שושנה ויג היא אחות שכולה מאז אוגוסט 1974, עת נפל אחיה טוביה בן ה-19 בתאונת אימונים בסיני. כל השנים מאז היא הוגה בו, וכותבת סיפורת ושירים והנה שניים מהם.

השיר ״סוודר״ של שושנה ויג
השיר ״סוודר״ של שושנה ויג

בקיץ הגורלי של 1974 שושנה הכירה את החבר הראשון שלה, גם הוא אח שכול.
אחיהם הנופלים טמונים זה בצד זה. יהי זכרם ברוך.

שושנה ויג ״שכול אחים״
שושנה ויג ״שכול אחים״

יזכור טוביה פיינגולד
יזכור טוביה פיינגולד
יזכור אברהם גטמן
יזכור אברהם גטמן
הפוסט הקודםעד כמה התממש “אלטנוילנד” של הרצל בזמן אמיתי 1923?
הפוסט הבאבחזרה ליפו של מנחם תלמי :על הסרט “עלילות תלמי המנגב וחיים הזורק החוצה” של דבורית שרגל ואורי רותם
בוגרת האוניברסיטה העברית במתמטיקה ומדעי המחשב, ומוסמכת הטכניון במתמטיקה. עובדת בתעשית המחשבים. למדה בסדנאות לשירה בהנחייתם של דליה רביקוביץ, רבקה מרים, ויעקב בסר. פרסמה ארבעה ספרי שירה: "השקת ספינת צפייה" (2008), "התנסויות" (2012), "בעזרת חברים" (2016), "כח משיכה" (2020). מתרגמת שירים מרוסית ומאנגלית, מפרסמת רשימות ביקורת על ספרי שירה, על סרטים, ועל הצגות תיאטרון. יוזמת ומנחה אירועי שירה.
שושנה ויג, ילידת 1957. משוררת, סופרת, סופרת צללים ועורכת ספרותית. בעלת תואר שני בספרות מאוניברסיטת בר-אילן. עבודת התזה שלה: "ביוגרפיה ופואטיקה בשירת יונה וולך", בהנחיית פרופ' הלל ברזל. ייסדה את הוצאת "פיוטית" בשנת 2009. בין הכותבים הרבים עבור ההוצאה גם בעלי מוגבלויות. ערכה כשישים ספרי שירה ופרוזה. ספריה וגם ספרי ההוצאה זכו למלגות ותמיכות: תמיכת משרד הביטחון, יד ושם, מלגת נשיא המדינה, מלגת מפעל הפיס, מלגת קרן גולדברג. פרסמה 11 ספרים. הרומן הראשון, "דרך העיניים שלי", התפרסם בהוצאת "אסטרולוג", 2000, סיפור על אהבה וירטואלית. בין הספרים רומן מכתבים, "השמות שמורים במערכת", 2011, שנכתב עם המשורר בלפור חקק. מתגוררת בנתניה, נשואה, אם לחמישה וסבתא לנכדים.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

12 + שבע =