http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/all/2/p/1344/2P245676628ESFAVFUP2400L2M1.HTML

במשך השנים בהם אני בודק תצלומים המגיעים מהמאדים  בחנתי אלפי תמונות. את כלל התצלומים אפשר לחלק לשתי קבוצות. קבוצה אחת מתארת תופעות גיאולוגיות הגם  שלא תמיד הן מובנות אין לשכוח שמדובר בעולם אחר, שונה משלנו ולא בהכרח נראה תופעות הנמצאות על כדור הארץ, למשל  צפיפות האטמוספירה של המאדים קטנה בהרבה מזו של כדור הארץ  ולכך יש משמעות מבחינת הרוחות. כושר הנשיאה של הרוחות על המאדים קטן יותר מזה של כדור הארץ ולכן משקלם של גרגרי החול הנישאים על ידיהן קטן.  עוצמתה של הארוזיה הנגרמת על ידי רוחות גם היא קטנה יותר. קבוצה שניה של תמונות היא זו בה רואים גופים בעלי צורות גיאומטריות. תמונות כאלה מעוררות שאלות באשר למקורן וזאת מהסיבה שהטבע אינו פועל בקווים ישירים. דוגמה לכך הם נהרות. שום נהר לאורך תוואי זרימתו אינו ישר למלוא אורכו. תמיד ימצאו עיקולים ופיתולים בדרכו. תופעה בעלת צורות אם כי מאוד חריגה  היא המשושים הבזלתיים המצויים ברמת הגולן. מדובר אמנם בתצורות גיאומטריות אך אורכם הוא קטן מאוד.מטרים ספורים.

סלע בצורת פרצוף אנושי על המאדים. http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/all/2/p/1344/2P245676158EFFAVFUP2400L5M1.JPG

קרוב לוודאי שמישהו יצר את הצורות הגיאומטריות. מי עשה זאת לא ידוע. כך גם לא ידועה המטרה שלהן. המי שהוא האלה הם חוצנים, רק יצורים תבוניים בעלי יכולת טכנולוגית יכולים לעשות זאת. בתצלום המוצג כאן רואים מונוליט- גוש סלע בולט מאוד בגודלו. אמנם אין מדובר בצורה גיאומטרית, אך האפיון שלו ושל סביבתו מעלה שאלות באשר למקורו ומהיכן הוא מגיע. במרכזו מצוי כתם כהה מאוד.צבעו של מונוליט זה  שונה מזה של סביבתו. הוא גדול בכמה סדרי גודל משאר הסלעים מסביבו. רוח חזקה ככל שתהיה  אינה יכולה לשאת סלעים במשקל של טונות, גם לא אטמוספירה צפופה יותר כמו זו של כדור הארץ. הובלה על ידי מים לא מתאימה  למקרה זה. גושי סלעים המובלים על ידי מים, צורת התנועה שלהם היא אופקית, המים סוחפים אותם לא פעם גושים גדולים, אך משעה שעצרו במקום מסוים הסלעים שוכבים על הקרקע. גוף זה ניצב לקרקע. הבסיס שלו יושב על הקרקע וחודו    מכוון כלפי מעלה. אם היה מגולגל על ידי מים כל כולו היה שוכב על הקרקע. המקרה היחידי בו סלעים יכולים לנוע באוויר וגם זאת לפרקי זמן קצרים היא בזמן ההתפרצויות געשיות. מהרי געש אמנם נפלטים גושי סלע, אך בגלל כוח המשיכה הם מגיעים לקרקע לאחר זמן קצר מאוד, זהו זמן הנפילה שלהם. גושים הנפלטים מהרי געש הם בזלתיים.  אין בסביבת המונוליט שום בזלות..

