עטיפת התרגום העברי לספר על פי הסרט הראשון בסדרת “בחזרה לעתיד”

מאת אלי אשד

אחד מסרטי המדע הבדיוני האהובים של כל הזמנים “בחזרה לעתיד 2”, סרט משנת 1989 העוסק במסע בזמן משנת 1985 ל-21 באוקטובר 2015, אמור להתממש השבוע, או שלא. אבל צפייה חוזרת מראה שלמרות שהסרט חזה בצורה סבירה טכנולוגיות שונות, הוא כשל בחיזוי התרבות של שנת 2015. נתחיל עם כמה ציטוטים – לא מן הסרטים של “בחזרה לעתיד”, אלא מהספרים המבוססים עליהם:

“ובכן, בהצלחה”, אמר מרטי, “אם יזדמן לך חטוף מבט לתוך 2015. אני אהיה אז… אה, נראה.. בן ארבעים ושבע, וואו. ממש תרח זקן.”

מתוך ספרו של ג’ורג’ גיפ, “חזרה לעתיד”, המבוסס על תסריטם של רוברט זאמיקס ובוב גייל (מאנגלית: חיים גיבורי, הוצאת “אור-עם”, 1986)

“2015?” חזר מרטי אחריו כהד, “זאת אומרת שאנחנו באמת בעתיד?”

“חזרה לעתיד 2” מאת קרייג שאו גרדנר, על פי תסריט מאת בוב גייל ורוברט זאמקיס (מאנגלית: יעל נמרודי, הוצאת “אור-עם”, 1990, עמ’ 15)

“לרגע תהה אם גם בשנת 2015 נוסעים ילדים על גלגיליות?”

(שם, עמ’ 23)

“…כולם יודעים שהעבר קיים, אבל מסע אל העתיד – לא יאומן, הוא נמצא במקום שבו הדברים טרם התרחשו!”

(שם)

התחזית הקולנועית המפורסמת ביותר באשר לשנת 2015 מופיעה בסרט “בחזרה לעתיד 2” (1989), בבימויו של רוברט זמקיס. ומכיוון שתאריך התחזית הזאת מגיע בשבוע זה, ביום ד’, ה-21 באוקטובר, מה שמכונה “יום החזרה לעתיד”,ואירועים שונים של הקרנת סרטי “בחזרה לעתיד ” יתקיימו אז בסינמטקים בארץ ובעולם. אין זמן טוב מזה מלבחון אותה מחדש. (תחזיות נוספות באשר לשנת 2015 אפשר למצוא במאמר שלי כאן) גיבור הסרט מרטי מקפלי  נוסע בזמן עם ידידיו המדען הגאון דוק בראון במכונית מעופפת, מ-1985 לעתיד הרחוק עבורו – ה-21 באוקטובר 2015 (החל מ-4 וחצי אחר הצהריים), כדי להציל את ילדיו.

בין שאר דברים מדהימים הוא מגלה בשלושים השנים שחלפו, שבינתיים מקצוע עריכת הדין נאסר, שהאופנה החדשה כוללת ענידת שתי עניבות, ושכולם לובשים בגדים אוטומטיים המתאימים את עצמם לגוף ונועלים נעלי “נייקי” שנשרכות מאליהן. חברת “נייקי”, אגב, הודיעה לא מכבר שהיא נענית לאתגר, ושנעליים כאלה אכן יוכנסו לשימוש ב-2015. גם חברת “פפסי קולה” נענתה לאתגר והודיעה שהיא תוציא לזמן מוגבל את המשקה “פפסי פרפקט” שמופיע בסרט וכעת קיים גם במציאות. זכורים במיוחד מהסרט הסקייטבורדים הטסים באוויר, וחברות שונות ניסו בשנים האחרונות לייצר כאלה. ב-2014 הוצג סרטון שבו סלבריטאים שונים מדגימים את השימוש בסקייטבורד מעופף חדש. בסרט מגלה מרטי שבשנת 2015 המכוניות כולן מעופפות וכך גם התמרורים. מובן שיש גם משטרת תנועה אווירית.

