אייל חיותמן; אביביה רז; טובה נוה; דבי סער; וגם יוצרים אחרים. המשתתפים יקריאו שירים חדשים וותיקים על העיר תל-אביב בעבר ובהווה או בעתיד.

המערכת

ישראל גודוביץ’. ויקיפדיה

להלן פרק מהספר “משולש הזהב: מיניאטורות תל-אביביות”:

עמוד מהספר ״משולש הזהב״ של גודוביץ
צילום של שכונת סומייל הישנה מהספר ״משולש הזהב״ של גודוביץ׳

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

עשרים + 8 =