תעלומת פשע מסתורית

פשע שנחשף באקראי לפני שנה, עם גילוי גופה כרותת ראש, הביא לשינוי היסטורי בגבול שבין הולנד לבלגיה. האירוע הסתיים בהסכם לתיקוני גבול בין הולנד לבלגיה, ללא שפיכות דמים.
הכל החל בזוג שטייל על חצי אי במרכז הנהר מז, שנוצר מהטיית אפיק זרימת הנהר, מה שיצר עם השנים שני חצאי-אי.
חצאי האיים שנוצרו הפכו לשטח הפקר בין שתי המדינות הידידות, ונוצלו על ידי עבריינים לצורך ביצוע עסקאות סמים, ופעילות לא חוקית אחרת. השטח שגדלו כשטחם של עשרים ושלושה מגרשי כדורגל, כלומר כ-10 דונם, היווה מוקד משיכה לגורמים שלא רצו בהתערבות השלטונות. המעקף בזרימה והיווצרות שני חצאי אי הביאו לצורך בתיקון גבולות בין המדינות השכנות, שנדחה עד לחשיפת אירוע הפשע האחרון.

עם גילוי הגופה כרותת הראש בשטח, נאלצו השלטונות הבלגים וההולנדים להחליט למי הריבונות על השטחים הללו, שעד אז לא זכו להתעניינות. בלית ברירה נטלה על עצמה המשטרה הבלגית את חקירת האירוע, ולאחר מכן החלו שיחות בין מדינאים, שהביאו לשינוי הגבולות שבין המדינות, ולחילופי שטחים שיתאימו את הגבולות למציאות החדשה שנוצרה על ידי הנהר. הנהר זורם מצרפת ואורכו כתשע מאות חמישים קילומטר. שפכו הוא בים הצפוני בחוף ההולנדי.
ההסכם הוא תיקון להסכם הגבולות בין המדינות מ-1843, והצדדים גאים על כך שהגיעו להסדר ללא צורך בשפיכות דמים כמקובל בין ארצות שכנות המתדיינות על שטחי גבול שביניהן.

אירוע פלילי בשוויץ
האירוע הנ”ל אינו יכול לשמש חומר לספר מתח או לסדרת מתח.
זוג המתגורר בקנטון אראו בשווייץ הגיע לכדי פירוד כאשר בת הזוג נברה בדואר האלקטרוני של בעלה, ומצאה בו התכתבות עם נשים אחרות. הבעל, שהרגיש מצדו גם הוא נבגד בכך שאשתו לא כיבדה את פרטיותו, הגיש תלונה במשטרה, שפעלה מיד להעמדת הגברת לדין. לא עזרו לבת הזוג הטענות שבעלה כלל לא טרח למנוע ממנה כניסה לדואר שלו על ידי סיסמה, בית המשפט קיבל את האמור בכתב האישום וקנס את האישה באלפי פרנקים.
ערעור שהסתיים עם צאת השנה התקבל בחלקו לגבי חומרת העונש, אך לא לגבי ההרשעה עצמה.

כל כך בלגי

ענן עשן בריח מתקתק התפשט לקראת סיום השנה ברחבי בריסל, וצופרי הכבאיות ניסרו באוויר בדרכם לכיבוי שריפה שפרצה בבית חרושת לוופלים בעיר. התקלה, שהשביתה את תנועת הרכבות, זכתה לתגובות בהתאם. כך צייץ נוסע:

Coming back from @FEANTSA conference and now stuck on…
Eurostar because of a Waffle factory fire in Brussels! Could you get more Belgian than that? All we need now is Poirot or Tintin coming to our rescue

שערורייה בשוויצריה

תושבת באחד מכפרי האלפים בשוויץ, בעלת אזרחות אירופאית, הגישה בקשה לקבלת אזרחות שוויצרית. בקשתה נדחתה באשר תושבי הכפר בו היא מתגוררת, משלמת מיסים, ומשמשת דוגמה לשכנות טובה, התנגדו לכך שהגברת תקבל אזרחות שוויצרית, מהטעם שהיא מתנגדת למנהג העתיק של קשירת פעמוני ענק כבדים על צווארי הפרות, ורואה בכך גרימת סבל לחיות.
בגין עמדתה זו לא זכתה לתמיכה הנחוצה משכניה לכפר, ורק התערבות בית משפט הביאה לכך שזכתה בסופו של דבר באזרחות.

מנהג גרמני

אחד המנהגים המוזרים הרווחים בערב ראש השנה בגרמניה הוא ריטואל צפייה חוזרת ונשנית בסרטון טלוויזיה בריטי, שכמעט אינו מוכר לקהל האנגלי, “ארוחת ערב לאחד“. הסרטון, מדובב לגרמנית, הופיע לראשונה בטלוויזיה הגרמנית ב-1963.עם זאת, רק ב-1972 החלו לשדרו בערב ראש השנה.
ב-1988 כבר נכנס הסרטון לספר השיאים של גינס כסרטון הטלוויזיה הנצפה ביותר. ב-1997 צפו בו יותר גרמנים (11.93 מיליון), מאשר בנאום ראש השנה של הקנצלר הגרמני (9.28 מיליון). בערב השנה החדשה 2015, הוא שודר 230 פעמים בגרמניה.

בשנת 2016 “ארוחת ערב לאחד” היה זמין למנוי Netflix. ב-2017 הוא שודר 15 פעמים על ידי תחנת ARD ושוב צפו בו מיליונים.
אם הקישור שלמעלה לא עובד הקלידו ביוטיוב
dinner for one

שנה טובה ל-2018

2 תגובות

    • החיים מורכבים מהמון דברים קטנים ולפעמים משעשעים ולא צריך לקחת כל דבר ברצינות וכובד ראש תהומי. אפילו בגרמניה ובשווצריה. אומרים שלימין אין חוש הומור ובגלל זה אין קומיקאים ימניים, אבל גם אומרים שלגרמנים אין חוש הומור, והנה הגרמנים העדיפו לצפות בסרטון משעשע על פני נאום הקנצלר. ואצלנו?

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

1 + שמונה =