ביום פרסום רשימה זאת, ה-1 בפברואר 2021, מלאו 94 לאביבה הזז. אלא שהיא נפטרה ב-2019.
אביבה הזז הייתה אישתו של הסופר הידוע חיים הזז, ולאחר מותו דאגה במשך שנים רבות להנצחתו ולפרסום כתביו.

בימים אלו יצא לאור בהוצאת “בלימה” אחד מהספרים של הזז שהיא דאגה להוצאתם “בן המקום“. רומן חשוב, שלמרבית הצער מסיבות אישיות שונות לא הושלם בידי הזז, על חייו של ישוע מנצרת.

זהו ספר שהיא עמלה על הכנתו לפרסום במשך שנים רבות, ורק לאחר מותה יצא לבסוף לאור.

הנה רשימה עליה ועל חיים הזז, ועל חייהם המרתקים, מאת אילת נגב. הרשימה פורסמה לראשונה בספר שיחות אינטימיות,  תל אביב : ידיעות אחרונות : ספרי חמד, 1995.

מאמר על אביבה הזז חלק 1
מאמר על אביבה הזז חלק 1
מאמר על אביבה הזז חלק 2
מאמר על אביבה הזז חלק 2
מאמר על אביבה הזז חלק 3
מאמר על אביבה הזז חלק 3
מאמר על אביבה הזז חלק 4
מאמר על אביבה הזז חלק 4
מאמר על אביבה הזז חלק 5
מאמר על אביבה הזז חלק 5
מאמר על אביבה הזז חלק 6 ואחרון
מאמר על אביבה הזז חלק 6 ואחרון

קיראו עוד על אביבה הזז:

אביבה הזז ביד למורשת חיים הזז

אביבה הזז בויקיפדיה

קיראו על חיים הזז:

אלי אשד: בעקבות “חתן דמים”

אביבה הזז ז״ל. יד למורשת חיים הזז
הפוסט הקודםבית ספר לחוזים – סקירה על “המכון” וספרים נוספים של סטיבן קינג
הפוסט הבאאילו זה לא היה כל כך עצוב זה היה מצחיק: הכשל הממשלתי בטיפול במגיפת הקורונה
סופרת ועיתונאית. ערכה תכניות בקול ישראל, היתה כתבת מוסף 7 ימים של ״ידיעות אחרונות״, ומבקרת במוסף הספרים של "הארץ". ראיינה מאות רבות של סופרים ומשוררים בארץ ובעולם, ומבחר מהדיוקנאות הספרותיים שכתבה התפרסמו בספריה "שיחות אינטימיות" (1995) ו"חיים פרטיים" (2001), בהוצאת ״ידיעות אחרונות״. באנגלית ראה אור ‪Close Encounters with Twenty Israeli Writers‬ (הוצאת ולנטיין מיטשל, לונדון וניו יורק, 2003). עם בן זוגה, יהודה קורן, חיברה מספר ביוגרפיות באנגלית, שתורגמו ל-12 שפות. ביניהן : ‪In Our Hearts We Were Giants‬ סיפורה של משפחת גמדים יהודיים, שחקנים וזמרים, שהיו שפני נסיונות של מנגלה. ‪The First Lady of Fleet Street‬ סיפור חייה הדרמטי של רחל בר לבית ששון, האשה הראשונה שהפכה לעורכת עיתון (הסאנדיי טיימס) בסוף המאה ה-19. ‪Lover of Unreason - Assia Wevill, Sylvia Plath's Rival and Ted Hughes' Doomed Love ‬, בעברית ראה אור הספר בהוצאת דביר ב-2009, בשם "חייה ומותה של אסיה ג". נגב וקורן כתבו מונוגרפיה של פנחס שדה וערכו את יומניו לספר "פנחס שדה - היומנים", שראה אור בהוצאת דביר, 2013.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

שבע עשרה − ten =