הרב שלום כהן , ראש ישיבת “פורת יוסף” מבחירי הרבנים של ש”ס ,ניבל את פיו כלפי חובשי הכיפות הסרוגות וכינה אותם “עמלקים”.

ידיעה :הרב שלום הכהן אחד הרבנים ה”ספרדיים ”  החשובים ביותר במועצת חכמי התורה מיסודו של עובדיה יוסף הכריז על חובשי הכיפות הסרוגות שהם עמלקים.

וכך הצהיר כבוד הרב באירוע חשוב ביותר של מועצת חכמי התורה מיסודו של הרב עבודיה יוסף שבו הוכרזה מועמדותו של הרב יצחק יוסף לרב “הספרדי ” הראשי :

 : אין הכיסא שלם כל עוד יש עמלק. כס זה כיפה סרוגה, כל עוד יש כיפה סרוגה אין הכיסא שלם, זה עמלק. מתי יהיה הכיסא שלם כשאין כיפה סרוגה. אלה יהודים אלה?”

  “עמלקים ” בלשונו של הרב היא  מילת ניבול פה שלכאורה מתייחסת לעם שנוא במיוחד על תושבי יהודה מהנגב ומסיני עם שמצוות עולם להשמידו עד האחרון שבו,זהו עם שחוקרים מודרניים מפקפקים בעצם קיומו ההיסטורי  וייתכן שתמיד היה מדובר במילת ניבול פה ותו לא ורק בשלב מאוחר סופר מאוחר הוסיף עם  מדומיין שאליו התייחסה מילת ניבול הפה ושאותו יש להשמיד.  מאוחר יותר הרב שלום הכהן הבהיר  שכוונתו הייתה רק למפלגת “הבית היהודי”.אחר כך סירב לדבר על זה ולהסביר את עצמו  בכלל.הוא כבר  כנראה הבין בשלב זה איזו שגיאה מטורפת הוא ביצע. אם כי דווח שהוא מסרב לחזור בו מדבריו ועומד מאחריהם.

לפי ידיעה שפירסם העיתונאי והרכילאי החרדי שאולזון הרב כהן מבטיח כעת כי המועמד שהוא תומך בו לרבנות הראשית יצחק יוסף יכריז אם יבחר על הכיפות הסרוגות כעמלקים. ולא יעזור להם שום דבר הם כולם כל חובשי הכיפות הסרוגות עמלקים.האם זאת ידיעה אמיתית מפי הסוס  שלום כהן או המצאה של מישהו אחר  אולי של שאולזון עצמו ? לך תדע.גם החרדים נוהגים להפיץ שמועות כוזבות. הרב יצחק  יוסף  שכמובן לא יעשה שום דבר כזה אם יבחר  אם אינו רוצה למצוא את עצמו בבית הכלא , כבר מיהר להרחיק את עצמו מדבריו של כהן. שכן כמו כולם חוץ אולי מכהן עצמו הוא כבר מבין :הרב  כהן הנכבד ניבל את פיו כמו אחרון תלמידי בית הספר היסודי כלפי ציבור שלם.

שאולזון מדווח  וזה ככל הנראה דיווח שאין סיבה לפקפק בו ,שבקהילות יהודיות בעולם מפעילים לחצים אדירים למנוע את בחירתו של יצחק יוסף לתפקיד הרגיש של הראשון לציון. לאור דבריו של חכם שלום כהן נגד ציבור חובשי הכיפות הסרוגות הכולל מעל 3 מיליון יהודים ברחבי העולם כולו. הם אומרים שבחירתו של יצחק יוסף תהווה מכה קשה ליהדות האורתודוקסית בארץ ובעולם.

 שלום כהן אמנם אינו ראשון ומן הסתם גם לא אחרון.   רבים וטובים ורעים לפניו  ניבלו את פיהם כלפי ציבור שלם ,למשל ישו הנוצרי שניבל את פיו כלפי   חכמים פרושים וכינה אותם “בני שטן ” כמתואר ביראת קודש באבנגליונים ‘אתם בני שטן ועושים את רצונו של אביכם השטן.( יוחנן ח 44),. ואם כך עשה ואין זאת המצאה של מחברי האבנגליונים ,הרי אין כל  פלא שהפרושים  ניערו ממנבל הפה גס הרוח  את חוצנם.

קרוב יותר לימינו ולרב שלום כוהן גם מורו ורבו הרב עובדיה יוסף ידוע בניבולי הפה שלו בעת דרשות.אמנם לכאורה זה מעולם לא הזיק לו הרבה בגלל גדולתו בתורה ובגלל עוצמתו הפוליטית .אבל בסופו של דבר מסתבר שזה מה שאנשים זוכרים ולא את פסיקותיו המרובות של הרב..כבודו של הרב  עובדיה יוסף התדרדר מאוד בשנים האחרונות הודות לדרשות האלו שגורמות נזק שלא יתואר לתדמיתו.הוא נראה יותר ויותר כלמדן גדול אך  גם כאדם גס רוח.