כקוריוז לאספנים נציין שבעברית הופיעו בשנות השמונים תרגומים של שני העיבודים הספרותיים לשני הסרטים הראשונים בסדרה. האחד מאת ג’ורג’ גיפ, והשני מאת קרייג שאו גרדנר. שניהם נאמנים מאוד לסרטים. עם זאת, בספר השני נוסף פרט שהסרטים לא מתמקדים בו: כיצד דוק בראון מצעיר את עצמו במקום מיוחד. הוא גם מגלה תופעה שהיא חשובה במיוחד בהוליווד: במקום שבו הוסרט הסרט קיימות “מרפאות שחזור” שבהן אנשים יכולים לקבל טיפול מקיף בפניהם המצעיר אותם.

דוק סיפר: “ניגשתי למרפאת שחזור ועשיתי טיפול מקיף. הם החליקו כמה קמטים, שיפצו את השיער, החליפו את הדם, הורידו שלושים או ארבעים שנה מחיי. החליפו לי גם את הטחול והמעי הגס… מה דעתך”? מרטי התקשה להחניק את תדהמתו מדוק בראון החדש, המשופר. דוק לא נראה שונה כל כך למען האמת, דוק אף פעם לא נראה שונה, ובכל זאת נראה טוב יותר, צעיר יותר. רבים מן הקמטים שבפניו נעלמו, ואור חדש ריצד בעיניו”. אתה נראה טוב, דוק”, השיב מרטי לאטו, “ממש  טוב”. ועכשיו כשהביט בחברו המשופץ החל לקלוט קמעה קמעה את המתרחש. הוא באמת נמצא בשנת 2015″.

(עמ’ 18-17)

האישים של שנת 2015

עיתונים משני יקומים שונים, בשניהם מתואר בואה של “המלכה דיאנה” לוושינגטון ב-23 באוקטובר, 2015

כאשר מגיע מרטי מקפלי לאוקטובר 2015, הוא מבחין בידיעה מדהימה במיוחד בעיתון מתאריך ה-22 באוקטובר 2015: מלכת בריטניה דיאנה עומדת לבקר למחרת, ה-23 באוקטובר 2015 בוושינגטון בירת ארה”ב, והבירה מתכוננת לאירוע הגדול. הידיעה היא מדהימה, מאחר שהיא מראה למרטי מעבר לכל ספק שאכן הוא בעתיד הרחוק, שבו מלכת בריטניה שוב אינה אליזבת השנייה הנצחית. ברם, זה כבר לא יתגשם – הנסיכה דיאנה מתה כמה שנים לאחר שנעשה הסרט ובכל מקרה איבדה את האפשרות להיות מלכה בעתיד לאחר גירושיה מהנסיך צ’רלס. זאת ועוד, בניגוד לכל הציפיות, מלכת בריטניה אליזבת – שזה מקרוב שברה את השיא של כל הזמנים שבו החזיקה המלכה ויקטוריה מהמאה ה-19 כמלכה הבריטית מאריכת הימים ביותר – כנראה תישאר המלכה, פעילה ונמרצת כתמיד אפילו באוקטובר 2015, יחד עם בעלה פיליפ, הנסיך מאדינבורג.

מיהן הדמויות הבולטות האחרות שאותן יזהה מרטי ב-21 באוקטובר 2015? ובכן, אלה מועטות מאוד.

מרטי מקפלי נתקל מן הסתם בעטיפה הזאת של מגזין מ-1984, שעל עטיפתו מתנוסס אדם שהוא יגלה כי הוא מועמד בולט לנשיאות ב-2015, דונאלד טראמפ.

