לכבוד פסטיבל אנימיקס החל השבוע אנו מביאים סיפור קומיקס קלאסי של גיורא רוטמן. כיום אדריכל מכובד ובעברו השובב כותב וצייר קומיקס חשוב במדינת ישראל הצעירה, מה שאז לא נחשב, והיום כבר כן (?), לעבודה ראויה לאמן “אמיתי”.

“משעול הפרטיזנים”, שכתב וצייר גיורא רוטמן, פורסם לראשונה במעריב לילדים 1985, ושוב במגזין “אותיות” כרך ו’ 1-9.94 הפעם בצבעים, ב-40 חלקים.

העלילה היא על לוחם ארץ ישראלי שנתפס מעלה מעפילים ארצה, ומגויס על ידי הבריטים כדי לחדור לאירופה הכבושה בידי הנאצים, ולעזור לפרטיזנים של טיטו. הסיפור נכתב בהשפעת Partisans של אליסטר מקלין, שעסק בפרטיזנים של יוגוסלביה במלחמת העולם השניה, והתבסס על מחקר היסטורי מדוקדק. הספר תורגם לעברית על ידי אליעזר כרמי ויצא לאור בהוצאת מ. מזרחי ב-1983.

נראה שהסיפור שוב רלבנטי בימינו, כששוב יש פרטיזנים במסגרת מלחמת רוסיה-אוקראינה.

כריכת ״פרטיזנים״ של אליסטר מקלין

והנה הסיפור שהוא אחד מהפסגות של הקומיקס ההרפתקני המקורי בעברית.

הערת המערכת : בעמודים האחרונים יש בלבול במספור שהוא טעות של כתב העת ולא שלנו.

הפוסט הקודםאוגנדה האחרת: שלושה סיפורים מאת פרופסור יעקב שביט על אוגנדה יהודית
הפוסט הבאאברהם שלונסקי בארץ עוץ
גיורא רוטמן
יליד 1947 בתל אביב. נשוי, אב לשניים וסב לשלושה. מצייר מגיל 5 וציורים אלו פורסמו ב"דבר לילדים". עם תום השירות הצבאי, לימודי ארכיטקטורה בטכניון בחיפה. במקביל יצר סיפורי קומיקס עבור "הארץ שלנו". קומיקס הרפתקני בסגנון ריאליסטי. בדרך כלל עלילות עם רקע היסטורי. רובם סופרו וצויירו על ידו. כמה סיפורים צייר עבור ״יריב אמציה״, הוא הסופר פנחס שדה. כמה מסיפוריו נוצרו ביחד עם חברו הוותיק דב זיגלמן, ביניהם הקומיקס הארוך "יוסק'ה מאיור", שבו העבירו דרך גיבור אחד את מלחמת העצמאות. בשנות ה- 70, ה- 80 וה- 90 יצר קומיקסים רבים במקביל לפיתוח משרד האדריכלות שלו. כמו כן אייר ספרים, בפרט כ- 24 ספרי חסמב"ה של הסופר יגאל מוסינזון המנוח, אתו היה בידידות אמיצה. כיום מוביל את משרד רוטמן-א.ב. אדריכלים ומתכנני ערים, ביחד עם אשתו אתי, בנו יואב, ובתו מאיה.

תגובה אחת

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

ארבע עשרה + 5 =