הסערה כבר נפתחה,הרב הראשי עמאר הסביר שהכוונה הייתה לפליטת פה שאין טעם להתייחס אליה ושהוא מכיר את האיש שהוא בסדר. הרב עובדיה יוסף עצמו מיהר לבקר את ידידו מזה שבעים שנה והסביר שהכיפות הסרוגות הן בסדר אחרי הכל,אחרי הכל לו יש תלמידים שהם חובשי כיפות סרוגות.היעלה על הדעת שגם הם עמלקים ? . ובכך לכאורה מסתיים העניין מבחינתו ומבחינת ש”ס.

האומנם? לי נראה שנפילתו של הרב שלום הכהן ממעמדו  הרם כבר החלה, ולא תסתיים בקרוב. שאולזון  המומחה היטב ליחסי הכוחות בעולם החרדי ,אינו מהסס לכבד את הרב כהן הנכבד בניבולי פה משלו ואף רומז שהוא מזרע עמלק בעצמו ,כינויים  שכמוהם שום רב לא זכה במדורו וזה מראה שהוא מעריך שהאיש נפל ממעמדו ושוב לא יקום. הכל יזכרו לו לעתיד שהוא מנבל הפה.תיאורטית הרב שלום כהן  עלול אף לחטוף תביעת נזיקין על כך שניבל את פיו כלפי ציבור שלם.

היום כאשר המילה “זונה ” נמצאה כניבול פה המחייב פיצוי כספי בידי בית המשפט היעלה על הדעת שהמילה “עמלקי ” שמשמעותה ציבור שיש להשמידו פיזית  לא תימצא ככזאת?

עצומה הקוראת להעמדתו של שלום כהן לדין פלילי באשמת הסתה כבר נמצאת ברשת.

ומה מוסר ההשכל של כל הפרשה?שכיום לא רק בלוגרים ואנשי תקשורת צריכים להיזהר מאוד לגבי כל מילה שהם כותבים ואומרים ,אלא גם רבנים חשובים ,ויש מילים שעצם השימוש  הפזיז בהם עלול להביא לחורבנו של אדם,ולא   לשילהוב רוחות של אחרים כפי שכנראה קיווה הרב שיקרה.

הוצאה להורג של עמלקי  

 וראו גם

 שאולזון על החמוריזם של שלום כהן

העיתונאי החילוני נתן זהבי על  פרשת הרב כהן

 עצומה הקוראת להעמדתו של שלום כהן לדין

ראו עוד על המתרחש בעולם החרדי :”השונאים נגד  המחבלים :

 

3 תגובות

 1. מנהג העולם הוא שאין להתיחס למה שאומרים עליך אלא להתיחס למי האומר.הגדרתי כחובש כיפה סרוגה כ”עמלק” ע”ידי מי שמשמש במועצת חכמי התורה כמוה כקריאה לשפיכות דמים. על קללה פחותה מכך צוה דוד המלך את בנו שלמה אל “תנקהו “.אני תקוה שתשכיל לפני יום הכיפורים לבקש את סליחתם של כל חובשי הכיפות הסרוגות באותה דרך
  בה כינית אותם “עמלקים”

 2. הרב שלום כהן ממשיך בהתגרויות ובניבולי הפה שלו כלפי הציבור של חובשי הכיפות הסרוגות ,וכנראה ימשיך בכך גם בעתיד.
  לפי אתר “בעולמם של חרדים של שאולזון http://bshch.blogspot.co.il/2013/08/blog-post_2749.html
  “שלום כהן אמר בתשובה לשאלה של תלמיד האם בקריאת פרשת עמלק בשבת הקרובה האם צריך את מי לזכור אז, ‘חכם’ שלום כהן אמר שיש בדורנו הרבה עמלקים שיש לכוון עליהם, ואז שאל אחד התלמידים ומה עם חובשי הכיפות הסרוגות האם גם אותם יש לזכור, ו’חכם’ שלום כהן אמר כי הוא במחיית עמלק מתכוון לכל חובשי הכיפות הסרוגות שבמהרה יכרתו, הם החורבן הגדול של דורנו, אם לא היו כיפות סרוגות משיח כבר מזמן היה בא.”
  עד כאן שלום כהן שכנראה חוזר לעת זיקנה לשלב הנפשי של הילד המקלל ומן הסתם זה רק ילך ויחמיר בעתיד. .מעניין שאתר אחר “כיכר השבת” המזוהה עם ש”ס מיחס לו נאום אחר ולכאורה רציונאלי יותר :
  “בזה אני קורא לשר הדתות שקוראים לו בנט. בנט – מי שיעשה חשבון זה בגימטריה ‘זדים'” אמר הרב כהן, “אני מבקש ממך בנט, אתה שר הדתות, הקב”ה זיכה אותך שעכשיו יש לך רבנים ראשיים מהיהדות החרדית, זיכה אותך שאתה תמשיך איתם”.