היום אנחנו יודעים שכשמגיע מרטי לעתיד של ה-21 באוקטובר 2015, הוא מגלה לתדהמתו שהמיליונר דונאלד טראמפ, שעליו מן הסתם שמע – שכן היה דמות בולטת וצבעונית ביותר גם ב-1985 – הוא מועמד לראשות המפלגה הרפובליקנית ולנשיאות. נוסף על כך, בנו של סגן הנשיא ב-1985, גורג’ בוש, ג’ב בוש – שעליו מן הסתם אינו יודע דבר מעבר לכך – הוא מועמד אחר לנשיאות. הוא גם מגלה שמי שהכיר כאשת מושל ארקנס, הילארי קלינטון, היא מועמדת מובילה לנשיאות ארה”ב ושבעלה כבר היה נשיא במשך שמונה שנים.

כל שאר המועמדים האחרים לנשיאות לא יהיו מוכרים לו כלל. גם לא שאר הפוליטיקאים הבולטים של העולם. הוא יגלה שמלבד מלכת בריטניה ומלך תאילנד, איש מהשליטים המוכרים לו אינו שליט עוד. הוא יגלה שמדינות שלמות שהיו קיימות בזמנו ונחשבו לסמלים של יציבות ועוצמה שוב אינן קיימות יותר. אין יותר את מעצמת העל של זמנו, ברית המועצות, אלא את רוסיה ששוב אינה קומוניסטית אבל נשלטת כבעבר בידי רודן. עוד הוא יגלה שמדינת סוריה המזרח תיכונית לא קיימת עוד. אבל מן הסתם הוא לא יופתע כלל לגלות שבמזרח התיכון יש שוב מלחמות.

אבל סביר להניח שיותר מכל זה ויותר מהטכנולוגיות המדהימות שאותן מגלה מרטי מקפלי ב-21 באוקטובר 2015 – מכוניות מעופפות ביקום אחר, סמרטפון ביקום הזה – הדבר שיפתיע אותו יותר מכל יהיה לגלות שנשיא ארה”ב הוא שחור.

התרבות של שנת 2015

הסימן היחיד של תרבות מקורית כלשהי בעתיד ה-21 באוקטובר 2015 בסרט “חזרה לעתיד 2” הוא פרסומת לסרט “מלתעות 19”

רבים לפניי כבר עסקו בדרך שבה הטכנולוגיות שתוארו בסרט השני התממשו או לא בשנת 2015 האמיתית, ולכן לא אתמקד בזה כאן. כמו כולם, אציין את המובן מאליו – אנחנו לא רואים מכוניות מעופפות בשמים, וגם לא סקייטבורדים מעופפים, אבל לעומת זאת טכנולוגיות אחרות התגשמו, ומעבר לכך לא אפרט. אבל יש תחום אחד שבו “בחזרה לעתיד 2″ עוסק, שבו אני בהחלט רוצה להתמקד. כוונתי לתיאור התרבות העתידנית של שנת 2015. ממה שאנו רואים בסרט וקוראים בספר של גרדנר, מדובר בתרבות אכולת נוסטלגיה לשנות השמונים של המאה הקודמת. מרטי מקפלי מבקר במועדון של שנות השמונים, שבו ישנן הדמיות של גיבורים שונים של שנות השמונים, כמו נשיא ארה”ב רייגן והאייטולה חומייני מנהיג איראן דאז, וכן הזמר מייקל ג’קסון. זאת ועוד, גם כשהוא יוצא מהמועדון מה שהוא רואה לנגד עיניו זאת פרסומת וירטואלית ל”מלתעות 19”.

תחום אחד שבו הם כן עסקו היה תחום האופנה. הם כמובן הציגו דוגמאות של בגדים שאותם ילבשו האנשים בעתיד הרחוק ההוא. אבל יש תחום שבו הסרט מרים ידיים מראש… אנחנו לא רואים שום אינדיקציה על תרבות מקורית כלשהי של ראשית המאה ה-21. שום סדרות טלוויזיה או סרטים או ספרים או מוזיקה או פילוסופיה או מדע של אותה התקופה. יש רק  התייחסויות לפרסומות וירטואליות לסרט “מלתעות 19” בהמשך לסדרה משנות השבעים… (קליפ לסרט זה נוצר בחודשים האחרונים כמחווה לסרט). אבל חוץ מזה – כלום.

