חגית בת-אליעזר, שגרירת יקום תרבות לאירועים, ממליצה

על המופע המוזיקלי “תזמורת המהפכה: מצבי רוח”

תזמורת המהפכה
כרזת ״תזמורת המהפכה מצבי רוח״

תזמורת המהפכה היא אנסמבל מוזיקלי ישראלי, המעלה פרויקטים מוזיקליים בשילוב אמנויות הבמה, כמו קולנוע, וידאו ארט, ומחול. היא הוקמה בשנת 2004 ע”י שני סטודנטים דאז מהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, זוהר שרון, המשמש בתפקיד מלחין הבית והמנהל האומנותי, ורועי אופנהיים, אשר מביים, מנצח, וכותב טקסטים. תזמורת המהפכה פועלת במסגרת בית האופרה הישראלי, ומופיעה על במות שונות בארץ.

מצבי רוח” הוא המופע החדש שלה. זוהר שרון בחר יצירות קלאסיות, החל בפרלוד של שופן ועד ל”מוסיקת יציאה” של רדיוהד, וחיבר ביניהן במוזיקה מקורית בהלחנתו. רועי אופנהיים נמצא רוב הזמן על הבמה, מוביל את המופע המשלב דברי הגות, אמרות שיריות, ואף פניות הומוריסטיות אל הקהל. הרהור אודות מטאפורה, הפותח את המופע, מוביל אל צליל ותנועה: “אדם בחושך. עם פנס. מחפש מטאפורה שאבדה לו. משוטט בין הצללים. לילה ארוך של נדודי מילים. אם רק היה מתיישב במקומו, עוצם את עיניו לרווחה, היה מרגיש לפתע את עצמו כמו היסוס מתמשך בין צליל לתנועה.”

בתחילת המופע רועי אופנהיים עולה על הבמה ומנגן את הפרלוד של שופן על פסנתר דמיוני המוקרן בפעלול ווידאו ארט. באקורד האחרון מתעורר אנסמבל של 12 נגני כלי קשת, המנגנים תוך כדי תנועה מתמדת, מרתקת, כובשת, המעצימה את המוזיקה. הנגנים משחקים עם הנראה והבלתי נראה, בתאורה משתנה, במשולב עם הקרנות וידאו, נכנסים ויוצאים, רוקדים, יושבים, עומדים. הנגנים אינם רקדנים. במשך שנה הם עבדו על התנועתיות בהדרכתו של מעצב התנועה אריאל וולף, והגיעו לרמת ביצוע מרשימה. את הקטעי הוידאו ארט עיצב יואב כהן, והם מעניקים ממד ויזואלי מרהיב למופע.

המופעים הקרובים הם בהיכל אומנויות הבמה בהרצליה ב-20.7, ובתיאטרון ירושלים ב- 21.7.

מתוך ״מצבי רוח״
מתוך ״מצבי רוח״
הפוסט הקודםתולדות עם ישראל: הצד הלא סימפטי
הפוסט הבאקונפדרציה איזורית: הצעות לחזון ישראלי חדש
בוגרת האוניברסיטה העברית במתמטיקה ומדעי המחשב, ומוסמכת הטכניון במתמטיקה. עובדת בתעשית המחשבים. למדה בסדנאות לשירה בהנחייתם של דליה רביקוביץ, רבקה מרים, ויעקב בסר. פרסמה ארבעה ספרי שירה: "השקת ספינת צפייה" (2008), "התנסויות" (2012), "בעזרת חברים" (2016), "כח משיכה" (2020). מתרגמת שירים מרוסית ומאנגלית, מפרסמת רשימות ביקורת על ספרי שירה, על סרטים, ועל הצגות תיאטרון. יוזמת ומנחה אירועי שירה.
תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, בתחילת המאה ה-21 גיליתי מחדש את הקומיקס, ובפרט את המנגה והאנימה. קיבלתי תואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. אך מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת בית הספר לסביבה ולמדעי כדור הארץ באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

שלוש עשרה + שתיים =