  הגר”ש כהן המשיך את דבריו: “אני רוצה להגיד לך, אומנם הגימטריה שלך זה זדים, אבל תדע לך שיש עוד גימטריה אחת, גימטריה ‘אני’, תהיה אני לדודי ודודי לי, תחזור בתשובה, אני מבקש ממך תחזור בתשובה”.

  “תזכה באלול הזה לצאת כל נגד המשוגעים, נגד כל הרשעים, ותחזור בתשובה, אתה והסגן שלך, ובעז”ה אם אתה תחזור בתשובה אז גם הלפיד יחזור בתשובה, וגם הביבי שנקרא ביבי שאני לא יודע מה-הוא הביבי הזה, שכולם יחזרו בתשובה”.

  “תדע לך, תדע לך” קרא הגר”ש כהן לנפתלי בנט: “כל אלה שלא אומרים את המילים האלה – זה מפני ששונאים אותך, אם אני אומר לך את הדברים האלה זה מפני שאני אוהב אותך, אם הקב”ה אוהב אותך – גם אני אוהב אותך, אבל בתנאי שתחזור בתשובה”.

  עד כאן נאומו של כהן לפי אתר “ככר השבת ” http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%94%D7%92%D7%A8%D7%A9-%D7%9B%D7%94%D7%9F-%D7%91%D7%A0%D7%98-%D7%90%D7%A0%D7%99-%D7%90%D7%95%D7%94%D7%91-%D7%90%D7%95%D7%AA%D7%9A-%D7%90%D7%91%D7%9C.html
  . אלא שהסגנון והמינוח הרטורי כל כך שונה מנאומיו הרגילים של כהן ,שלדעתי לא מן הנמנע שהמדובר בנאום ששוכתב באופן דרסטי ואולי הומצא בכלל בידי אנשי ש”ס המומחים ביחסי ציבור ( אולי דרעי עצמו שהנאום דווקא מזכיר את סגנונו שלו ) ורק יוחס בידיהם לשלום כהן שאין לו שום קשר אליו.

 3. על פי טענות של מקורבים אפילו מנהיג הקהילה החרדית הליטאית הרב שטיינמן בן ה-99 “נדבק” בוירוס של הרב שלום כהן והחל לכנות יריבים פוליטיים כעמלקים.
  על פי כתבה של YNET המליץ המנהיג החרדי לתלמידיו לכוון בדעתם על שר האוצר יאיר לפיד בעת שמיעת שמו של הרשע, עמלק כדי להמחיש את מחיית עמלק ההיסטורי הרחוק מתודעתם.
  זאת ללא ספק הקצנה מטורפת שמושפעת מן הסתם מהתגובות הנזעמות בעקבות היתבטאויותיו של הרב שלום כהן.
  וראו כאן :
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4417360,00.html
  אך נשאלת השאלה האם זה מה שהרב שטיינמן בן ה-99 אכן אמר ?או שמה זאת המצאה של אחד או יותר ממקורביו?זה שהפיץ את הסיפור בתקשורת החילונית כדי שתהיה לו תהודה?
  הרב שטיינמן כדאי לזכור הוא אדם זקן מאוד בן קרוב ל100 המונהג לחלוטין בידי מקורביו וסביר להניח שהם אלו שמטפטפים באוזניו מה עליו להגיד,.
  אם בכלל אמר זאת ולכך אין שום הוכחה פרט למילתו המוטלת בספק רב של המקורב האחראי.
  אם אני יאיר לפיד הייתי מגיב על העניין לא בהתנצחויות ולא בהתקפות כי בכך הוא משחק לידי מקורביו של הרב שטינמן שזה בדיוק מה שהם מנסים לה שיג במסגרת המאבק הפנים חרדי ( כנגד הרב אוייארבך שלפי הטענות הגדיר פעם את הרב שטיינמן כ”עמלק ” וכו’ וכו’). . ..אלא הייתי מפרסם הצהרה על גדולתו התורנית של הרב שטיינמן והבעת צער על המקורבים השונים המסיתים ומעוותים את דבריו של כבוד הרב שטיינמן ובכך פוגעים באיש הדגול הישיש שלא לצורך ומלבינים את פניו בציבור.
  בדומה למה שעשה בעבר הרחוק הרב שניאור זלמן מלאדי שהותקף בידי אבי אבות אבותי הגאון מוילנה בהתקפות מקבילות.אבל יש להודות בצער שהוא יצא מהמאבק כמי שידו על העליונה ,משום שהיה חכם מספיק כדי לא לתקוף בחזרה את הגר”א אלא פשוט הסביר לצבור שדבריו של הגר”א הדגול עוותו בידי מקורבים מושחתים שונים..וזה הספיק.
  בקצרה לפיד ,על תגיב על הצהרות “עמלק ” במכת קרטה אלא בג’ודו והמבין יבין.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

ten + ten =