כל יום שישי יקום תרבות מפיצה שבועון ובו הפניות למאמרים שפורסמו בשבוע החולף, ולעיתים למאמרים שפורסמו ביקום בשנים קודמות באותם נושאים שנדונו בשבוע הזה. השבוע הבאנו מאמרים שפורסמו ביקום תרבות בעבר והקשורים ליום הזיכרון וליום העצמאות.

להלן השבועון מיום שישי האחרון, ה- 12 מאי 2023: פינק על היטלר בגהנום,אלן גינזבורג,ברקוביץ על סלעית,מצוב-כהן על שלו,חקק על בורלא,טלי כהן שבתאי,דויד לידר,והמלצות.

שבועון יקום תרבות

תחרות השירה “רוח החופש” ותחרויות “פו 2023” הסתיימו, נודיע בקרוב על הזוכים.

ביום שלישי 23//23 נקיים אירוע לכבוד אדגר אלן פו, בו נכריז גם על הזוכים בתחרויות פו 2023 לנוער ולבוגרים. הכניסה ללא תשלום.


השבוע חל יום הניצחון של בעלות הברית על הנאצים בראשות הפיהרר היטלר. לציון זה הנה הירהור סאטירי של הקריקטוריסט והקומיקסאי אורי פינק על היטלר בגיהנום.


בימים אלו של צלילי מלחמה בין ישראל ואיראן השיר על הסכסוך הישראלי ערבי שכתב אלן גינזברג, משורר יהודי אמריקני ידוע, ותרגם נתן זך, נראה רלבנטי כמו תמיד.


בזמן שבעוטף עזה יש טילים אילן ברקוביץ׳ מביא שירים של סלעית, משוררת מישוב בעוטף עזה, שהיא גם צאצאית לקהילת יהודי ג’רבה בטוניס.


והנה עוד רשימה שלו על שיר של סלעית.


לזכרו של הסופר המנוח מאיר שלו עופרה מצוב–כהן ברשימה על יצירתו.


בלפור חקק נזכר בסופר החשוב אך הנשכח יהודה בורלא ומציע להזכר בו, ובבני דורו.


לרגל צאתו לאור של הספר הרביעי מאת המשוררת טלי כהן שבתאי, הספר הדו-לשוני “אישה כמוני A Woman Like Me”, חגית בת אליעזר מראיינת את המשוררת.


סקירה וניתוח של שיר של דוד לידר העוסק בזיכרון האנושי.


ולבסוף בהמלצות סוף השבוע חגית בת-אליעזר ממליצה על הסרט הישראלי ״הדרך לאילת״.

אנו מקווים שתיהנו,

מערכת “יקום תרבות”


קיראו על חידושים באתר גם בדף הפייסבוק שלנו.

אתם מוזמנים להיכנס באופן קבוע לדף האירועים שלנו שבו יש תיעוד של האירועים הספרותיים והתרבותיים שערכה עמותת יקום תרבות לאורך השנים  מ-2010 ואילך.

https://www.yekum.org/2019/07/רשימת-האירועים-שקיימה-עמותת-יקום-תרבו/

אנו מזמינים את ציבור הסופרים לשלוח לפרסום סיפורים שזכו בעבר בפרסים ספרותיים.

https://www.yekum.org/2021/02/פירסום-סיפורים-זוכים-בתחרויות-הודעה-ל/

רשימה של סיפורים כאלו שפורסמו ב”יקום תרבות” תוכלו למצוא כאן.

https://www.yekum.org/2021/02/פירסום-סיפורים-זוכים-בתחרויות-הודעה-ל

אתם מוזמנים גם להיכנס לדף פרויקט הסיפור התנ”כי וההיסטורי שלנו שבו אנחנו מביאים סיפורים קלאסיים וחדשיים ואף עכשוויים על תולדות עם ישראל בימי התנ”ך ולאורך הדורות.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

שמונה + 12 =