חגית בת-אליעזר, שגרירת יקום תרבות לאירועים, ממליצה

על הסרט “הנה אנחנו”

כרזת הסרט ״הנה אנחנו״
כרזת הסרט ״הנה אנחנו״

הסרט “הנה אנחנו“, בבימויו של ניר ברגמן, משנת 2020, מוקרן בבתי הקולנוע בארץ מאז פברואר 2022. התסריט נכתב ע”י דנה אידיסיס על אחיה האוטיסט. בהשראתו היא גם יצרה את סדרת הטלוויזיה “על הספקטרום”. במהלך הסרט האב אהרון, בגילומו של שי אביבי, ואורי, בנו האוטיסט בתפקוד גבוה, המגולם על ידי נועם אימבר, עורכים מסע התבגרות-היפרדות ברחבי הארץ.

הסרט הוזמן להשתתף בפסטיבל קאן 2020, שבוטל עקב מגפת הקורונה. באותה שנה זכה הסרט ב- 4 פרסי אופיר: יוצרי הסרט, ניר ברגמן ודנה אידיסיס, זכו על בימוי ועל תסריט מקורי; שי אביבי, כאב, זכה בפרס השחקן הראשי הטוב ביותר; ונעם אימבר כבן, זכה בפרס שחקן המשנה.


מעניין, מסתמן כאן דפוס: שחקני הדמויות הראשיות, אבא ובן או אמא ובת, מאתגרים זה את משחקו של זה, וזוכים יחדיו בפרסים. בנוסף לזוג אבא-בן ב”הנה אנחנו”, כך זה בסרט “אסיה”, בו אמא ובת זכו בשנת 2020 בפרסי אופיר על המשחק: אמא, אלונה איב – שחקנית ראשית; הבת, שירה הס – שחקנית משנה. גם בתיאטרון פרינג’, אמא ובת – בהט קלצ’י והילה גרוברמן – זכו בקיפוד הזהב 2021 על משחקן ב- “אני לא יכולה לשנות את זה”.

בסרט אורי, כבן 20, נפלט ממסגרות חברתיות שלא התאימו לו, ומתגורר עם אהרון, אביו המסור, הקשוב, שעזב את עבודתו למען הטיפול בבנו. אב ובנו מבלים יחד, רוכבים על אופנים, נוסעים ברכבת, רואים את הסרט האילם “הנער” (“The Kid”) של צ’ארלי צ’פלין משנת 1921 – לפני 100 שנה – שגם הוא על אבהות, אם כי לא ביולוגית. זהו מצב יציב ומספק את שני הצדדים, אך אינו יכול להימשך כך עוד שנים, כי הבן צריך לחיות בחברת צעירים שכמותו. אימו של אורי, הגרושה מאביו וחיה בנפרד, מבינה זאת ומוצאת לאורי מסגרת חדשה, טובה יותר מהקודמות. אבל הזוג אבא-בן עוד לא מוכן לפרידה, והם עושים טיול-בריחה ברחבי הארץ.

בסצנת הסיום של הסרט, הרכה, המעודנת, האב מבקר את הבן במסגרתו החדשה, במחשבה לחזור אתו הביתה. האב מגשש בזהירות, ורואה שהבן נקלט במסגרת החברתית, מרוצה מהאוכל, מהחוגים, מתקשר עם צעירים אחרים, ומעדיף להישאר. האב מכבד את בחירתו של הבן, וחוזר בגפו לביתו. גם עליו להתחיל עכשיו חיים חדשים.

תמונה מתוך הסרט ״הנה אנחנו״
תמונה מתוך הסרט ״הנה אנחנו״

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

אחד × שלוש =