הסיבה פשוטה: קל יותר לחזות התפתחויות טכנולוגיות מאשר התפתחויות תרבותיות, ויוצרי הסרט עשו לעצמם מלאכה קלה כאשר העריכו נכונה שבתקופה הזאת תהיה נוסטלגיה לשנות השמונים, כשם שבזמנם הייתה נוסטלגיה לשנות החמישים והשישים (ובעצם בכל תקופה יש נוסטלגיה לעבר זה דבר צפוי לחלוטין). אבל מעבר לזה – הם לא ניסו ללכת. לנסות להעריך התפתחויות תרבותיות עתידניות זה דבר קשה מעין כמוהו , ורק מעטים מאוד הצליחו בכך,  לעומת רבים שחזו נכונה התפתחויות טכנולוגיות. אם הסרט היה מנסה גם להציע כיוונים תרבותיים של שנת 2015 ולא רק כיוונים טכנולוגיים, האם היה  משפיע בכך על התרבות שלנו מהיום? את התשובה על כך לא נדע.

ולגבי העתיד של “בחזרה לעתיד”, קיים רק סרט מצויר מסדרת האנימציה משנות התשעים המבוססת על הסרטים שמתאר את העתיד לאחר שנת 2015, שנת 2091. אבל סביר להניח שבשנה זאת איש כבר לא יציין את הופעתו של התאריך ההיסטורי מסדרת “בחזרה לעתיד”.

ראו גם:

פרק מצוייר על חזרה בעתיד – 2091

הטריילר של “מלתעות 19

“חזרה לעתיד” לשנת 2015 האמיתית

20 תגובות

 1. היום ה-21 באוקטובר 2015 בפעם הראשונה (והאחרונה ?)בהיסטוריה העולם חוגג יום שמבוסס על סרט מדע בידיוני :

  |сelebrations are planned round the globe. In London there’s a Pepsi-sponsored (Marty’s tipple) screening in Leicester Square, complete with DeLorean and a replica of Café ‘80s.

  In Los Angeles there’s some official screenings attended by cast and crew, as well as a tour round some of the locations, kicking off at the Burger King from which Marty begins his commute to school.

  ראו:
  http://www.theguardian.com/film/filmblog/live/2015/oct/21/back-to-the-future-day-live-experience-21-october-2015-round-the-world

 2. ברשימה למעלה כתבתי :אנחנו יודעים שכשמגיע מרטי לעתיד של ה-21 באוקטובר 2015, הוא מגלה לתדהמתו שהמיליונר דונאלד טראמפ, שעליו מן הסתם שמע – שכן היה דמות בולטת וצבעונית ביותר גם ב-1985 – הוא מועמד לראשות המפלגה הרפובליקנית ולנשיאות. “.
  בוב גאל התסריטאי של חזרה לעתיד 2:הצהיר לאחרונה שכאשר יצרו את דמותו של גריף אויבו של גיבור הסרט שהוא בעתיד דיסטופי מעל קזינואים מצליח וסלבריטאי שחצן נמקור ההשראה לדמות היה לא אחר מאשר דונלד טראמפ.
  האם הוא אומר את זה רק בדיעבד או שאכן זאת הייתה המחשבה במקור?

  צפיה בסרט אכן עוררה מחשבות שהדמות של הנבל מזכירה מאוד את דמותו הציבורית של המועמד לנשיאות טראמפ.

 3. בוב גאל תסריטאי “חזרה לעתיד 2” מנסה לחזות כיצד יראה העתיד בעוד שלושים שנה בשנת 2045:
  http://www.usatoday.com/story/life/movies/2015/10/22/back-future-yet-again/74240982/
  oday is the day that the future becomes the past.

