לוגו פרויקט אוטופיה
לוגו פרויקט אוטופיה

מתוך מגוון החומרים אשר מגיעים לפרויקט אוטופיה אנו מפרסמים, גם בימים אלה, יצירות נבחרות, אשר מתארות עתיד אופטימי, רצוי, טוב יותר מההווה.

ורדה שפין גרוס מחזיקה את ספרה ״פרפר הגבס״
ורדה שפין גרוס מחזיקה את ספרה ״פרפר הגבס״

ורדה שפין גרוס נולדה וגדלה ברחובות, עיר ההדרים, למדה משפטים בהר הצופים באוניברסיטה העברית בירושלים, וכיום, מזה עשרות שנים, היא תל-אביבית גאה, רוכבת במרחביה על אפניים חשמליים, וגרה בצפון הישן, מרחק פסיעה מנחל הירקון ומאהבתה הגדולה מאז ומתמיד, הים.

ורדה שפין גרוס היא עורכת דין ומשוררת. תמיד אהבה את המילה הכתובה. עד גיל 25 כתבה יומנים, שירים, מכתבים, ואז התמסרה למקצוע עריכת הדין. בגיל 50 חזרה לכתיבה ומאז לא הפסיקה.

ורדה שפין גרוס הוציאה עד כה 3 ספרי שירה: ‘ימינֵך’, 2011, הוצאת פרדס – בעריכת יקיר בן משה; ‘ורדה ורדה’, 2015, הוצאת עמדה – בעריכתם של מרדכי גלדמן ז”ל ושל יקיר בן משה; ‘פרפר הגבס’, פואמה, 2022, הוצאת עמדה – בעריכת מרדכי גלדמן ז”ל.

בקרוב יראה אור ספרה שבכתובים, בעריכתם של מרדכי גלדמן ז”ל ושל סוזי רזניק.

ורדה מעידה על עצמה שהיא פנסיונרית מאושרת, ואופטימית כדרך חיים.

מובא כאן השיר “לא מאוחר” מתוך הפרק “דרכִּי אל האור” של הפואמה “פרפר הגבס”.

“פרפר הגבס”- על תשוקתו של פרפר הגבס להמריא, על אהבת החיים, כוחות נפש ועוצמות, על נפלאות המוח וגלי מוח מסתוריים, אמונה בעצמי ותובנות. זהו סיפור על תאונה קשה, על 10 ימים בלי הכרה, על איכילוב, לוינשטיין, ושיקום מופלא. זאת פואמה של “חילונית מאמינה” על הודיה, על ברכת גומל מאוחרת, “דרכה אל האור”, על אופטימיות, על ראיית הטוב שברע, בהומור ובחום, ועל חשיבותה של חברות.

הפואמה “פרפר הגבס”, אשר לה פן של אוטופיה שהתגשמה, אותה ערך מרדכי גלדמן בחודשי חייו האחרונים,
נתנה לו כוח ואופטימיות.

כריכת ״פרפר הגבס״ של ורדה שפין-גרוס
כריכת ״פרפר הגבס״ של ורדה שפין-גרוס
השיר ״לא מאוחר״
השיר ״לא מאוחר״

ראו גם

ד”ר מיכאל מירו מדבר עם ורדה על “פרפר הגבס”

הופעה של ורדה בערב של שירה ועריכת דין

וגם ראיון בגלי צה”ל בתכנית “ספרים רבותי ספרים” 8/4/22, מהדקה ה-41 בסרטון, וראו גם את הראיון הזה, וראיון נוסף.

הפוסט הקודםהשיר על הרב עזריה מן האדומים – שיר מאת אמיר גלבע
הפוסט הבאהמלצות אנשי יקום תרבות לסוף השבוע 24-25 נובמבר 2023
ורדה שפין גרוס מחזיקה את ספרה ״פרפר הגבס״
ורדה שפין גרוס נולדה וגדלה ברחובות, למדה משפטים בהר הצופים באוניברסיטה העברית בירושלים, וכיום, מזה עשרות שנים, היא תל-אביבית גאה. היא עורכת דין ומשוררת. תמיד אהבה את המילה הכתובה. עד גיל 25 כתבה יומנים, שירים, מכתבים, ואז התמסרה למקצוע עריכת הדין. בגיל 50 חזרה לכתיבה ומאז לא הפסיקה. עד כה הוציאה 3 ספרי שירה: 'ימינֵך', 2011, הוצאת פרדס – בעריכת יקיר בן משה; 'ורדה ורדה', 2015, הוצאת עמדה – בעריכתם של מרדכי גלדמן ז"ל ושל יקיר בן משה; 'פרפר הגבס', פואמה, 2022, הוצאת עמדה – בעריכת מרדכי גלדמן ז"ל. בקרוב (2023) יראה אור ספרה שבכתובים בעריכתם של מרדכי גלדמן ז"ל ושל סוזי רזניק.היא מעידה על עצמה, שהיא פנסיונרית מאושרת, ואופטימית כדרך חיים.
בוגרת האוניברסיטה העברית במתמטיקה ומדעי המחשב, ומוסמכת הטכניון במתמטיקה. עובדת בתעשית המחשבים. למדה בסדנאות לשירה בהנחייתם של דליה רביקוביץ, רבקה מרים, ויעקב בסר. פרסמה ארבעה ספרי שירה: "השקת ספינת צפייה" (2008), "התנסויות" (2012), "בעזרת חברים" (2016), "כח משיכה" (2020). מתרגמת שירים מרוסית ומאנגלית, מפרסמת רשימות ביקורת על ספרי שירה, על סרטים, ועל הצגות תיאטרון. יוזמת ומנחה אירועי שירה.

תגובה אחת

  1. “והחיים מסעירים/ ויש בהם הבטחה להרפתקה, לאהבה, למרחקים, להפתעות”. מלהיב ומשמח ש”לא מאוחר”. תודה על המסר המעודד. נחוץ מאד בימים שפופים אלה. תודה לוורדה על השיר ולחגית על המיזם. תודה גם ליקום תרבות.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

18 − 12 =