חגית בת-אליעזר, שגרירת יקום תרבות לאירועים ממליצה על

ההצגה ״מיצ מיצ לימונדה״

מתוך ההצגה ״מיצ מיצ לימונדה״ צילם:אייל לנדסמן
מתוך ההצגה ״מיצ מיצ לימונדה״ צילם:אייל לנדסמן

התיאטראות מחכים למתווה, שיסדיר את חזרתם לפעילות. עכשיו מדברים על 1 בספטמבר כתחילת שנת המופעים. אם אכן זה יקרה, במקבץ של השבוע הבא אוכל להמליץ על משהו טרי-טרי.

על מה אמליץ השבוע? נכנסתי לרשימת הצגות הזמינות לצפייה ביוטיוב, ומתוך שפע ההצגות דליתי את “מיצ מיצ לימונדה” של תיאטרון חיפה. ההצגה מאת ג’ושוע קונקל האמריקאי, נוסח עברי של דורי פרנס, והבימוי של עופר עמרם.

בחוות תרנגולות אמריקאית סבתא שמרנית מגדלת ילד נשי, שמשחק עם בובה, ומנהל יחסי אהבה-איבה עם ילד שכן. שחיטת תרנגולות, מחלתה של סבתא, וקשיי הגדרת זהות מינית, חוברים לדרמה מורכבת, משוחקת היטב, בה לכל דמות פנים רבות. הבימוי כולל בובות שונות, דמויות משנה שמפעילות אותן, תפאורה דינמית, הנפרשת ומקופלת ע”י השחקנים עצמם, וקטעי משחק בתוך משחק. ההצגה מרתקת, מרגשת, ואף זכתה לשבחים של מיכאל הנדלזלץ – מבקר תיאטרון מחמיר, שכתב על ההצגה בעיתון הארץ באוגוסט 2014.

העברית של דורי פרנס טבעית ועכשווית, התובנות, המושמעות ע”י הדמויות, רהוטות ומחכימות. הנה היא “מיצ מיצ לימונדה” – מתארחת על המסך הביתי הפרטי, בבימוי מקורי ובמיטב המשחק, פונה לנימי הרגש ולערוצי המחשבה. התענוג כולו שלכם, הצופים.

הפוסט הקודםהספריה המורקמית כמטפורה וכאלטרנטיבה למציאות
הפוסט הבאעל מי-מרום: סיפור מימי כיבוש ארץ כנען בידי יהושע מאת יצחק שנהר
בוגרת האוניברסיטה העברית במתמטיקה ומדעי המחשב, ומוסמכת הטכניון במתמטיקה. עובדת בתעשית המחשבים. למדה בסדנאות לשירה בהנחייתם של דליה רביקוביץ, רבקה מרים, ויעקב בסר. פרסמה ארבעה ספרי שירה: "השקת ספינת צפייה" (2008), "התנסויות" (2012), "בעזרת חברים" (2016), "כח משיכה" (2020). מתרגמת שירים מרוסית ומאנגלית, מפרסמת רשימות ביקורת על ספרי שירה, על סרטים, ועל הצגות תיאטרון. יוזמת ומנחה אירועי שירה.
תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, בתחילת המאה ה-21 גיליתי מחדש את הקומיקס, ובפרט את המנגה והאנימה. קיבלתי תואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. אך מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת בית הספר לסביבה ולמדעי כדור הארץ באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.

תגובה אחת

  1. תודה חגית על ההתמדה להביא לפתחנו תרבות וספרות לפתחנו בימים טרופים אלו . והפעם ממחזות הזמינים לנו ביוטיוב.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

שש + שלוש =