חגית בת-אליעזר, שגרירת “יקום תרבות” באירועים, ממליצה על

צילום : אלי כץ

“מישהו בבית העלמין” (תיאטרון “קליפה”)

ביום חמישי, 13 ביולי 2017 (י”ט בתמוז תשע”ז) בשעה 19:30 יתקיים אירוע הזיכרון לחיים נחמן ביאליק, לציון 83 שנה למותו. לאחר דברי פתיחה של איילת ביתן שלונסקי, אוצרת ומנהלת מתחם ביאליק, ופרקי תהילים וקדיש מפיו של החזן אליהו גרינבלט, יציג תאטרון “קליפה” את “מישהו בבית העלמין” –  מופע תיאטרלי-מוזיקלי אל נבכי נפשו של המשורר הלאומי, ברוח ההצגה המשובחת “מישהו בבית” המתקיימת בבית ביאליק מאז יום הולדתו של ביאליק ב-י’ בטבת, 8 בינואר 2017, שעליה המלצתי בעבר, וכן כתבתי עליה בהרחבה כאן ב”יקום תרבות”.

המופע החדש “מישהו בבית העלמין” מבוסס על חומרים אותנטיים מארכיון המשורר, בעריכת שמואל אבנרי, והוא נוצר בידי אותו הצוות של “מישהו בבית“. בימוי וקונספט – עידית הרמן ואריאל ברונז; עיבודים ולחנים – יוני טל ובצלאל בורוכוב; שחקנים – בצלאל בורוכוב, יוני טל, אנאל בלומנטל, מיכל אסתר קציר, עדי פז, רותם כץ, צבי פטרקובסקי; כוריאוגרפיה – ארתור אסטמן.

באופן חד פעמי המופע יפרוץ את גבולות הבית אל בית העלמין טרומפלדור.
מסקרן מאוד לראות את הרוחות משתוללות במקום הפתוח. הכניסה לבית העלמין חופשית.

חגית ממליצה גם על

חודש הקריאה 2017 בכל רחבי הארץ

כהרחבה ל”שבוע הספר”, בין התאריכים 25/6 – 20/7 מקיים משרד התרבות והספורט את “חודש הקריאה” – אירועים מיוחדים סביב המילה הכתובה, המושרת, או המומחזת, בכל רחבי הארץ.

אני רוצה להמליץ כאן על “תהודת זהות” – מופע מיוחד בהשתתפות המוזיקאים אסתר רדא וגלעד כהנא, והמשוררים אופיר משרקי ושלומי חתוכה, אשר נפגשים על הבר כדי לדבר על האמנות ועל ריבוי זהויות בעולם העכשווי עמוס הדימויים והרעיונות.

המופעים יתקיימו בפרישׂה גיאוגרפית רחבה:
9.7.17  –   פאבלה, משגב
10.7.17  – סוקו 77, רמת השרון
11.7.17 –  אוסוולדו, ברור חייל
12.7.17  – מקום של תרבות, בנימינה
15.7.17 – חצר יקבי עמוס, תקוע
17.7.17  – סינקופה, חיפה
18.7.17   – הג’אם, עכו

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

שלוש × 2 =