  I’m referring to the future presented in our sequel to the 1985 movie, Back to the Future, in which the USA TODAY front page reproduced as the cover of this edition played a key role. When director Robert Zemeckis and I, along with our very talented crew, took on the challenge in Back to the Future Part II of depicting the world 30 years in the future, specifically Oct. 21, 2015, it was with our tongues planted firmly in our cheeks, evidenced by some of the headlines on the cover.

  We knew we couldn’t predict the future accurately (no one ever has), so we decided to make it optimistic and entertaining, focusing on motifs from the original film. The 1955 Cafe became Cafe 80s, the old gas station became a robotic fuel station, the ordinary movie theater became a 3-D Holomax theater, the skateboard chase became the hoverboard chase, and the McFly home with the obligatory dinner table scene received a technological upgrade.

  We got a lot right. Today, there are numerous 1980s-themed restaurants with 80s arcade games as part of the décor. Robotic gas pumps are being tested in the USA and the Netherlands. Zemeckis’ fantastic new movie The Walk is being shown in IMAX 3-D. Magnetic hoverboard technology exists. We predicted drones that could photograph news events.

  And much of our imagined home technology has become real. Voice-activated and biometric appliances, flat screen televisions that display several channels at once, and home video conferencing are all part of our world. The glasses that the McFly kids are wearing at the dinner table are similar to Google Glasses, versions of which are being developed by Apple, Microsoft and other companies.

  We got a lot wrong, too. Thankfully, we don’t have fax terminals in every room of the house. We don’t have food hydrators, although 3-D printer technology is being adapted for food preparation. Our fashion predictions were way off: no size adjusting jackets, no self lacing shoes and, interestingly, someone wearing 1985 clothes today would not attract much attention.

  The justice system does not work any faster now than it did 30 years ago, and lawyers have definitely not been abolished (nor do we think they’re going away any time soon). Sadly, we don’t have fusion energy devices, although the technology for converting trash into fuel is advancing rapidly. We completely missed the smartphone, perhaps the single most transformative device in the last 30 years.

  And the flying cars? No, we didn’t seriously think they’d exist today, but we promised them at the end of our first movie, so we had to keep that promise. Given that people still have plenty of trouble driving in two dimensions, it’s probably better that our vehicles remain earthbound for the present.

  For this edition, USA TODAY asked me to again predict life 30 years in the future. I hope I’ll be around to see what I get right.

  In 2045, people will own fewer things. This is already happening as a function of cloud storage for media and the sharing economy. Thanks to Uber and Lyft, and same-day local delivery for almost anything we want to buy, it’s easier than ever to function without owning a car, and public self-driving cars in our business districts will accelerate that trend.

  Virtual reality will make it easier for people to work from home or from decentralized workplaces, all of which means fewer cars on the road, less wear and tear on our infrastructure, but less tax revenue from auto sales and gasoline taxes. Therefore, our governments will find new ways to tax us and “feed the beast.”

  Virtual reality will allow people to be comfortable in smaller living spaces and take classes from the very best educators in the world. Everyone will be able to attend classes at “Virtual Harvard,” although this will create unemployment in the teaching profession. Virtual reality will also lead to some interesting developments in the sex industry. Who will want to have personal relationships when the perfect virtual sex partner, along with accompanying synchronous stimulation toys, are available 24/7? This will lead to a continuing declining birth rate, at least in the industrialized world.

  But that might not be a bad thing, because there will be fewer jobs necessary to run our society. A fast food restaurant will be operated by just two people, and some of that fast food will be soy, processed to taste just like chicken and beef. Cashiers will be a thing of the past because transactions will be made via smartphone, with the meals prepared and packaged by robots. Already, store checkers are being replaced by self checkout, and both they and restaurant waiters will become an endangered species.

  Advanced robots will handle almost all factory and warehouse labor, and consumers will manufacture smaller items in their own homes with 3-D printers. By 2045, robotic systems will construct buildings and roads. And the most important job in society will be “repair person.”

