אין היום הבדל, עבור רובנו (שאינם דתיים), בין סוף השבוע לבין אמצע השבוע. למעטים שיש להם מזל וממשיכים לעבוד, גם אם מהבית, ומצד שני לא נדרשים לעבוד 7 ימים בשבוע, כמו צוותי הרפואה, הנה ההמלצות, וברוח ימים אלו – כמובן שלא על אירועים מחוץ לבית.

המערכת

לוי צירולניקוב ממליץ על

סדרת הטלויזיה Unorthodox

unorthodox סדרה של  netflix
unorthodox סדרה של netflix
ממליץ בחום על סידרת טלוויזיה חדשה-חדשה בשם Unorthodox בנטפליקס. עבור נטפליקס זוהי הסידרה הראשונה שרובה מדברת יידיש. סיפור על בחורה צעירה שבורחת מתוך הקהילה של חסידי סאטמר בברוקלין לברלין, בימינו. 
יצירה חכמה, עדינה, מרגשת, עשויה בטעם ובמקצועיות רבה, עד כמה שאני יכול לשפוט. 
חוץ מהטעות החוזרת על עצמה בכתוביות  – “prays in yiddish” – לא הבחנתי בטעויות אחרות. אשמח אם מי מהקוראים יצביע על כאלה בהערות.
זה שבמפגש המצולם של תרבויות כל מה שבצד החרדי – שלילי, וכל מה שבצד המודרני הקוסמופוליטי – חיובי, וכן קמצוץ של התקינות הפוליטית – לי לא הפריע יותר מדי. 
אה, כן, בשני התפקידים הראשיים – שחקנים ישראלים, מעולים.

ד״ר אמנון סטופ ממליץ על

סדרת הטלויזיה Kipo and the Age of Wonderbeasts

סדרת נטפליקס Kipo
סדרת נטפליקס Kipo

אם כבר נטפליקס, אז אני ארשה לעצמי להמליץ גם על סדרה, צבעונית ומשעשעת, מתאימה דווקא לדעתי להעלות את מצב הרוח בימים אלו. גם הרקע של הסדרה לכאורה מתאים לימינו – עולם פוסט-אפוקליפטי. התרבות התמוטטה, ערים נטושות, חרבות, עם צמחיה בין ההריסות, כל התמונות שאנחנו רגילים להם מסרטים פוסט-אפוקליפטיים. בני האדם חיים בפחד במאורות תת-קרקעיות. פחד מפני מה? מפני המוטנטים שהשתלטו על פני השטח. אם כך, מדוע אמרתי שהסדרה צבעונית ומשעשעת? משום שהמוטנטים הללו מוכרים לכולנו, מסרטי דיסני. עם שינויים כמובן. מתברר שכל בעלי החיים נעשו אינטליגנטיים ומדברים – רובם מדברים אנגלית שוטפת, כמו אצל דיסני. אלא שבמקום להיות חברותיים וידידותיים כמו אצל דיסני (זאבים מגדלים תינוק במקום… טוב, כולנו יודעים מה זאבים היו באמת עושים עם תינוק-אדם, נכון?), כולם שונאים בני אדם. אבל האם באמת כל החיות האינטליגנטיות והמסוכנות האלו שונאות בני אדם? ילדת-מאורה שגדלה כל חייה באחד מהמחבואים התת-קרקעיים, ומוצאת עצמה על פני הקרקע, תצטרך לגלות בעצמה, להקת מוטנטים אחרי להקת מוטנטים, קודם הצפרדעים, אחר כך החתולים, וכן הלאה. כדי לא לקלקל ולעשות ספוילרים לא אמשיך, אבל המבין כבר הבין, ורק אגיד שאם ככה נראית האפוקליפסה, אז אולי זה לא נורא כל כך (חוץ כמובן מהפרט הקטן שכנראה 99% מהאנושות יתחסלו).

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

4 + 19 =