איך יודעים אם האישה שלידך היא הנכונה? או שבחרת את המקצוע הנכון לעסוק בו? הרי הכול מידי שמים לא?בעזרת השם שנה הבאה נהיה בבית חדש. בעזרת השם! נמצא עבודה חדשה, ובעזרתו מה שצריך לקרות. קורה.

*******

איי שם ברחבי העולם, במדינה אחת, בעיר שמדברים בה שפה מוזרה שמלווה בחיוך כל הזמן , אנשים נותנים אחד לשני זכות קדימה בכביש וכל פעם כשמישהו מתעצבן הוא סופר עד עשר באזור שנקרא ” פינת ספירה” , אגב עברה הצעת חוק שבמקום ציבורי אסור להתעצבן אלא רק בפינה, שם, במדינה ולא בפינה נמצאת אישה שעוד כמה שנים היא תהיה עולמך ותחלוק איתה מיטה. תגדל איתה ילדים שמדברים גם בחיוך וגם בסימנים. בעוד כמה שנים תעבוד בעבודה שתאהב, תגור בבית חלומותייך, תנהג במכונית שעבדת קשה לקנות אותה, תצא החוצה עם כוס קפה ביד ואולי סיגריה בפה ותשב בגינה שלך.

********

בעזרת השם, זה יקרה! אל תדאג, זה יקרה, הרי השם הכול יכול ואם בעזרתו זה יקרה אז בטוח זה יקרה. מה הסיכויים שתעלה באוטובוס ובדיוק יהיה מקום פנוי ליד אותה בחורה שתחלוק איתה את המיטה עוד כמה שנים? מה הסיכויים שתלמד במה שאתה הכי טוב ותעבוד בעבודה שמתאימה לך? תדבר עם חיוך ותיתן זכות קדימה למישהו בכביש? ומה הסיכויים שתתחיל לעשן בכלל?

********

לפני שאתה ממשיך לחשוב על הסיכויים תחשוב על הסיטואציה הבאה, כשאתה נכנס להתקלח אתה ישר נכנס למקלחת ומפעיל את המים ואז מכוון את החום הרצוי או שקודם אתה מחמם את החום הרצוי ורק אז נכנס להתקלח?

יש שתי תשובות לשאלה הזאת נכון? לכן יש שתי תשובות לסיכויים שכל מה שכתוב יקרה. נגיד ניקח את המקרה הראשון, לזה נקרא טיפוס הזורם. אכנס להתקלח ואני לא אדע לאן המים מובילים אותי תוך כדי מקלחת אני אכוון את המים ועד שכוונתי את המים אני כבר אסיים להתקלח, יכול להיות שבאמצע המקלחת אני אצרח “למה לא השארתם לי מים” ויכול להיות שתוך שניות יהיו לי מים ואיהנה מהמקלחת הזאת במקום להיאבק בטמפרטורה. המקרה השני זה הטיפוס המחושב, טיפוס הבררן, עד שלא יהיה לו את הטמפרטורה הנכונה הוא לא יכנס להתקלח, אם צריך הוא ידליק את הדוד ואחכה כמה זמן שצריך עד שהמים יתחממו.

********

תמיד נשאלת השאלה האם לכל דבר יש סיבה?באמת בעזרת השם, הכול קורה? או שמה אני זה שבוחר מה שיקרה, לפעמים אני מנסה להיות טיפוס הזורם ופשוט לזרום לאן שהחיים לוקחים אותי, הבעיה היא שאני כל פעם נאבק עם הטמפרטורה ככה שאני לא באמת נהנה מהמקלחת, לפעמים אני בוחר בטיפוס המחושב אבל זה די מקבע לא? לחשוב כל צעד שאתה עושה לפני שאתה עושה משהו, לחכות יותר מידי עד שיהיו מים חמים זה אולי זמן שלא יחזור על עצמו ופספסתי הרבה דברים בדרך.

********

יש טיפוס שלא דיברתי עליו שזה טיפוס המתפשר, אותו טיפוס שאומר לעצמו אין לי זמן לחכות שהמים יתחממו, אני אתקלח מקלחת זריזה ואסיים. טיפוס זה אומר לעצמו שהוא יתפשר עם בחורה, יתפשר על העבודה שהוא עובד בה ולא ישאיר כלום אחריו כי הוא חיי כל היום בהישרדות בתחושה של מקלחת זריזה וזהו. הבעיה בטיפוס הזה שהוא תמיד ישאל את עצמו אם הוא היה יכול לחיות יותר טוב? אם יש מישהי שמסתובבת שם בחוץ ושהוא בחר באישה הנכונה .

*******

אולי תחילה אני צריך לחשוב על איזה טיפוס אני ואז ללמוד את השפה המוזרה שמלווה בחיוכים ובזכות קדימה לאחרים.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

3 × 1 =