חגית בת-אליעזר, שגרירת יקום תרבות לאירועים, ממליצה

על ההצגה “לאן נעלמות הגרביים בכביסה?”

כרזת מופע היחיד של לוטוס אתרוג
כרזת מופע היחיד של לוטוס אתרוג

ציפורֶלה זהו אנסמבל שחקני תיאטרון, אשר מאז הקמתו בשנת 2005, מעלה מופעים הומוריסטיים.

לוטוס אתרוג היא יוצרת ושחקנית, ממייסדי האנסמבל, אשר יוצרת, משחקת ומלמדת בו ברציפות כל השנים.

מעין אבן הוא במאי תיאטרון ומחזאי, בוגר סמינר הקיבוצים. לפני 15 שנים, בהיותו נער, ראה לראשונה את המופע “עקיצה טבעית” של ציפורלה, התמכר למופע, ראה אותו פעמים רבות, העריץ את שחקני האנסמבל, ולמד בסדנת קיץ של ציפורלה לבני נוער.

מאז 2019 מעין אבן ולוטוס אתרוג עובדים יחד: היא מפתחת הצגת יחיד אוטוביוגרפית והוא מביים ועושה דרמטורגיה להצגה.

במוצ”ש 28.5.2022 התקיימה באולם צוותא2 הצגת בכורה של “לאן נעלמות הגרביים בכביסה?

בתנופה, במרץ רב, לילך, בת דמותה של לוטוס אתרוג, מעבירה סדנת העצמה נשית תחת השם “אישה אלילה”, במהלכה היא פורשת את סיפור חייה: אמא אמנית ישראלית, אבא יפני, שהעניק לה עיניים יפניות, ועזב אותה ואת אחותה התאומה בגיל חודש. הגרביים עולות על הבמה כשלילך מספרת על עצמה כאימא לתינוק, המקפלת את גרביו הזערוריים, ולאחר מכן, 11 גרביים שונות, אשר יורדות מכפות רגליה של לוטוס, משמשות להמחשת 11 ילדיו של אביה, הנטושים על ידו במדינות שונות סביב העולם. נטישתו מקוממת, צורבת, מזהירה: אל תנהגי כך!

הדיבור של לוטוס רהוט ונמרץ, תנועתה גמישה ומגוונת: מריקוד מענטז נוסח ביונסה, עד למהלומות בסגנון היאבקות חופשית. לוטוס מלווה את הרצאתה באיורים על גבי ניירות גדולים על כן ציור, המוצב במרכז הבמה. תחילה היא מספרת על האלילות ההיסטוריות – חווה, אמזונות, קליאופטרה – הנותנות לה השראה, ואז מובילה את קו המחשבה אל גיבורות חייה, שילדו, גידלו, תמכו, והביאוה להיות כוכבת על הבמות.

בדף הפייסבוק שלה, לוטוס שופעת תודות:
“למעין אבן (בימוי ודרמטורגיה) על נדיבות אינסופית כמו מעגל זן שאינו נגמר, לאילן הרצוג שעיצב תאורה יפיפיה, לגל לב שערך מוזיקלית, לאפרת אביב שסידרה אותי מבחוץ ומבפנים, בר חדד שעזרה לי לרקוד כמו ביונסה, לשירלי מושיוף, אורי אגוז, אבי כהן ודניאלה דורון, שעשו ממני כותבת מדויקת יותר, לרועי מליח רשף על פתרונות במחזה. לויטלי פרידלנד, ירדן גוז, עדי פאול, שאנון אוקבולוט ואילה ועמרי אריאב שהם עיניים טובות ומחזקות. תודה לשותפים.ות שלי בציפורלה: גל, בן, אפרת, תומר, תמרה ועמרי, על טירוף ועקשנות כבר 17 שנים. לתמר ולצוות של צוותא, לתיאטרונטו, למיקי על הפוסטר, לעמית ערן ורועי שצילמו כה יפה. לדן שכטר, סבתי, אחותי ולהורים שלי.”

המועד הקרוב של “לאן נעלמות הגרביים בכביסה” הוא ביום חמישי 30.6 בצוותא.

לוטוס ומעין - מדף פייסבוק של מעין אבן
לוטוס ומעין – מדף פייסבוק של מעין אבן
הפוסט הקודםנערה / צפורה הלר-אלאור – השיר השבועי עם אילן ברקוביץ’
הפוסט הבאהמסע לארץ ישראל של עזריאל משקלוב: במלאת 250 שנה לעלייתו
בוגרת האוניברסיטה העברית במתמטיקה ומדעי המחשב, ומוסמכת הטכניון במתמטיקה. עובדת בתעשית המחשבים. למדה בסדנאות לשירה בהנחייתם של דליה רביקוביץ, רבקה מרים, ויעקב בסר. פרסמה ארבעה ספרי שירה: "השקת ספינת צפייה" (2008), "התנסויות" (2012), "בעזרת חברים" (2016), "כח משיכה" (2020). מתרגמת שירים מרוסית ומאנגלית, מפרסמת רשימות ביקורת על ספרי שירה, על סרטים, ועל הצגות תיאטרון. יוזמת ומנחה אירועי שירה.
תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, בתחילת המאה ה-21 גיליתי מחדש את הקומיקס, ובפרט את המנגה והאנימה. קיבלתי תואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. אך מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת בית הספר לסביבה ולמדעי כדור הארץ באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

ארבע + שמונה עשרה =