  Turning our garbage into energy will prove more efficient than wind and solar power. We’ll have “Google MD,” a system using biometrics and data crunching to diagnose common ailments from our own homes — a good thing, given an aging population and a likely shortage of doctors. Improved medical technology, data and treatment will lead to longer lifespans, but our new ability to predict future health based on genetics and bio-analysis will result in some difficult moral dilemmas.

  For example, is an 80% chance of pancreatic cancer in a job applicant an acceptable reason to deny employment? And although there will be numerous pro-privacy endeavors, they will ultimately fail because somehow, someone (and thus everyone) will get access to all of that information.

  Thus, we’ll have less privacy than we have now, but people won’t care because, as a defense mechanism, they’ll be less judgmental and have less shame.

  Cash will still exist because it will be necessary for bribery and other criminal activity. More recreational drugs will be legalized, newer drugs will be developed, and society might encourage habitual criminals and iconoclasts to live in a drug-induced stupor because it will be cheaper than incarceration.

  Unfortunately, I don’t have an optimistic take on the inevitable crises in entitlement costs, unemployment, student debt and the tenuousness of our global economy. To paraphrase the apocryphal Chinese curse, we will live in interesting times.

  Although I still don’t expect flying cars, there will be hoverboard parks, similar to today’s skateparks.

  Finally, the people of 2045 will be nostalgic about the simpler life of 30 years ago. They’ll wish for a DeLorean Time Machine so they can forget their troubles by visiting that wonderful year, 2015.

  Oh, and one more thing: The Cubs will win the 2045 World Series.

  Bob Gale was the screenwriter for the Back to the Future franchise.

  • -> גייל, בוב גייל (gale)

   אגב הוא ביים בשעתו סרט מעניין שלא קיבל הזדמנויות, עם חזון עתידני (קרוב יותר) שבו שימוש בסמים הוא חוקי באמריקה. שווה לבדוק.

 4. המועמד למועמדות הנשיאות של המפלגה הרפובליקנית טד קרוז טען בנאום הפרידה שלו מהבחירות לאחר תבוסתו בידי דונאלד טראמפ שהדמות של ביף טנאן הנבל ב”חזרה לעתיד 2″ שבו מתואר מסע לעתיד הרחוק של שנת 2015 מבוססת על דונאלד טראמפ המליונר שהוא כעת המועמד של המפלגה הרפובליקנית לנשיאות.
  קרוז אמר :
  If anyone has seen the movie Back to the Future 2, the screen writer says that he based the character, Biff Tannon on Donald Trump. A caricature of a bragadocious arrogant buffoon who builds giant casinos with gigantic pictures of himself everywhere he looks.

  We are looking potentially at the Biff Tannon presidency. I don’t think the people of America want that. I don’t think we deserve that. I don’t think hoosiers want that.

  וזה אומר שיוצרי “חזרה לעתיד 2” טעו .הם חישבו שטראמפ ימשיך להיות מיליונר ודמות שמאחורי הקלעים.הם לא העלו על דעתם שהוא יהיה מועמד לנשיאות בעתיד הזה.
  בקצרה :הנבואה שלהם לא הייתה מרחיקת לכת מספיק.
  ראו כאן את דבריו של קרוז ואת הקטע שעליו התבסס ב”חזרה לעתיד 2:

  http://www.realclearpolitics.com/video/2016/05/03/ted_cruz_compares_donald_trump_to_villain_from_back_to_the_future.html

 5. מספר התסריטאי בוב גאל :
  http://www.thedailybeast.com/articles/2015/10/21/how-back-to-the-future-predicted-trump.html
  “Back to the Future” screenwriter Bob Gale has revealed that Donald Trump was the inspiration for Marty McFly’s arch nemesis Biff Tannen.
  There’s a very specific analog between Biff Tannen, the bully and bad guy in almost every timeline in Back to the Future Part II, and a certain political figure who is rather popular in the United States right now. He’s been handed the keys to fortune, he’s unrepentantly used that fortune exclusively for himself, and he’s even become a public advocate for plastic surgery for women in his family.
  It is not hard to put two and two together.
  So, Bob Gale—writer of Back to the Future Part II and man who helped predict the IMAX theater and the self-checkout line—in these past few months, were you thinking what we’re all thinking?

