חגית בת-אליעזר, שגרירת יקום תרבות לאירועים, ממליצה

על הסרט “20 אלף מינים של דבורים”

כרזת הסרט "20 אלף מינים של דבורים"
כרזת הסרט “20 אלף מינים של דבורים”

הסרט “20 אלף מינים של דבורים” מוקרן מאתמול, 11.1.2024, בבתי הקולנוע בארץ. זהו סרט הביכורים של הבמאית והתסריטאית אסטיבליז אורסולה סולגורן, שעשתה לפניו סרטים קצרים.

אם ושלושת ילדיה, המתגוררים בספרד, נוסעים לחופשת הקיץ לכפר בחבל הבאסקים, למשפחתה של האם, שעוסקת מדורי דורות בגידול דבורים. הילד הקטן, בן ה-8, מתלבט בזהות המגדרית שלו. שערו הארוך מקנה לו דמיון לבת, הוא מעדיף שיקראו לו בשם “קוקו”, שכנראה מתאים לשני המגדרים, ולא בשם האמיתי שלו, הייחודי לבנים, והוא מדבר בגלוי על כך שהיה רוצה להיוולד כבת. נשות הכפר המבוגרות, והסבתא בפרט, משמשות לילד המתלבט סביבה תומכת, ועוזרות לו באופן משמעותי בנושא הזהות המגדרית שלו.

אני מרגישה שחשיפת כל פרט מידע נוסף תקלקל את חוויית הצפייה בסרט, תהיה “ספויילר” אמיתי מלשון “spoil”. ראיתי את הסרט בהקרנת עיתונאים מוקדמת, ועכשיו, בזמן כתיבת ההמלצה, פתחתי את “תיק העיתונות”, שקיבלתי במייל עם ההזמנה להקרנה, ושמחתי שלא קראתיו לפני הצפייה.

הסרט מצולם בסביבה כפרית שמשית, מצטיין במשחק נהדר, מיטיב עם דמויותיו, ומספק לצופים מתח אחר, לא מסוג של פשע, וגם פיוס מסוים בסופו.

אני ממליצה לצפות בסרט, מבלי לקרוא מידע נוסף עליו, הזמין ברשת.

תמונה מתוך הסרט ״20 אלף מינים של דבורים״
תמונה מתוך הסרט ״20 אלף מינים של דבורים״

תגובה אחת

  1. תודה, תודה, חגית, לך וליקום תרבות. בדיוק חשבתי שאני רוצה לראות סרט מחר, ואת פתרת לי את ההתלבטות במה לבחור…

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

7 + שתיים =