המונוליט  אינו ניצב על הקרקע, אלא בתוך גוש סלעי . צבעו של סלע זה בהיר יותר ובו שקע גדול שבו נמצא המונוליט. איך הגיע המונוליט לתוך השקע? נדרש כוח רב להצבת המונוליט בתוך  השקע. האפשרות היחידה המתבקשת היא שמונוליט זה הוא הוא מעשה ידיהם של חוצנים בעלי יכולת טכנולוגית המאפשרת העברת גופים גדולים ממקום למקום. היה צורך לחצוב בתוך הסלע על מנת לקבל את שקע המבוקש שלתוכו הכניסו את המונוליט.. כל המכלול הזה  מזכיר אסוציאטיבית- אנדרטאות.

 .rectangular boulder

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1204254/Has-mystery-Mars-Monolith-solved.html

עוד מונוליט על מארס

 

 

 

4 תגובות

 1. אני מטיל ספק במסקנותיו של ידידי שלמד גאולוגיה- מזר חיים. כושר הנשיאה של רוחות מאדים המגיעות למהירות של קרוב ל 500 קמש הוא רב על אף דלילות האטמוספרה המאדימית- אחוז אחד מאטמוספרת כדור הארץ, כי האנרגיה היא על פי ריבוע המהירות. ולהוכחה לא פעם מתכסים כל פני כוכב הלכת המאדימי (בערך פעם בשנתיים} באבק. לכן כושר הארוזיה שלהם הוא רב ולכן יכול להיות מאוד שאנו עדים כאן במונוליט לחלוטין לא ממקור “חיזרי” אלא מהתבלות הר געש שהותירה רק את הלבה שהתמצקה בתוך פיר הר געש. תופעה מעין זו מוכרת גם בכדור ארצנו האהוב.

 2. יהודה
  כושר נשיאה של רוח על פי הגדרה מתייחס למשקל הגרגרים שהרוח יכולה לשאת ליחידת נפח. ככל שהאמוספירה צפופה יותר היא יכולה לשאת משקל גדול יותר של גרגרים. אין לכך שום קשר למהירות הרוח.מכיון שהאטמוספירה של המאדים היא רק 1% מזו של כדור הארץ היא יכולה לשאת משקל קטן יותר של גרגרים..באטמוספירה של המאדים יש אכן גרגרי אבק וזה שנותן לשמיים את הצבע החום שלהם אך מבחינת מהירות הרוח המשמעות היא שבמהירות גבוהה הרוח יכרולה להעביר את גרגרי האבק למקומות אחרים במהירות גדולה יותר. זה הכל. הממצאים שהגיעו מחלליות שנחתו על הקרקע מראים בעליל שמשקל גרגרי האבק הוא קטן יותר מאלה של כדור הארץ. אין ספק שקיימת ארוזיה על פני המאדים ואת זה מראים הצילומים המשודרים לכדור הארץ, סופות הענק המתרשות על פני המאדים, עם כל עוצמתן אינה יכולה להעיד על הכוח המיוחס להן על ידי יהודה סבדרמיש, מה עוד שקצב התרחשותן הנמוך מצמצם את עוצמת השחיקה שלהן. לשם המחשה רוח היכולה לשאת 300 גרם אבק ב-1 סמ”ק (המספרים הם לשם המחשה בלבד) גדולה מזו של רוח היכולה לשאת 50 גרם אבק לסמ”ק. באשר למקור הגעשי של המונוליט אין במקום שום התרחשות געשית ואין כאן שום הרי געש, מה עוד שכל הרי הגעש על המאדים הם כבויים לפחות עשרות אלפי שנים. לגוש סלע זה איו שום איפיונים של לבה וואין במקום שום סלע מממקור געשי. ובדבריו של יהודה סברדמיש אין הסבר איך הסלע הגיע לכאן ומהיכן.

 3. למר מזר
  אין בכל מערכת השמש עצם שיש בו 300 גרם לסמ”ק. חוץ מזה אולי אתה צודק
  בברכה
  סבדרמיש יהודה
  הומו ספיאנס

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

שלוש × 3 =