  We thought about it when we made the movie! Are you kidding?” he says. “You watch Part II again and there’s a scene where Marty confronts Biff in his office and there’s a huge portrait of Biff on the wall behind Biff, and there’s one moment where Biff kind of stands up and he takes exactly the same pose as the portrait? Yeah.”
  Of course, in the movie, Biff uses the profits from his 27-story casino (the Trump Plaza Hotel, completed in 1984, is 37 floors, by the way) to help shake up the Republican Party, before eventually assuming political power himself, helping transform Hill Valley, California, into a lawless, dystopian wasteland, where hooliganism reigns, dissent is quashed, and wherein Biff encourages every citizen to call him “America’s greatest living folk hero.”
  “Yeah,” says Gale. “That’s what we were thinking about.”
  Of course, in Back to the Future Part II, Marty McFly and Doc Brown fix it all just in the nick of time. They save themselves and America from Donald Tr… Biff Tannen.

 6. במאמר אחר בעיתון “גארדיאן “נכתב :
  http://www.theguardian.com/film/2016/feb/14/pop-culture-make-us-president-donald-trump-biff-back-to-the-future

  It has also been also revealed that Trump inspired the character Biff Tannen in Back to the Future, the self-aggrandising bully who acquires obscene wealth not entirely by his own merit, and builds a huge casino. Again, not a flattering portrayal, but one that has been embedded in the popular consciousness for decades, like a product placement. It makes you wonder if Trump didn’t go back in time and write himself into the screenplay.

 7. שנה בדיוק לאחר הפרסום המקורי של הרשימה למעלה באוקטובר 2016 “בחזרה לעתיד” הפך לחלק ממסע הבחירות בארה”ב.
  זאת משום שדונאלד טראמפ הבסיס לדמות של ביף טאנן בסרטי הסדרה הוא כעת מועמד לנשיאות ארה”ב כנגד הילארי קלינטון.
  כתוצאה אנו מוצאים סרטונים ברשת שמציגים את ביף טאנן כדונאלד טראמפ שמאיים להיהפך לנשיא ארה”ב ומציגים את הסיוט האולטימטיבי : בסרט המשך “חזרה לעתיד 4 ” מרטי מקפלי מגיע לשנת 2016 ומגלה שביף-דונלד הוא נשיא ארה”ב.
  הנה סרטון כזה :

 8. סרטון שטוען ש|”בחזרה לעתיד” חזה הן את השמדת מגדלי התאומים ב2001 וכמובן את בחירתו של דונלד טרמאפ לנשיאות ארה”ב באמצעי כישוף

 9. יש עוד סרטונים רבים שמשווים בין טראמפ וביף טאנן.הנה עוד אחד שהיה תעמולה עבור המועמד למועמדות לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית ברני סנדרס :

 10. כמובן גם המועמדת לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית הילארי קלינטון משתמשת בדמות של ביף טאנן מסרטי “חזרה לעתיד” כדי לתקוף את טראמפ ואת בריונותו בסרטון אפקטיבי מאוד על הבריון האולטימטיבי לטענתה טראמפ

  https://www.youtube.com/watch?v=uQ6BfkqUWkw

  והנה תשדיר חדשות שסוקר את הסרטון הזה.

