כל יום שישי יקום תרבות מפיצה שבועון ובו הפניות למאמרים שפורסמו בשבוע החולף, ולעיתים למאמרים שפורסמו ביקום בשנים קודמות באותם נושאים שנדונו בשבוע הזה. השבוע הבאנו מאמרים שפורסמו ביקום תרבות בעבר על דרך בורמה ועל חג השבועות.

להלן השבועון מיום שישי האחרון, ה-2 יוני 2023: זום רוח החופש,הסיקריים,יגאל צור,גורדון על ברגסון,אוהד שרון על מהיר ועצבני,חגית בת אליעזר על מיכל דורון,תמי כץ לוריא חלום ליל קיץ,והמלצות

שבועון יקום תרבות

ביום חמישי 8/6/23 נקיים אירוע בזום להכרזה על הזוכים בתחרות השירה ״רוח החופש״, הקישור לזום יתפרסם בהודעה המקושרת ביקום תרבות בהמשך.

עם או בלי רלוונטיות למתרחש בארץ בימים אלו עם התפרעויות של קיצונים ד”ר אורי אל-גד כותב על הסיקריים, על מעשיהם בזמן המרד הגדול, ועל כיצד משפיעה התפיסה הפוליטית הנוכחית על האופן שבו מפורשים מעשיהם.


פרק נוסף מספר המתח החדש של יגאל צור “סודות קטלניים, קשרים מסוכנים”, שמביא הצצה גיאופוליטית לא מוכרת בישראל על האויגורים וסין, ומזכיר לנו ש”אנחנו לא פינלנד” כמו שהיה מקובל להגיד (אף שעכשיו גם לפינלנד יש צרות עם שכנה ממזרח).


פרופסור אלכס גורדון ברשימה על חייו של ההוגה הצרפתי יהודי החשוב אנרי ברגסון, שהאמין שיהדותו לא חשובה, עד שהנאצים הראו לו את טעותו.


אוהד שרון עם קצת אקשן לא מזיק, בניגוד לאקשן שיש לנו במציאות, על הסרט “מהיר ועצבני 10” והסרטים הקודמים בסדרה.


סיפור של מיכל דורון עם הקדמה של חגית בת-אליעזר על הסיפור ועל ספרה של דורון “מעבר לגבעות החשופות” שיצא לאור בשנת 2022.


תמי כץ לוריא על גרסתו של אלכסנדר אקמן ל”חלום ליל קיץ” של שקספיר במחול של ארוטיקה והומור.


בהמלצות סוף שבוע חגית בת-אליעזר ממליצה על תערוכה חדשה במוזיאון טיקוטין בחיפה.


אנו מקווים שתיהנו,

מערכת “יקום תרבות”


קיראו על חידושים באתר גם בדף הפייסבוק שלנו.

אתם מוזמנים להיכנס באופן קבוע לדף האירועים שלנו שבו יש תיעוד של האירועים הספרותיים והתרבותיים שערכה עמותת יקום תרבות לאורך השנים  מ-2010 ואילך.

https://www.yekum.org/2019/07/רשימת-האירועים-שקיימה-עמותת-יקום-תרבו/

אנו מזמינים את ציבור הסופרים לשלוח לפרסום סיפורים שזכו בעבר בפרסים ספרותיים.

https://www.yekum.org/2021/02/פירסום-סיפורים-זוכים-בתחרויות-הודעה-ל/

רשימה של סיפורים כאלו שפורסמו ב”יקום תרבות” תוכלו למצוא כאן.

https://www.yekum.org/2021/02/פירסום-סיפורים-זוכים-בתחרויות-הודעה-ל

אתם מוזמנים גם להיכנס לדף פרויקט הסיפור התנ”כי וההיסטורי שלנו שבו אנחנו מביאים סיפורים קלאסיים וחדשיים ואף עכשוויים על תולדות עם ישראל בימי התנ”ך ולאורך הדורות.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

6 − שלוש =