 11. בבוקר הזה של נובמבר 2016 “חזרה לעתיד 2″ התגלה כסרט נבואי הרבה יותר ממה שחשבו כולם.,למעשה הרבה יותר ממה שהעז התסריטאי עצמו לחשוב .
  הוא יצר דמות של הבריון ביף טאנן שהופך בעתיד הרחוק של שנת 2015 למליונר בקנה מידה מקומי.
  אבל הוא לא באמת העז לחשוב על כך שאותו מליונר יהפך בשנת 2016 לנשיא ארה”
  אבל הנה מאמר מהימים האחרונים שמראה עד כמה הסרט ” חזרה לעתיד 2″ התגלה כיותר נבואי ממה שכולם חשבו ::
  Back to the Future II predictions continue to come true as Chicago Cubs win the World Series and Donald Trump rises to power
  https://www.thesun.co.uk/living/2109351/back-to-the-future-ii-predictions-continue-to-come-true-as-chicago-cubs-win-the-world-series-and-donald-trump-rises-to-power/

  WE still don’t drive flying cars, wear clothes that dry themselves or hydrate pizzas – but it seems Back to the Future II was on the mark when it comes to predicting sport results.

  In the sequel to the cult 80s movie, Marty McFly time-travels to 2015 to stop his son taking part in a robbery.
  When he walks around 2015-era Hill Valley he chats to an old man who is collecting money to repair the clock tower, which was hit lightning in the first film, allowing Marty to get back to 1985.

  During their chat, an enormous light-up sign appears revealing that the Chicago Cubs have won the World Series – leaving Marty in disbelief.

  Incredibly, that means Back to the Future II DID predict the future – albeit being one year out.

  Even star Michael J Fox, 55, took to social media to comment.

  He Tweeted: ‘Only off by a year, not bad. Congrats @Cubs. This is so heavy. #FlyTheW.’

  Follow
  Michael J. Fox ✔ @realmikefox
  Only off by a year, not bad. Congrats @Cubs. This is so heavy. #FlyTheW
  4:02 PM – 3 Nov 2016
  9,504 9,504 Retweets 18,333 18,333 likes
  Here, we reveal the other predictions that happened to come true.

  1. Donald Trump’s rise to power
  he wispy blonde hair, perma-tan and weathered face… there’s an array of spooky similarities between bad guy Biff Tannen and Donald Trump.

  In the film, Biff becomes a successful businessman who, after opening a 27-story casino, goes into politics. Sound familiar?

  Back to the Future villian Biff was “loosely based” on Trump SUPPLIED
  12
  Back to the Future villian Biff was “loosely based” on Trump
  Both Biff and Trump have been married three times and live in palaces painted in gold.

  Back to the Future writer Bob Gale has since revealed that the villain is “loosely based” on the Republican candidate.

  2. Lace-up trainers

  Nike has unveiled a pair of self-lacing trainers
  Marty’s self-tying shoes were one of the weirdest (and most coveted) inventions in Back to the Future II.

  Now, Nike have unveiled 89 pairs of lace-up-themselves trainers, which are pretty much an exact replica of the ones from the movie.

  The New York Post’s Kase Wickman got to try on a pair earlier this month.

  “It’s pretty cool, when you put them on and push your heel down, you can feel it start to tighten up because it knows you’re there,” he said. “These shoes are very emotionally present.”

  3. Handheld tablet computers

  12
  Doc uses a handheld computer device while catching to Marty
  When Doc meets Marty by the clock tower, he brandishes what looks like an iPad-style tablet computer.

  12
  320 million handheld computers were sold last year
  The device featured in the movie is much clunkier than the tablets we have today, but the idea is still the same.

  Last year, 320 million handheld computers were sold compared to 310 million traditional PCs.

  4
  Multiple channels can be accessed from our televisions ARGOS
  1

  Marty appears perplexed when he discover a television with multiple channels – something that is commonplace today.

  In the UK there is over 600 channels, covering everything from news and sport to entertainment, film and lifestyle.

  5. Hoverboards (sort of…)

  Creatives around the world are trying to make a rideable hoverboard
  Technically we aren’t all whizzing around on hoverboards but French artist Nils Guadagnin has created the gadget.

  But there’s just one catch – it only works as long as no one stands on it.

  Japanese car company Lexus has also unveiled a prototype for a rideable hoverboard, while a company called Arx Pax in California is also working on a version.

  Apparently, both devices rely on magnets so you’ll unlikely be able to glide over water like Marty.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

7 + 5 =